Pohledný a úspěšný vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment" uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět. Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu. (Bontonfilm)

Diskuze

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

Expertka na umělou inteligenci zcela vážně používá argument "Když jde uploadovat písnička, proč by nešlo uploadovat lidské vědomí?", superpočítač je nejrychleji zničen tím, že se samopalem prostřelí jeho monitor a agent FBI neméně vážně upozorňuje, že "Budeme muset vypnout celý Internet, což znamená odpojit od proudu všechny připojené harddisky na Zemi".

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, germiny, bloodcountes

kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

ouha, docela bídné hodnocení, to jsem ani nečekal, tak zítra si posoudím na vlastní oči sám no .-)

jiriluk

jiriluk (hodnocení, recenze)

pro ty, co rádi přemýšlejí nad smyslem života a stejně je nic nenapadá, za mě dobrý, triky super, Rebecca krásná a hraje a myslim, že takový filmy jdou Američanum nejlíp, hodně technologie. Takže 4 s odřenejma, ale podruhý na to nepůjdu :)

Triple H (hodnocení, recenze)

Podľa prvých reakcií to vyzerá presne dľa očakávaní - nudne a o ničom. Za seba inak dodám, že nízke očakávania spôsobil už len Depp v hlavnej úlohe. Kedy naposledy hral ten chlap v niečom ozaj zaujímavom a vydarenom? IMO musíme ísť 7 rokov dozadu k Sweeney Toddovi, alebo 10 rokov k Finding Neverland.

Doomedx

Doomedx (hodnocení, recenze)

Na imdb to melo hodku zpatky 8.1, tak jsem zvedavej kolik to dostane tady az to odemcou.

na příspěvěk reagoval barancek

barancek

barancek (hodnocení, recenze)

na rottene ma 27 hodnotenie a na comingsoon.net odhaduju 20mega za vykend v amerike takze propadak a zase scifi do hajzlu s nimi

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Už chápu, proč je na tenhle film tak dlouhé embargo, a to jsem tomu fakt věřil, jsem zvědav na první recenze.

NEkrom4nT

NEkrom4nT (hodnocení, recenze)

Takže z prvních dojmů jak na Moviezone, tak z recenzí na metacritics: hloupoučký děj a nevýrazný visuál... ha. Od Pfistera bych čekal něco jinýho.

Dyas

Dyas (hodnocení, recenze)

ywo666

Tak snad nemusíte na všechny filmy číst recenze ne? Já si je přečtu jen u filmů, na které nejdu do kina.

ywo666: Hej s tímhle s souhlasím :) Např. taková Čistá duše je u mě zrovna film na který jsem se díval se slabým očekáváním, ani jsem si o něm nic nepřečetl a nakonec mě to neskutečně překvapilo :) Těch filmů se najde víc: Jack Reacher, Mission Impossible a u vysokých očekávání Iron Man 2, Rumový deník, Wolverine

Triple H

ale tak rutinní to možná bude...neobjevné, nepřevratné... ale to by ještě pořád nemuselo vadit, pokud to bude dobře provedené

Triple H

Vždy je dobré mať slabé očakávania. Ja som si už pokazil pár filmov zbytočne vysokými očakávaniami. A naopak.

na příspěvěk reagoval Dyas

denulik

Rozpočet mne osobne až tak neimponuje. Depp je síce svojou drawing power zrejme trochu na ústupe, ale v čase odklepnutia Transcendence by mu dali 100 miliónov aj na film o chlapíkovi na verejnej toalete. Trailery na Transcendence zatiaľ ukázali dej, ktorý sa javí strašne "generic" a rozhodne vo mne nevzbudil dojem niečoho ambiciózneho. Samozrejme, je možné že nám neukázali kopec dôležitých vecí, ale z traileru som mal pocit, že výsledok bude síce technicky krásne spravený, ale obsahovo viac-menej rutinný. Ale to sú len dohady - za pár dní zistíme ako to je. Budem len rád ak sa moje slabé očakávania nepotvrdia.

na příspěvěk reagoval ywo666, bloodcountes

bloodcountes (hodnocení, recenze)

a hele...ještě Cillian?! No toho jsem prvně přehlídla?! takže Cilli, Rebecca, Paul Bettany...jo, to by mi mohlo stačit:))

packa

packa (hodnocení, recenze)

bloodcountes

To nemusí nutně znamenat že film bude špatný, ostatně i u Muže z oceli bylo vyhlášeno embargo na recenze.

Každopádně určité podezření je vždy na místě.

Triple H

jo, přesně toho si všímám, přesně to je mi divný.

na příspěvěk reagoval packa

denulik

denulik (hodnocení, recenze)

ywo666

Súhlasím, navyše sci-fi s podobnými ambíciami a hlavne rozpočtom sa nevidí zas tak často. Film sa určite nevyhne porovnávaniu s Nolanom a je vo hviezdach, nakoľko splní očakávania publika (ktoré sú jednoznačne dosť vysoko), ja osobne držím Pfisterovi palce a verím, že to klapne. A ak aj náhodou nie, minimálne z technického hľadiska sa na to bude dívať určite dobre:)

na příspěvěk reagoval Triple H

Triple H

Však keby to bol Nolan tak by to malo 85-90%. Ak ale Wally udrží napätie a využije trademarky, ktoré sa u Nolana naučil, udrží to film v červených číslach. A nemyslím, si že by dali budget neschopnému človeku. Samozrejme toto je len môj odhad.

na příspěvěk reagoval denulik

ywo666

Nolanovský typ? To je presne čo sa nám marketing snaží v tomto prípade predať. Jasné, na stoličke sedí Pfister, ktorý od Nolana niečo určite pochytal. Ale nerobme si ilúzie - Pfister nie je Nolan, toto je len jeho debut a scenár písal úplne neznámy človek. Za povšimnutie určite stojí fakt, že sme 4 dni od premiéry a vonku nie je ani jedna oficiálna recenzia.

na příspěvěk reagoval ywo666, bloodcountes

Triple H

Ja si myslím, že to bude niekde medzi 70-80%. Na modré čísla to vôbec nevdím. Vyzerá to ako napínavé sci fi Nolanovského typu. Dôraz sa bude klásť na napätie, hudbu a strhujúci priebeh. To, že Depp nevie pracovať z hlasom bude irelevantné.

na příspěvěk reagoval Triple H

Triple H (hodnocení, recenze)

Trailery vyzradili viac-menej celý dej a film vyzerá strašne predvídateľne až nudne. Depp pritom nie je herec, ktorý by vedel zaujímavým spôsobom pracovať so svojím hlasom. Vzhľadom na to, že veľkú časť stopáže bude jeho výkon predovšetkým hlasový, nie práve najšťastnejšie obsadenie. Na červené čísla to osobne vôbec nevidím, ale rád sa nechám vyviesť z omylu.

na příspěvěk reagoval ywo666

bloodcountes (hodnocení, recenze)

to vypadá libově:))) Emzáci chobotnice, časová smyčka, kde se věci posouvají...luxus..

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

Avengers 2, Prometheus 2, Spider-Man 3 a 4...

19.06.2013

Co nového u pokračování (nejen) komiksových hitů? Nebudeme to zbytečně natahovat. Sin City: A Dame to Kill For mělo mít premiéru letos v říjnu. Rodriguez a Miller ale údajně pořád nedotočili a to je… (více)