Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

Fr 

všechny recenze uživatele

„ČEST JE NĚCO, S ČÍM SE RODÍ VŠICHNI MUŽI. NIKDO VÁM JI NEMŮŽE VZÍT, ANI UDĚLIT. JENOM NESMÍ BÝT ZTRACENA…“ /// Americko – korejsky (japonsky) – českej mix herců, lokací, kaskadérů a zázemí. Příběh je spíš korejskej. I když bych řekl, že je zasazenej do Evropy. Nebo ne. Ale to je každýmu totálně u řiti. Důležitej je proslov Freemana a pak Owen, kterej se pro středověk narodil. Pro normální – ne pro tenhle digitální. (ale to může bejt každýmu taky tam…) Na pořádnou akci musíte 80 minut počkat. Pak ta dvacetiminutovka stojí za to. Asi takhle – žádnej zázrak. Prostě klasika. Jeden na jednoho, jeden proti přesile, nějaká lukostřelba… ale filmovej kusů ze středověku je jako šafránu. Příběh o věrnosti a pomstě by se zkrátit dal, ale postupně se solidně rozběhne a není nijak debilní. Což bych vlastně dal jako doporučení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Owena jako trosku. 2.) Su Čech s korejskejma předkama. (A navíc černej!) 3.) Thx za titule ,,Dsvanda“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem byla mírně zmatená. Na první dobrou v Evropě pán velkého klanu - černej, u vojáků Asiati, císař v japonském oblečení je Evropan a sedí na trůně v chrámu, co se šmahem podobá evropskému, no blázinec hadr. Pak mi došlo, že vše je totální fikce a sedlo si to. Po dalším rozkoukání mi došlo, že bylo natáčeno v Čechách, i když jsem o filmu nic nevěděla. Jak bylo psáno přede mnou, zvuk nic moc, fakt jsem měla dojem, že je vytahován zásobník z myčky, kde je samý příbor. Clive byl fajn, nenudila jsem se, tudíž tři hvězdičky. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Zajímaví herci, mimo jiné se tu mihne i pár českých tváří, které možná znáte, Pavla Kříže určitě, ale vzhledem k tomu, že se jedná o podivně středověké drama o pomstě, čekal jsem přece jen něco jiného než zdlouhavou, rádoby psychologickou hru, která má celkem jasné vyústění. Všechno pak musíte sledovat s pořádnou dávkou patosu. ()

Nettrass 

všechny recenze uživatele

Příběh Sedm samurajů v multi-kulturní, multi-historické a multi-architektonické splácanině. Už se ,,těším,, na podobné radosti, třeba Vinnetou, co by Arab a Ššoči v burce. Když už jsme u Indiánů tak ti chudáci v tom mají zmatek už dnes, protože nevědí jak mají teď říkat ,,Velkému Bílému Otci ve Washingtonu,,.... Nicméně, jako příznivec ,,mečíren,, ,nemohu dát méně. ()

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Možná je to tím, že jem za poslední dobu viděl možná až příliš špatných fantasy filmů, možná jsem The Last Knights viděl v nějaké svolnější a méně kritičtější náladě. Jedno je však jisté. V své čiré béčkovosti je právě tenhle snímek hodně příjemným zážitkem, který jen podtrhuje to, jak špatná je žánrová tvorba poslední doby. Proto jsem ochoten snímek nadhodnotit moýná už jen proto, že jsem se bavil dobře a dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Pokud je tak nenáročné béčkové fantasy jak z osmdesátek a devadesátek přesně tím, po čem vaše srdce touží, směle do toho. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)
  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)

Reklama

Reklama