1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

svik

Hodnotím za 4...... Ha ha naprosto srovnatelný film s filmem mrtvá hlídka s vyjjímkou toho, že tento příběh se odehrává na jiném místě (v ponorce) . Některé filmy v toimto prostředí jsou skvělé např" Periskop nahoru a dolů- ten je pojat jako komedie což nasvědčuje tomu, že není s filmem tolik práce jako s filmem který má být kvalitní thriller. V tomto případě se to nepovedlo, beru to jko ztrátu času , naprosto nezajímavý film. ()

MM_Ramone

U filmu "Hlbočina" ma najviac zaujala, pre horror, dosť netradičná voľba prostredia a časové zaradenie. Duchársky príbeh z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý sa odohráva na americkej vojenskej ponorke. To mi prišlo hodne originálne. No inak sa jedná o pomerne nudný film, ktorý zďaleka nevyužil svoj potenciál. Taktiež je tam, na môj vkus, až príliš mnoho logických a aj technických nezrovnalostí. ** ()

Kusko.t2

Evidentne film trpel nedostatkom financií, ale aj keby ich mal, tak by to bola stále taká istá hovadinka. No o ten jeden stupeň by sa možno posunula nahor ak by išli peniaze na efekty a na vizuálnu stránku, herci vyznievali tiež však lacno. Je to celkom nudný film s až okatým a jednoduchým podsúvaním hustejšej atmosféry a strachu. Keď už nič iné tak nech je to aspoň trápne zábavné (no z časti bolo) alebo nech to má aspoň štýl. Hlbočina ničím nevyčnieva a preto sa veľmi skoro odsunula do zabudnutia (pre mňa určite). ()

C0r0ner

Je na tom vidět lehký amatérismus, proto ta hvězdička dolů, ale ač nemám horory moc rád, tak mě Hlubina vyloženě nadchla. Klaustrofobické prostředí ponorky je svíravé i bez průserů, které začnou posádku drtit skoro hned po začátku. Ze scény se zpomaleným zrcadlem mě mrazilo ještě dlouho a v koupelně jsem se pár dní necítil úplně dobře. 90% ()

genetique

Nie často sa mi stáva, že sa takto priepastne odchýlim od všeobecného priemeru, no na nič sa tu hrať nebudem. Proste mi to sadlo a aj napriek dosť dlhému priebehu ma film pomerne dosť upútal počas jeho celého trvania. Niektoré pasáže sú síce vykrádacie, no ponorkovo dosť dobre zakryté. Asi mám ponorkovú slabosť. 75%. ()

• Režisér David Twohy se ve filmu objeví na samém konci v roli britského námořního kapitána. (m.xFuck)
  • Ak by film režíroval Aronofsky, ako bolo pôvodne zamýšľané, film by sa volal "Proteus". (Arsenal83)
  • Pôvodne chceli scenáristi zostavu postaviť z autentických podmorských dielov, no ukázalo sa, že sú príliš ťažké na manévrovanie. Nakoniec Pinewood Studios postavili hydraulicky ovládané interiéry lode, z ktorých každý bol samostatný modul, kompatibilný s ostatnými. Na zdvíhanie a naklápanie modulu podľa potreby bola navrhnutá aj špeciálna páka. (Arsenal83)