IMPAIRED

Dobrý film. Sledoval jsem tohle a hned potom Requiem for a Dream, a celý den jsem pak přemýšlel jaký má vlastně všechno smysl. Sebevraždu jsem nakonec vynechal. Kdo je viděl, pochopí. ()

Josefin

Vyborné sci-fi , kterému, nic nechybí, tohle už jsem viděla mockrát. Hlavně Brad Pitt se skvěle vybláznil a dokázal co umí a ukázal i zadeček : ) Terrymu Gilliamovi zbývá jen zvednout palec, super! ()

jenik71

Slušně natočené sci-fi, které táhne kupředu dvojice Bruce Willis a Brad Pitt. Hlavně kvůli těmto hercům dávám 4 hvězdičky. Příběh jako takový mě ze židle přímo nezvednul, ale je to určitě nadprůměrně zpracované. ()

sellsakul

Neviem o čo tu malo ísť a ani to vedieť nechcem. Po pol hodine som to nedokázal ďalej vnímať. Chápem, že pre niekoho to môže byť geniálny film, ale pre mňa určite nie. 100 ľudí = 100 chutí :-) ()

spikey1

Snímek, který je pro mě prokletý, stejně jako veškeré natáčení pro jeho autora. Dodívat jsem se ho pokoušel asi pětkrát, pokaždé když šel v nějaké televizní repríze, a pokaždé jsem viděl jen kousek příběhu, protože jsem u něj buď usnul nebo na něj přeladil třeba pět minut před závěrečnými titulky. Pokud ale nevnímám jen tenhle fakt, jedná se po vizuální i herecké stránce o absolutní koncert. Gilliam si podobný styl oblíbil už u Brasila a tak zde zase jiným způsobem rozvinul svoji vizi budoucnosti. Rozhodně pro něj není růžová. Divák si může naplno vychutnat Willise v trochu jiné a přesto pro něj známé hrdinské poloze a užít si jeden z nejlepších snímků vůbec. ()

giovanni3

Tak u tohoto sci-fi jsme se hodně bavil od začátku do konce a chvílemi i uvažoval, zda se to Willisovi jen zdá a co je/není reálné (čemuž skvěle napomáhá jak scénář tak různá prolínání, hlasy a v neposlední řadě i kamera). Prostě cestování v čase jak má být okořeněné výborným Willisem, skvělým bláznivým Pittem a Madeleine Stowe, která solidně sekunduje. Trošku mne překvapil konec, kdy vlastně nevím zda se něco změnilo a nebo vlastně ani ne a je to ,,Uroboros,, :P . 5z5 ()

Beer Ceps

Možná chyba, že jsem před Dvanácti opicemi viděl spoustu lepších filmů s podobnou tématikou. Příběh, který je tu označován za geniální, mi zas tak nepříjde. Jedná se o jednu prostou časovou smyčku, která probíhá neustále dokola jako je např. Terminátor atd. nehledě na alternativní realitu vzniklou z narušení čímkoliv z budoucna, whatever... Příběh ničím nepřekvapí a konec tušíme pomalu od začátku filmu. Jednoznačně zde ale Brad Pitt podal svůj nejlepší herecký výkon. Bohužel, o Willisovi to samé říct nemohu. P.S. Koment, který mě pobavil uživatel: P76B ()

milo_wade

Brad Pitt to zahrál výborně. Hlavně v léčebně "Games that wanna get out!" . Jinak bezvadně propracovaný snímek po všech stránkách. A to nejsem mega fanoušek sci-fi. ()

venca163

Miluju tu špinavou, šedou, zchátralou, bezdomoveckou atmosféru 90. let v tomhle filmu (natáčelo se to v Baltimoru). Parádní kulisy a celej "look" filmu. Navíc skvělá práce s kamerou. Příběh mě napoprvý úplně odrovnal, scénář musel napsat nějakej génius. Tenhle film prostě musel vzniknout bez kompromisů, dobrá práce Terry Gilliame! No a Brad Pitt tady? K tomu už snad ani neni co dodat. "Jeffrey, you're completely insane!" ......................................"No, I'm not" (90%) ()

fiLLthe3DD

Vyzdvihuji poutavý příběh a depresivní atmosféru, trochu haluz :) Zdaleka nejvíc mě překvapill herecký výkon Bruce Willise, nevěděl jsem, že umí hrát :D ()

jefff

Vlastně docela komorní sci-fi, bez velkých scén, která sází na dobrý výkon Willise a vypilovanou režii i scénografii. I po letech skvělý film. ()

Opsha

Zatraceně!!!!! Tak výborný konec už jsem DLOUHO!!!!!!! neviděl. Kam se hrabe Shyalaman, to se nedá srovnat! ()

lewwin

Tohle je jeden ze skvostů sci-fi kinematografie a kdo tvrdí něco jiného, šeredně se mýlí. Ještě ne úplně profláklý Pitt, Willis který měl zase jednou "neakční" (v rámci filmových žánrů) roli a Gilliam, pro nějž samotného tento film určitě také hodně znamená. ()

ZkuKol

Terry Gilloiam si vybral skvělý scénáč a přizval si k němu Bruce v nejlepší formě. Madeleine uměla vždycky dobře hrát i vypadat a Brad si svýho pošuka vysloveně vychutnává. Terry si zde užívá poměrně dost velké svobody, vizuálně dosahuje svého maxima (a nepotřebuje k tomu skoro vůbec triky) a příběh šlape jako hodinky. Asi jediný film, kde Terry při svém fantazírování neuklouzne ke zbytečným exhibicím a laciným symbolismům a každý obraz/scéna slouží dokonalosti celku! 100% ()

Hortenzia

napriek mojej zaujatosti voči žánru sci-fi jednoznačne jeden z tých lepších,najmä vďaka geniálnemu záveru a výkonu brada pitta ()

Ploutev

Opravdu geniální film, nechápu jakto že mi tak dlouho unikal. Vždy když byl v TV tak jsem asi byl v hospodě jinak to nevidím. Hehe...jsem pojistovaci agent!!!! : - ))))) ()

Thurin

Pro mě osobně trochu zklamání. Přesto solidní průměrný film s bohužel předvídatelným koncem. Herecké výkony mě nijak neoslnily, ale uznávám, že to mohlo být způsobeno žalostným dabingem Brada Pitta. Nejspíš dám filmu ještě šanci v původním znění. ()

ranp

Jeden z nejlepších sci-fi filmů. Bruce Willis je jeden z mých oblíbenců a dovede mě potěšit téměř vždy, Brad Pitt zde podle mě naprosto exceluje a Madeleine Stowe je oba výborně doplňuje. 12 opic můžu opravdu všem jenom doporučit :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil