Reklama

Reklama

Temný případ

(seriál)
Trailer 3
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Hrají:

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(31)

Obsahy(1)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

(více)

Diskuze

DwayneJohnson

DwayneJohnson (hodnocení, recenze)

Druhá série rozhodně spíše zklamání, což nezachránily ani dva poslední, solidní díly. Kdybych to měl nějak stručně popsat, co mi nejvíc vadilo, tak to byla za prvé určitá nepřehlednost a za druhé na můj vkus příliš mnoho hlavních hrdinů. Z herců bych ocenil nejvíc Farrella, Rachel mám furt zafixovanou v komediích, Taylor a Vince bída. Ale abych jen nehanil moc se mi líbila Vincova procházka v poušti a taky konec bez nějakýho happy- endu, což mě příjemně překvapilo. Takže zatím lepší trojka, po dvou sériích.

na příspěvěk reagoval Shredder

vlcince

vlcince (hodnocení, recenze)

bart-leby

 

Psychiater sa stal pre ľudí okolo Tonyho príťažou, takže musel ísť. Tak Holloway plánoval priniesť na stretnutie s tým chlapcom falošné diamanty, čo aj urobil. Pri rozhovore s Rayom mu povedal, že ak by prišiel Ray, tak zoberie tie práve diamanty.

bart-leby

bart-leby (hodnocení, recenze)

HocKto

Myslím, že to tam říká ten Holloway při to rozhovoru s Rayem, ale na kontext si už nepamatuju. Ještě jsem se chtěl zeptat, kdyby Frank v tý poušti šikovně vyjmul ty diamanty z kapsy a pak by šel pokorně do trenek, že by ho ti Mexičani nechali naživu?

na příspěvěk reagoval NightPorter

HocKto

HocKto (hodnocení, recenze)

bart-leby

To ci ho zabil buduci pan starosta tazko povedat, kazdopadne dovod mohol byt ten ze o tom vsetkom vedel, takze zbytocna pritaz. Rayov plan na stanici bol zrejme dostat info, resp priznanie z Hollowaya, co sa mu aj podarilo. Akurat ze sa do toho "necakane" vlozil agresivne chlapik a bolo po plane. A falosne diamanty, neviem, to som nejak nezachytil ze by sa to riesilo, na zaklade coho usudzujes?

na příspěvěk reagoval bart-leby

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

a co se tyce planu, tak asi nemel plan zadnej, kdyz tam napochodoval sam a myslel si, ze mu da disk a on jemu diamanty a pudou pryc :-D

bart-leby

bart-leby (hodnocení, recenze)

Mám několik dotazů na bystřejší a pozornější diváky, než jsem já. Toho psychiatra a plastického chirurga zabil Tony alias budoucí starosta.? A proč vlastně? Jaký měl Ray plán, když se setkal na nádraží s Hollowayem? Pochopil jsem to správně, že ty diamanty z té loupeže z roku 92 byly falešné.

na příspěvěk reagoval NightPorter, HocKto, vlcince

phoebe79

phoebe79 (hodnocení, recenze)

Teda to se tady vyrojilo kritiky, čekám na 3.sérii od dramaturgů, scénáristů z řad čsfd:o))) Mně se finále líbilo, na to, že první díly byly nemastné, neslané, tak poslední dva díly to zachránily. Jedničky to nedosáhne ani náhodou, ale pro mě za 4 hvězdy určitě. A nějaký, proč udělal tenhle tamto a tamto, jasně, že Ray věděl, že riskuje, když pojede za synem, ale jako pardon, "proč ne přes skype"? Jasně, že ne, to je něco jiného, než svý dítě vidět, holt mu to nedalo, pochopitelně, i za cenu toho, že to tim posere...a přesně, komu uniklo, že Frank má v saku diamanty, tak nějak nemá moc co kritizovat chování postav ehm:o) Každopádně jsem zvědavá s čím přijde 3.série, TD každopádně budu fandit dál...

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Tady se vyrojilo tolik skrytých dramaturgů, že by v Hollywoodu měli vyloženě radost. 

na příspěvěk reagoval Lamprea

Lamprea

Lamprea (hodnocení, recenze)

dragon94

Nic takovýho jsem taky netvrdil, ale tvrdit, že 80% fanoušků je nespokojenejch je trochu moc, ne? .) A taky nikomu neberu to, že se mu to nelíbí, ten seriál nemůže uspokojit všechny.. Ale to co tu občas lidi vytrousí to je vážně k smíchu viz Maniax :DDDD

Lamprea

Lamprea (hodnocení, recenze)

Maniax

Ty si vážně hlupák :) dalších reakcí se zdržím, páč ztrácet čas s člověkem co tu bleje takový hovna fakt nehodlám. Přeju krásnej den. 

Uživatel Maniax smazal svůj příspěvek.

vlcince

vlcince (hodnocení, recenze)

Ratemus

Koniec série môžme označiť ako veľmi feministický, veď všetky ženy prežili a naopak všetci muži, ktorých sa prípad týkal sú mŕtvi. :D

Najväčším winnerom seriálu pre mňa je ten Nails, keďže zostal s Vincovou ženou a s Antigonou.:) Ešte, aby to dieťa nebolo jeho.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

NightPorter

to je pravda, jsem si původně myslel že to prostě je nějakej frajer z toho večírku šukacího, ale když už potom zjistíš v 6 díle, že všichni pohlaváři jsou v tom zapojení, že každej  je součást spiknutí, řikáš si, kurva co ted jako budou řešit....

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

afroadam

je pravda že hlavně vůbec nešlo vidět, jak řeší případ, nějaké postupy, vyšetřování a tak, prostě nic takového...jestli se to tam objevilo, tak dohromady tak možná na půl hodiny jinak lautr nic. první řada 5 hvězd a druhá 3 hvězdy takže pořád zůstaávám celkově na 5 hvězdách, ale pokud poserou třetí řadu tak jdu dolu.....

afroadam

afroadam (hodnocení, recenze)

Tenhle případ nebyl ani temný, natož aby se tam třeba objevil nějaký pravý detektiv.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

vlcince

však my spolu souhlasíme často, i na FF :-) mně to přišlo tak že ve finále nic nesouviselo s tim případem, Frankova smrt vůbec ne no a Rayova mi vůbec nedávala smysl, proč nasedal do toho auta? mohl udělat tolik jiných věcí místo toho...Adams přežila jen proto, že se nikam nepouštěla prostě zůstala schovaná...oni vlastně nic nevyřešili, vrah byl jasnej od 6 nebo 7 dílu a navíc ho vyřídili hned téměř na začátku dílu a přišli na něj jen proto že je náhodou podobný své sestře a to je vyřešenej případ.....já myslel že se to celé bude motat kolem šukacích večírků ala Spalující touha a ona je v tom debilní pomsta z dětství, takže ty večírky byly uplně zbytečné....

na příspěvěk reagoval NightPorter, vlcince

vlcince

vlcince (hodnocení, recenze)

Ratemus

No som rád, že nie som jediný komu obe smrti dvoch hlavných postáv nedávajú zmysel.:) Hlavne, že šéf HBO hrdo vyhlasoval, ako to tam všetko zapadne po finálovej epizóde. :D

na příspěvěk reagoval Ratemus

Maniax

Maniax (hodnocení, recenze)

Absolutně nechápu, jak někdo může po poslední epizodě říct, že to byla dobrá/skvělá/nejlepší řada :) Bylo to naivní, dětinské, béčkové, předvídatelné až hanba a neskutečně klišoidní. Je mi líto těch, kteří prostě nejsou schopni přiznat, že celej tenhle případ stál za totální prd a obhajujou to do morku kostí. Colin byl výborněj (i když někdy to s tim hlasem už fakt přeháněl, že sem myslel, že koukám na nějakou noirovou komedii), Vincovi to nikdo nemohl žrát ani minutu, ten byl hodně špatnej, . Ostatní šedej průměr. Těm, co se tahle řada líbila, bych doporučil jakoukoliv německou kriminálku, budou v sedmém nebi. 

na příspěvěk reagoval Lamprea

Související novinky

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Skvělé zprávy pro fanoušky kyberpunku či sci-fi žánru obecně. Hra Cyberpunk 2077 se totiž oficiálně dočká hrané adaptace. Po úspěšném anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners se tak bude jednat o další… (více)

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)

Reklama

Reklama