Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Aksel Hennie jako Gezza Mott velmi zajímavý, dal toho prašivce parádním způsobem, až jsem měla chuť zakroutit mu krkem.. Zničený, zlomený a věčně namol Clive Owen mě nebavil, ta první část filmu pro mě byla k nepřežití.. Jakmile však vykročil jistě a rovně, byla jsem zpět.. No a to závěrečné zúčtování stálo za to, takže u mě dobrý.. ()

Eragon93 

všechny recenze uživatele

Poslední rytíři jsou koukatelnou jednohubkou, to ano. Bohužel je sráží dlouhá stopáž a skoro až plytký příběh, herci se nemohou opřít o své postavy a tak i takový Morgan Freeman (dobře..byl ve filmu asi 20 min) zapadá do šedi průměru. O moc radši si pustím velmi podobný film Král Artuš (též Clive Owen). ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Dejme tomu. V rámci žánru celkem uspokojivá jednohubka s nemalou českou stopou, které jsem si během sledování pochopitelně nevšiml. Kdo kdy viděl Čecha s katanou... V podstatě celý snímek je o bojovnické cti postavené nad zákon, křivdě a dlouho (bohužel až moc) plánované a chystané satisfakci, která byla ve výsledku naštěstí celkem příjemná. Zkrátka a dobře, film vás rozhodně nenadchne, ale pravděpodobně přeci jen uspokojí. Něco v sobě má, ale žalostně postrádá cokoli navíc, co by vás ho ve vlastním pomyslném žebříčku přinutilo zařadit o kousek výš. Za mě slabé 3 zářezy. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Příběh o pomstě je rozdělen na dvě části - první nás seznámí se zločinem neuvěřitelně pomalým tempem (pro jistotu i se spoustou zpomalených záběrů), který má ale k artovému vyprávění hodně daleko, ve druhé se divák konečně dočká poctivé rubačky. S krví se, zřejmě kvůli přístupnosti, šetří na každém kroku. Ne že by člověk čekal nutně rudé fontány a jezera, současný standard akčních, potažmo historických či fantasy filmů pro dospělé je však poněkud jinde. Slušivé povědomé exteriéry, solidní vizuál, skvělý ministr a mizerný Owen (chvílemi mi ta jeho držka připomínala M.Gibsona, jenže ten hraje nesrovnatelně líp). Po nedávném absolvování maratonu s GOT jsem byl naladěn poněkud jinak...p.s. místy nepříjemně patetická hudba mi lezla na nervy a useknutí hlavy snad nikdy netrvalo tak dlouho ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Nijak zvlášť zábavné fantasy, které je fantasy především díky tomu, aby tam mohli být korejci, běloši a černoši více méně rovnoprávní a také díky tomu není třeba přiznávat, že se vlastně jedná o lehce pozměněnou adaptaci japonského příběhu 47 roninů (byť méně pozměněnou, než ´oficiální´ verze s Reevesem), takže je zde pán samurajů (ehm, tedy válečníků, chtěl jsem říct), který je neprávem zabit a jeho muži jej chtějí pod vedením nejvyššího důstojníka pomstít.. No, dobře, proč ne.. Jenže první problém je hned samotná hlavní postava, Clive Owen má neustále výraz nakopnutého štěněte a v průběhu filmu jsem se začal modlit, aby se jeho postavě stalo něco velmi, velmi bolestivého, takže herecky je tenhle film hodně, hodně špatnej, ale i to zas tak nevadí, sice průměrné, ale koukatelné, ok. Jenže pak přišel dokonale podělanej závěr s nudnou a nefunkční choreografíí, nefungující gradací a do třetice dobrého s nefungujícíma emocema. A ještě jsou tu nezajímavé dialogy atakdále atakdále. Průměrné tři hvězdičky a to ještě s přivřenejma očima a nutkavou touhou osmažit Owena v obřim fritovači. PS: čestnou cenu za nezvládnutou výpravu získává levná čajová miska z rýžového porcelánu za 50 korun, kterou zde užívá marnotratný megaloman, snažící se shromáždit to největší bohatství ()

Galerie (26)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama