Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

Diskuze

Lateef

Tak ja nehovorim, ze je to lahke alebo co, urcite to nie je sranda, ale ako si napisal, u Scotta sme si nato uz zvykli, a vacsinu toho co tu predviedol, sme uz videli v jeho iných filmoch. Chapem, ze hranice (ci uz Adkinsove alebo samotnej choreografie) sa nedaju posuvat dalej do nekonecna, ale od spojenia Florentine-Adkins, to tak nejak podvedome ocakavam :)

Lateef

Lateef (hodnocení, recenze)

Guyver Kick tam byl. To, co tu Adkins a ostatní (Tim Man, Ron Smoorenburg) předvedli, jsou vrcholné techniky, jaké jsem kdy v akčních filmech viděl, možná, že proto, že je Adkins předvádí už nějaký čas, už nejsou tak jedinečné, ale pořád to vypadá dokonale. Každý, kdo někdy zkusil natrénovat nějaký akrobatický prvek nebo otočku ve vzduchu ví, jak moc těžké to je... teď k tomu přidejte to, že je to použité v souboji (né pouze samostatně), že se to xkrát opakuje během natáčení (tzn. Adkins musí umět na požádání zopakovat stoprocentně daný prvek) a pak bych teprve říkal, že tam bylo málo fintiček a málo komb... tohle byl jeden z prozatímních Adkinsových vrcholných představení..

na příspěvěk reagoval m.a.t.o., ywo666

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Tak to mne sa paci opak. Proste ked maju volny priestor a mozu sa mlatit. To prisposobovanie sa priestoru, neviem, ja toho fanusik velmi nie som, aj ked treba povedat, ze napr. bitka v tom bare bola celkom fajn, pacilo sa mi, ze tam Adkins predviedol taky JackieChanovsky tah, ked spravil kotul vzad cez stol a nasledne ho kopol do protivníka. Ale som praveze rad, ze vacsinou tam boli bitky kde mali zucastneni volny priestor. Mozno co by som privital, tak jeden suboj, kde by bol ten priestor obmedzeny, napr. na nejakej úzkej plosine alebo tak, ale to uz velmi vymyslam :)

sniper18 (hodnocení, recenze)

Podľa mňa tu Adkins predvádzal takmer svoje maximum, síce ani jeden jeho chvat som už nemal potrebu znovu pretočiť, lebo všetko už použil, či už on, alebo niekto iný, ale tie chvaty boli sami o sebe parádne. Ale chcelo by to vylepšiť tie jednotlivé situácie. Zatiaľ čo pri Undisputed ma mrzelo, že to bolo takmer stále len o súbojoch jeden na jedného v ringu, tu to zase takmer stále bolo o jeden obkľúčený presilou na otvorenom priestranstve, plus tie jeden na jedného. Mali sa nejaké odohrávať aj v prostrediach, kde by nemali všetci taký voľný pohyb a museli by sa rôzne prispôsobovať a bral by som aj podobný typ, ako finále štvrtého Univerzálneho vojaka, kde by si nekompromisne šiel za svojim cieľom a zrušil by každého, kto sa mu postaví do cesty a hneď by to bolo podľa mňa o dosť lepšie.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Jak som pisal aj v komentari, tak co sa tyka choreografie mohla byt pri niektorých súbojoch napaditejsia. Dost mi tam chybal povestny guyver-kick, alebo aspon som si ho nevsimol :). A tiez by som privital viac takých finticiek ako Scott predviedol pri soboji s tymi karatistami v ich klube, jak sa zavesil na toho posledného a ho tak nejak prehodil....neviem to pomenovat. A pacila sa mi ta technika, ako jedneho chytil nohami okolo krku a tak nejak ho prehodil...nieco podobne bolo aj v poslednom suboji v Blood and Bone. Takze ja by som tam uvital mozno viac takých vychytavok, nad ktorými normalny clovek ked to vidi, tak nechape a hovori wooow. Inak suhlas ze tie bitky proti viacerym protivníkom boli ozivenim oproti napr. Undisputed.

Ouwen

Ja si nemyslím, že Adkins má na viac. Ale súhlasím, že rozpočet bol jasný limit. Na druhú stranu, na to že to stálo pár šupov, tak aj výprava, obsadenie a vizuál boli na výbornej úrovni. Seagalove filmy stoja viac a po technivckej stránke sú o triedu horšie. Musíš brať v úvahu, že Scott už má 37 a lepšiu akciu predviedol iba v UD2 a 3. Takže ja si myslím, že toto bolo maximum čo dokáže. Mohli viac lanovať ale to by sa mi nepáčilo. A treba brať v úvahu, že Scott je hlavne martial artist. Až v druhom rade akrobat. Takže pokiaľ tam nechceli robiť už nezmyselné šaškovanie predviedol Adkins celú škálu kopov, úderov a chmatov ktoré ovláda.

ywo666

blbost, Adkins umí desetkrát lepší komba si myslím, ale jde i o rozpočet a ten asi velkej nebyl. např. v Raidu mohla akce být lepší s větším rozpočtem, chápeš bro.

Ouwen

Tak ale aj tá choreografia má svoje limity. Oproti UD3 pridali súboje proti presile (hlavne policajná akcia paráda) a zbrane (nože, katany, povraz z ostňami, rozbité flaše, nábytok...) Navyše Adkins pridal ár techník s aikida, krav maga a jiujitsu. Takže mne sa práve zdá, že sa snažili prihdiť niečo nové ako to len šlo. A už lepšie kopy sa proste vymyslieť nedajú. A aj tie sa v detailoch obmieňali.

ywo666

Tak ja nemám nič proti mnohým súbojom, rovnako si vystačím aj, keď je ich tam pár, ale treba k tomu inak pristúpiť. Napríklad Tom yum goong má tiež hromadu akcie na úkor deja, lenže tam sa to neustále mení a takmer každá akčná scéna je výnimočná a tak som sa bavil aj ja, podobne aj ranné filmy Jackieho Chana, kde akcia zaberie kľudne aj polovicu času, lenže neustále gradujú až do dychberúceho finále. Tu to bolo stále o tom istom a ak aj náhodou nejaká akcia bola odlišnejšia, ako napríklad likvidácia vojakov v lese, tak sa to skončilo skôr, než začalo. Štve ma to, veľmi by som chcel Adkinsa a aj Florentina ohodnotiť lepšie, ale tentoraz nemôžem, lebo som neustále pociťoval trochu nudy.

sniper18

Aj Ouwen bol sklamaný. Hold keď je súbojov málo, ľudia nadávajú, keď ich je veľa. Zas nadávajú. Ale u teba sa čudujem. Keby mám tipnúť, hádal by som, že budeš spokojný.

na příspěvěk reagoval sniper18, Ouwen

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ako vidím, tak som jeden z mála, čo je skôr sklamaný. Zlé to zase nebolo, ale dej ma moc nebavil, čo ma teda prekvapilo, keďže béčkové pomsty mám rád a čo sa týka súbojov, tie síce boli dobré, ale bolo ich príliš moc a nijak negradovali, vlastne mi prišiel jeden ako druhý a tak som sa nimi už v polovici prejedol. Bolo to lepšie, ako posledný film so Seagalom alebo Van Dammom, ale inak sklamanie a z tohtoročných béčkových bojoviek u mňa víťazí Commando- A one man army.

na příspěvěk reagoval ywo666

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Uživatel smazal svůj příspěvek.

Wacoslav1

Pozor, trailer je až moc našlapaný. Treba si nastaviť reálne očakávania. Ale keď sa film rozbehne už sa nezastaví.

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

ywo666

Jako zvědavej jsem hodně. Poslední zásadní film co jsem ještě letos neviděl. Uvidím počítám, že minimálně na ty 3* to bude. Z traileru to vypadalo našláplejší než jednička. Fakt sem zvědavej.

na příspěvěk reagoval ywo666, Flipnic

Wacoslav1

Som zvedavý čo povieš. Pre mňa je to najlepšie akčné béčko posledných rokov. Súboje parádne, Adkins nasraný a dej tolerovateľný. Ani som nemal ten pocit, že pozerám sračkový film ako občas zažívam pri JCVD, Seagalovi, Lundgrenovi a niekdy aj Adkinsovi.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Wacoslav1

Ako sa na to opvažuješ pozrieť keď nemáš aspoň čierny pás v karate a nepozeral si samurajské (alebo kung fu) filmy od roku 1920. Takým ako ty by mali zakázať bojové filmy. :D :D

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Ha Pěkně bouřlivá diskuze tady. A já jsem asi jedinej co to ještě neviděl. No není  kdy se na to podívat, snad zejtra. Uvidíme trailer navnadil, ale nic si nemaluju. Florentine umí točit souboje a tím to hasne. Jeho filmy jsou neskutečně blbý a to i v rámci žánru a platí to i pro Neporazitelný 2,3 což jsou děsně přeceněný filmy. Ať se třeba někdo zblázní, ale Florentinově stylu, jsem prostě na chuť nepřišel. Nicméně si DOVOLÍM se na to podívat a zhodnotit dle svého. Kdyby pak měl nějakej odborník kecy ono totiž všechno, ale fakt všechno je SUBJEKTIVNÍ názor nic víc. Hádáte se tady zase o sračkách ostatně jako vždy :-)

Flipnic

NA TOHLE JSEM OD TEBE ČEKAL!!!! Takhle se mi to líbí, skvěle napsáno, tak snad se bude Underground líbit!: )

Flipnic (hodnocení, recenze)

Ouwen

Díky!! Už to stahuju ... Každopádně mě jde v těchto bojovejch filmech vždy o "techniku" soubojů a choreografii. Pokud je to sestříhaný, evidentně neefektivní pro real atd., takse mi to nelíbí ... Proto mám nejradši filmy s Brucem Lee, kterej samozřejmě byl borec největší,ale do filmů vkládal ucelenou množinu bojových technik, který by ve skutečnosti jednak skvěle fungovaly a jednak se na ně skvěle dívá ... No ... bylo by to na dlouho rozebírat jednotlivý "martial arts herce-kaskadéry", ale aktuálně ty čtyři jsou prostě excelentní a nedám na ně dopustit: Donnie Yen, Scott Adkins, Tonny Jaa a Iko Uwais ...potažmo Yayan Ruhian a celáta parta co se v Thajsku a Indonésii točí kolem aktuálních akčních filmů ...

Flipnic

víš co je zajímavé? neviděl jsi film Underground 2007, líbil by se ti, já tomu dal 5*, je to céčkovej film a jsou tam jen bitky, 5 min. dialogy, 75 minut souboje :)

na příspěvěk reagoval Flipnic

Flipnic

To že bude Kane Kosugi záporák sa písalo na mnohých serveroch už v úplne základnej premise.. A o môj rozhľad sa neboj. Ja viem o bojových športoch viac ako ty kedy budeš. A môžeš pozerať aj kung filmy z roku 1800 a nepomôže ti to. Aj tak si tu iba ukvičaná piča, ktorej zobrali bábiku.