Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (260)

plakát

Sósó no Frieren (2023) (seriál) 

Frieren si šlape svou cestu seriálem opravdu pomalu a stejně tak pomalu mi trvalo najít si cestu k této postavě, prvních snad 6 epizod to pro mě bylo něco mezi průměrem a trochu lepším seriálem, ale stále jsem se nenudil, tak jsem dal epizodám 4 hvězdy, naštěstí se to pak zlomilo, začala první větší akce a já se do toho seriálu dostal, hlavní postavy jsem si oblíbil a jejich další putování fantasy světem jsem si neskutečně užíval. Posledních 10 epizod je pak skvostným závěrem první řady. Jsou tu fajn dialogy, situace k pousmání i pěkný running joke s mimicem. Kolem a kolem se jedná o úžasné výpravné anime, které skvěle pracuje s fantasy světem, má pěknou hudbu a já mám pocit, že bych mohl sledovat putování Frieren dalších 100 let.

plakát

Kimecu no jaiba - Hašira geiko hen (2024) (série) 

Čtvrtá série je rozhodně nejslabší sezónou Demon Slayera, je to pomalejší, bez efektnějších scén (krom konce) a ani se nutně nemluví o extra zajímavých věcech, avšak i tak jsem se u této řady nenudil a každý týden to pro mě bylo skvělých pár desítek minut zábavy, i když vidět to podruhé, tak bych se asi celkem nudil. Obsahuje spoiler: Předposlední epizoda a nástup Muzana byl však EPICKÝ, takový příchod na scénu se jen tak nevidí. Já jen seděl s otevřenou pusou a říkal jsem si konečně je to tu! No a konečně poslední epizoda Hashira Arcu byla absolutně úžasná, počáteční rozhovor možná trochu delší, ale pak to přišlo - ještě lepší scéna než Muzanův nástup, a to přiběhnutí Hashirů na pomoc, to pro mě mělo takovou atmosféru a bylo to tak fantasticky naanimované, že mi to vyrazilo dech, já byl opravdu nadšený a neskutečně se těším, co nám předvedou v závěrečném Infinity Castle Arcu.

plakát

Skleněný (2019) 

Skleněný je důstojným zakončením "nečekané" trilogie filmů. Rozpolcený je tu se svými osobnostmi opět perfektní a líbila se mi myšlenka toho, že Vyvolený, Skleněný i Rozpolcený možná nejsou nadlidé, ale obyčejní lidé, kteří si něco jen "vsugerovali". Příběh byl fajn, jen mě trochu zaskočili "neutrálové", kteří sice měli svůj jasný cíl, ale já fandil druhé straně, takže finálový obrat a "superschopnost" Skleněného jsem si neskutečně užil! Rozpolcený je pro mě pořád z této trilogie TOP, ale Skleněný rozhodně stojí za vidění.

plakát

Neporazitelný - Série 1 (2021) (série) 

Neporazitelný je tak skvělý! Seriál se první díl tváří jako celkem běžný superhrdinský snímek o klukovi, který získá schopnosti a také o partě dalších hrdinů, jen s tím, že seriál se nebojí být trochu drsnější. Na konci první epizody však přišel zvrat, který mě paradoxně ani tak neohromil, ALE nalákal mě na další epizody a člověk pak přemýšlel jak se to vysvětlí. Mezitím se začala rozbíhat superhrdinská "kariéra" Neporazitelného (mimochodem perfektní nápad dát titul seriálu v momentě, kdy se má v epizodě poprvé vyslovit tato přezdívka), který se zaplete do bitek s mnoha padouchy a dokonce schytá i pěkný nářez. A mezitím, aby toho nebylo málo tu je zajímavá linka s Robotem, u které jsem byl vcelku napjatý v co vyústí. Na konci série se vyšetřování zvratu z první epizody dostalo do "mrtvého bodu" a přišlo i vysvětlení (u kterého člověk už od začátku doufal, že bude alespoň uspokojivé) a ono bylo k mé radosti opravdu dosti uspokojivé a dávalo smysl - a já se extrémně těším na pokračování! Tohle je zatím naprostá pecka a snad nejlepší superhrdinský seriál, který jsem viděl - promyšlený a napínavý příběh, povedené postavy, zvraty a fajn akce s nápady. Viděl jsem mnoho lidí přirovnávat seriál k Bandě, ale tohle je podle mě o level výše a hlavně to nepotřebuje nechutnosti.

plakát

Otome game no hamecu flag šika nai akujaku reidžó ni tensei šitešimatta… (2020) (seriál) 

Na tento seriál jsem se rozhodl kouknout pouze na základě názvu a útržku ukázky s tím, že tedy nejspíš budu sledovat život nějaké záporačky, z čehož jsem byl v podstatě hned v prvním díle vyveden a zjistil jsem, že půjde o romantický seriál... Trochu jsem si tak říkal, že to asi po několika epizodách budu muset vzdát, ale opak byl pravdou, netuším jak, ale seriál mě prostě bavil a u žádné epizody jsem se nenudil. Příběh naší "záporačky" Catariny bylo radost sledovat - její myšlenkové pochody, reakce a interakce s dalšími postavami byly jednoduše zábavné. Navíc fakt, že Catarina je reinkarnovaná postava přidala příběhu extrémně na hloubce. Celkově jsem si seriál opravdu užil, i když musím souhlasit i třeba s výtkami SonGokussj, říkám mně samotného by nenapadlo, že mě to bude tolik bavit, pořád v tom vidím primárně romantický seriál pro holky, ale z nějakého důvodu to za mě funguje.

plakát

No Game, No Life (2014) (seriál) 

Tohle anime mě opravdu chytlo přátelskými postavami, rozumně vybudovaným světem a především také chytrým příběhem s promyšlenými hrami! K tomuto seriálu bych mohl psát podobnou recenzi jako k anime Liar Liar (seriál dokáže rychle vtáhnout do děje, hry skvěle napomáhají tempu a jsou tu pěkné zvraty), avšak No Game, No Life je v několika věcech zásadně lepší... Podstatnou věcí, ve které je tento seriál lepší je důkladné vysvětlení pravidel hry a veškerých zvratů, díky čemuž si člověk může tyto části seriálu naplno užít. Dále je tu super, že člověk se baví nejen u her, ale opravdu je zajímavý celý příběh a jakékoliv tahy ústřední dvojice hrdinů. Celkově je seriál úžasný, jen to podle mě přestřelili s těmi 🔥 scénami. A také mě mrzí, že se seriál nedočkal pokračování, i přes to, že se zdá, že slavil úspěch.

plakát

Faunův labyrint (2006) 

Faunův labyrint je úžasný film, který brilantně kombinuje válečný a fantasy příběh. Celý děj se odehrává v poměrně "komorním" prostředí vojenské základny v lesích, kde sledujeme i naši mladou hrdinku a její vlastní fantasy linku odehrávající se mimo hroznou realitu a nehostinné prostředí jejího nového "domova". Samotné fantasy části se mi zdáli často poměrně krátké a trochu "jednoduché", ale to jsem byl schopný ve finále odpustit, když jsme se dozvěděli, že celá fantasy část se odehrává pouze v mysli hlavní protagonistky, která je malou holkou, co ráda čte pohádky. Musím každopádně vyzdvihnou Fauna a příšeru s očima na dlaních (díky které jsem se k filmu dostal), tyhle postavy a scény s nimi jsou prostě působivé, ačkoliv se jim mohlo dostat více stopáže. Válečná část pak představuje jakýsi klasický boj mezi "nepřátelskou" armádou a partyzány, ovšem i tady příběh funguje dobře. Celkově opravdu povedené a nejvíce mě dostal právě závěr a uvědomění toho, že se celá fantasy linka je jen fantazie hrdinky (alespoň doufám, že jsem to správně pochopil).

plakát

Lego Star Wars: Revenge of the Brick (2005) 

Tenhle short je tak trochu hrůza - animace obličejů lidí je šílená a celkově to je o ničem, ale naštěstí tu jsou i klasické LEGO vtipy, které to prostě zachraňují a fotečka i pan dirigent Darth Vader na konci pobavili.

plakát

Ókami to kóšinrjó (2008) (seriál) 

Spice and Wolf je středověké fantasy anime, na které se dobře kouká, a které funguje především díky dvojici hlavních postav - Craft Lawrence & Horo (Holo). Putování, obchodování, hádky, radosti, zrady - tato slova vystihují většinu děje s tím, že já si vlastně nejvíce užíval asi část s putováním a vždy přítomné "šarvátky" mezi Lawrencem a Horo. Samotný děj je fajn, ale vlastně se až moc opakuje situace nevydařeného obchodu a zrady, což mi přišlo už skoro únavné. Chvílemi se navíc člověk ztrácel ve vysvětlování obchodních záležitostí - ale tam je otázka, zda je problém v originále, titulkách nebo ve mně. Tak jako tak jsem si však seriál oblíbil a mrzí mě, že tato původní adaptace nedostala možnost dokončit příběh.

plakát

One Punch Man (2015) (seriál) 

Naprosto úžasný seriál o chlápkovi, který je hrdinou jen tak pro zábavu! Hrdina, který porazí všechny jednou ranou je parádní koncept, ale hned po první epizodě jsem si říkal jakým směrem to asi půjde dál... A ono to vlastně jde pořád tím stejným směrem, jen se přidá další zajímavý hrdina, dozvíme se jak funguje systém hrdinů a hrozeb, ale co je důležitější, tak snad každou epizodu se povede nějaký skvělý vtip nebo vznikne vtipná situace, a to většinou díky charakteru hlavního hrdiny, jenž je trochu "natvrdlý". Každopádně jsem si seriál ohromně užil, i když mě trochu zarazilo, jak skončila druhá sezóna, a že pokračování je až po pěti letech.