P@\/EL

Vynikající sci-fi thriller v hlavní roli s Brucem Willisem, který roli zvládl perfektně. Nicméně ani Brad Pitt se nenechal zahanbit. Potrhlý pošuk Jeff je v jeho podání naprosto geniální, za což vděčí hlavně výborným grimasám. Motiv cestování v čase je hodně zajímavě zpracovaný. Tvůrci se tady ani nebojí obrátit svět úplně vzhůru nohama. Děj je po celou dobu napínavý, místy celkem zamotaný, avšak pořád logický. Definitivní tečkou tohoto parádního filmu je pak poměrně překvapivý závěr. ()

Esquirol

Nadprůměrné herecké výkony a strhující děj zajistí to, že celý film sedíte s otevřenou pusou a nevnímáte nic okolo sebe! Nejlepší sci-fi, které jsem kdy viděla! ()

martinexa

Tak tenhle film mě dostal. Herecký výkon Brada Pitta absolutně fenomenální. Podle mě sci-fi jak má být. Tenhle film mě prostě nepřestane fascinovat! ()

THORasgard

Poprvé a zřejmě naposled, co mě Gilliam dostal. Bruce Willis a Brad Pitt mají další film, za který přijdou do hereckého nebe. Je to špinavé, je to hnusné, je to geniální. A doprovází to krásná hudba. Za takové sci-fi budu vždycky vděčná. ()

Sindymindy

Perfektní Bruce Willis. Běz něj by film nebyl ani z poloviny tak dobrý. Brad Pitt by to rozhodně nezachránil, stále jsem studovala jeho grimasy a gesta, které jsou důvěryhodné, které přehnané, které jsou úplně vedle a kdy se zdá být zcela normální. Nějak se v tom nenašel. Zato BW mě zcela vtáhl do děje, do svého úkolu, který jak doufal, mu změní život. Byla jsem stejně zamtená jako on, co je realita a co jenom sen. Také jsem tápala, jak dál, jak to může skončit... Na můj vkus se však závěr začal projasňovat příliš brzo, a tak jsem přišla o překvaení ze závěrečného zvratu. Navíc mi v tom zakončení chybělo víc vysvětlení, něco, co by poskytlo odpověď na všechny otázky. ()

DaweBIKE

Film ! Kult ! Posedlost ! Dokonalost ! Tento film můžu vidět stokrát a nikdy neomrzí ! Bruce Willis a Brad Pitt zde září v celé své kráse ! Scénář naprosto skvěly ! Kdo neviděl jako by nebyl - 100procent ! ()

Martens14

Co to má být. A to jsem fanda do různorodých filmových žánrů. Drama, historické, sci-fi atd. Lepší se ale podívám od Willise či Pitta na mnohem lepší jejich filmy než toto. Neříkám, že je to vyloženě kravina ale ta dvouhodinová nuda....mě ubíjela. ()

mimuzik

Bruce Willis zahrál velmi dobře, ale tentokrát na Brada Pitta v roli psychopata neměl. Vynikající atmosféra a dokonalá zápletka. Zkrátka skvěle odvedený kus práce a troufám si tvrdit, že ve svém žánru tento film nikdy nenajde svého nástupce. ()

Pointed

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Je to jen důkaz, že Brad a Bruce umí zahrát snad vše. Mám rad filmy, u kterých si v průběhu filmu motáte hlavu s pochopením celé "věci" a na konci sedíte s vykulenýma očima a v duchu vám zní pouze věta "Ty v*ole". A takových je přesně Dvanáct Opic. ()

Psokocka

Film jsem viděl dvakrát ( v mém případě téměř protrpěl dvakrát ) a opravdu tam asi nevidím to co většina. Mimo skvělých výkonu Brada Pitta, které opravdu pobaví, jsem se u filmu nudil. Zdlouhavé, mně nic neříkající sci-fi určitě potřetí neshlédnu. ()

Crael

Vynikajúci film, najlepší vo svojom žánre. Zrejme najlepší Pitt akého som kedy videl, rola blázna mu fakt išla. Willis takisto výborný, soundtrack presne taký aký by som si ho predstavil vo svojej hlave. Bez dlhých a zbytočných rečí 5* ()

Archvile

Filmová lahôdka a povinnosť pre všetkých Sci-fi nadšencov. Herecké výkony na jednotku a atmosféra, tak tá sa musí jednoducho zažiť. Dej je tak zložitý že po prvom zhliadnutí som mal pocit že som videl niekoľko filmov naraz. Tento snímok určite nezapadne len tak prachom. ()

Kivis

Velmi kvalitně odvedená práce po všech stránkách, ale jak se některé podstatné věci mají, jsem bohužel tušil na můj vkus až příliš brzy. A celkově mě 12 opic nestrhlo do děje jako některé jiné filmy tohoto žánru. Je docela možné, že si opice někdy za pár let zase pustím, ale je to pro mě jen jeden z mnoha hodně dobrých filmů - nic kultovního, nic co bych hned každému na potkání doporučoval jako klasiku, kterou prostě musí vidět. ()

nickymilka

Tak jsem viděla poprvé hitovku 12 opic. Bohužel s dabingem, až od 23:30hod... nj, asi uběhne ještě hodně času, než se v komerčních televizích budou dávat kvalitní filmy v hlavní čas a s českými titulky. B.Willis hraje jako obvykle a role Jeffa Gainese je výborně vymyšlená i zahraná - Díky Brade! že nehraješ pořád jen hrdiny a idoly dívčích srdcí! Některé hlášky opravdu nezapomenutelné - chtěl bych neznat budoucnost, bejt normální, zůstat tady v přítomnosti, s tebou, navždy..... Ovšem díky pokročilému času, zasyflenejm 5ti minutovejm reklamním spotům a dabingu jsem si film opravdu nevychutnala tak, jak by bylo potřeba. Takže moje hodnocení nakonec 4 a půl* ()

Ounak

Skvělý Bruce WIllis a ještě lepší Brad Pitt zajímavé téma i poměrně kvalitní zpracování , film jsem viděl dvakrát poprvé není zase tak jednoduché ho pochopit , ale i po pochopení nejsem schopný zvednout na plný počet. ()

stepni.vlk

Beze sporu mé nejoblíbenější sci-fi spolu s Matrixem. Poněkud schizofrenní, ale o to více poutavé. Film a jeho jednotlivé detaily lze vyložit mnoha způsoby. Herecký výkon Brada Pitta zatím nejlepší, co jsem viděl. Ostatně dostal pro své herecké umění dostatečný prostor a na 100% ho využil. Film je snadno pochopitelný i po prvním zhlédnutí, neboť základní dějová linka je snadno čitelná. Ale věřte, že až po druhém jste schopni docenit všechny jeho kvality a mnohačetná řešení. Kdo to zvládne napoprvé, před tím smekám. Doporučuji beznadějným případům schizofrenie. Buď Vás to zlomí nebo navždy osvobodí :). ()

Phoeniyx

Hodně složitý film a jednou to nestačí pustit, naprosto vynikající příběh a Bruce s Bradem vynikající postavy jako blázni. Moc se mi to líbilo samozřejmě pár logických chyb v cestování ale to už u takovýchto filmů bývá moc se mi to líbilo. Nejlepší scifi co jsem zatím viděl. ()

skoky25

Minulot nelze zmeniť môžeme sa len pozerať ako zlyháme pri pokuse zmeniť ju alebo zistiť že sme dopomohli k prítomnosti aká je teraz.. Mám veľmi rád tematiku s cestovaným v čase a ten to film sa my naozaj páčil. Som rád, že som si našiel chvilku na jeho pozretie. Neľutujem ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil