Pravda o Tsalal a Annie se začíná rozplétat a Danversová i Navarrová čelí démonům ze své minulosti. (HBO Max)

warrenur

"You must finish, what you've started.....to close the DOOR." Atmosfericke a k zaveru az poeticke zakoncenie serie. Kriminalna linia bola prekvapiva. Ale ked uz mi uz uz do oci bilo popieranie zakonov termodynamiky :) resp. len vysokych mrazov, tak som sa naladil na spominanu pribehovu a mystery liniu, ktora sa mi naopak pacila. Stvrta seria sa rozhodne vymyka vaznejsiemu duchu predoslych troch. Som velmi rad, ze som Jodie videl v tomto kusku a zaver sa mi, svojou napaditostou, celkom pozdaval. ()

Ironhead odpad!

Poslední díl série a byl to ten nejhorší a doslova nejdebilnější díl mini-série, jaký jsem měl "tu čest" kdy vidět. To opravdu bolelo, jak to bylo s prominutím debilní. Už od toho okamžiku, že dvě detektivky ve sněhové bouři, na kterou nejsou ani adekvátně oblečené, jedou prozkoumávat neznámé a nebezpečné jeskyně v ledovci bez jakéhokoli speleologického vybavení a jištění nebo alespoň lana a pořádných svítilen. Až po tu premisu, že geniální místní domorodí lidé (bílí ne, ti jsou zjevně v tom prostředí protřelejší :_) tam roky pijí zkaženou vodu z vrtů a kohoutků i když se jim všude kolem válí tuny panenského sněhu. A vědí to, protože proti tomu protestují, přesto tu zkaženou vodu pijí dál. Asi toho po předcích moc nepochytili. A navíc se tu nakonec i ukáže, že uklízečky mají asi tak o 300% víc detektivních vlohů, důvtipu a smyslů než všichni přítomní detektivové a detektivky. Ach jo, fakt... :) ()

kenkaku odpad!

Ty konverzace mezi vypatlanou a vypatlanějsí, to bylo teda peklo. Dutější slovní zásobu by jeden pohledal. Epizoda přinese jednu smysluplnou odpověď a hromadu vypatlaností (kde se vzalo, tu se vzalo, “girl power commando”!!!). Na to, že by jste dostali odpověď na vše, ale zapomeňte. ()

chrispe

No.. rozhodovala jsem mezi třema a čtyřma, protože vztahy tam pořád převládají nad případem, kvůli kterýmu jsem si to primárně pustila a který mě fakt zajímal. Kdo, proč - nebylo vůbec překvapivý, tam to asi jinak být nemohlo. Každopádně je fascinující, kolik lidí popuzuje, že děj tu mají v rukou převážně ženy. ()

castor

Jestli tohle měla být ta promyšlená a hutná vize o dvou vyšetřovatelkách, pohlcovaných temnotou a vymykajících se kontrole, tak já mám zítra rande s Gal Gadot. Temné ano, ale jenom proto, že probíhalo období polární noci. A hutná je tu tak možná nepříjemnost ústřední dvojice coolpřísnohrubodrsňovyšetřovatelek. Netuším, co tvůrce vedlo k tomu, předložit nám tak hraniční nátury. Potěší snad jen to, že se Jodie Foster (přitom obecně ji mám rád) „nedaleko“ Tsalalu konečně dostala do herecké polohy, která mi nevadila, a zároveň, že to celé – sice v mlze pachuti – doklopýtalo do finále víceméně na reálných základech (ano, včetně úsměvně nastoupivšího komanda původních a samozřejmě léta utlačovaných obyvatelek). Konečně můžu zase v klidu spát, protože už i ten uříznutý jazyk z výzkumného centra má svého majitele. ()