Move On je príbeh nedokonalého hrdinu (Mads Mikkelsen), ktorý putuje po ôsmich európskych krajinách. Po vystúpení z lode v Rotterdame dostáva záhadný strieborný kufor. Uistia ho, že preniesť kufor zo severu na juh bude jeho posledná práca. Zdanlivo jednoduchá preprava sa však zmení na vzrušujúcu naháňačku a hlavného hrdinu začne dobiehať jeho vlastná minulosť.
Vôbec nevie, čo je vnútri kufra, ale jeho prenasledovatelia to tušia a sú ochotní spraviť všetko pre to, aby ho získali. Na ceste plnej dobrodružstiev miznú hranice medzi priateľmi a nepriateľmi. Mads naozaj netuší, komu môže veriť a komu nie. Zažíva dokonca románik s mladou ženou (Gabriela Marcinková), no netuší, či jej veriť, alebo chce len tiež získať kufor. (oficiální text distributora)

zodiak217

Kde začať? Tak najskôr tým pozitívnym. Vidieť vo veľkej európskej koprodukcii Gabrielu Marcinkovú je samo o sebe už veľké a k tomu po boku Madsa Mikkelsena tak to už mi vyrazilo dych. Naviac keď sa dej filmu odohrával aj na Slovensku a počuli sme hity Zuzka - Zuzička alebo song Karola Duchoba, to už len za to si zaslúži film vysoké hodnotenie. Madsovi úloha sadla a zhostil sa jej bravúrne ako pán herec. Jemu tieto drsne úlohy jednoducho sedia. Teraz k tomu negatívnemu. Absolútne som nepochopil tú nadväznosť načo putoval s kufrikom, ktorý nikdy neotvoril naprieč Európou, však tam nemal stretnutia, neutekal, nemusel nikoho zachraňovať. Rovnako som vôbec nepochopil prepojenosť na Marcinkovú, ktorá ho prenasledovala na jeho nezmyselnej púti. Keďže mu len v jednej scéne objasnila kto je o čo jej ide, zložil ju jednou ranou a išlo sa ďalej. Akoby tam jej úloha bola len na to aby ju zložil. Ani nevyzeralo, že by ho trápili nejaké výčitky, súcit. Diváci to nemali ako pochopiť keď na začiatku napríklad neukázali, čo sa stalo a nedali dej o niekoľko rokov neskôr. Takto mi to prišlo celé prázdne, bez emocne, vlastne bez zmyslu, lebo sa úplne z toho vytratil pribe a myšlienka. Ďalšia vec, ktorá bola katastrofálna bol záver. Naháňa sa s hlupym kufrikom po celej Európe aby ho na konci odhodil do nejakej vodnej čističky akože na čo? Aký to malo zmysel? Vôbec žiadny. Absolútne som to nepochopil. Jeden z tých filmov, ktorý potrebuje vysvetlivky od tvorcov, čo tým chceli povedať, lebo bežné to divák nepochopí. To ma mrzí lebo inak bolo zaujímavé sledovať exteriéry rôznych európskych krajín a konečne európsky road trip. Škoda, ten zaver to naozaj celé skazil aj moje dojmy. Lebo to skončilo tak, že celý ten film nepobral veľa zmyslu a myšlienky. Bolo to také naháňanie za ničím a pre nič. No podporujem takéto európske projekty a dúfam, že sa dočkáme do budúcna aj ďalších. ()

biteme

Nie je to jeden z tých lepších špionážnych filmov, dokonca mi tam chýba aj určitý štandard akčnosti a film som dopozerala až na druhý krát. Vzhľadom na to, že tam hrá Mads so slovenskou herečkou, by sa patrilo pozrieť si to aspoň z patriotizmu. Myslím, že je to práve ten druh filmu, ktorý sa hodí ako kulisa k rodinnému posedeniu... full attention not required. ()