Bouřlivé víno

Drama / Rodinný
Slovensko, 2012, 109x50 min

Scénář:

Diana Kacarová

Emil Horváth ml., Nela Pocisková, Juraj Loj, Monika Hilmerová, Maroš Kramár, Helena Krajčiová, Jana Oľhová, Marián Slovák, Eva Rysová, Ľuboš Kostelný (více)

Rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia - Búrlivé víno, ktorý poteší najmä romantické duše. Určite vás zaujmú osudy dvoch vinárskych rodín, spojených dávnym priateľstvom a rozdelených klamstvom. Je to seriál, ktorý ponúka množstvo emócií, ktoré patria do životov každého z nás, ako je láska, priateľstvo, nenávisť a aj ľudskosť! (TV Markíza)

bubblebobble

Neuveriteľné ako ma naše seriály dokážu na začiatku baviť a ako ich následne dokážem znenávidieť. Úplne otrasné správanie sa tvorcov s mottom "vytrieskajme z toho čo sa dá" je tak okaté a aspoň trocha vnímavého diváka musí uraziť. Kedy už konečne pochopia, že nejde o kvantitu ale o kvalitu? O to, aby každá časť dávkovala postupne napätie a aby sa divák nevedel dočkať ďalšej časti, ktorá samozrejme nepôjde každých 24 hodín? ()

zodiak217

Na slovenske pomery celkom príjemné spracovanie romantického seriálu odohravajuceho sa vo vinárskom prostredí. Pekná kombinácia a hlavne herecké obsadenie vďaka ktorému sa dá na tento seriál aj pozrieť i ked nie som jeho fanúšik. Je zaujaimave vidieť prerod Mely Pociskovej pd dievčatka k žene a úloha jej celkom sedí. Seriál nie je nič prevratné, kde by sme mohli hovoriť o nejakej kvalite, ale mainstremovy prúd komerčných televízii diktuje v.sucasnosti takýto trend, ktorý záujme masy, ktoré si kazdy deň sadnú pred televízor, vylozia si nohy a pekne zrelaxuju. Určite aj to treba a v konečnom.dôsledku je to lepšie ako ny mali v telke bežať nejaké osuchane mexické telenovely alebo turecké.seriály. Aspoň majú diváci možnosť vidieť slovenskych hercov. V porovnaní s Panelakom, ktorý je už nudný určite vyšší level, len netreba prepisknut dobu vysielania lebo po istom.čase sa aj to zunuje. ()

Autogram

Nie je to také hrozné, ako hodnotia tí, čo to ešte ani nevideli. Taký slabší priemer, uvidíme ďalej. Herecké výkony to skôr zachraňujú ako kazia. Romeo a Júlia po slovensky? (1.1.2013) [---] Po pár dieloch sa to stelenovelnieva a musím znížiť na 2*, ešte trochu a bude to celkovo nepozerateľné. (7.1.2013) [---] Zhoršuje sa to tempom, ktoré som ani nečakal. Dialógy so zasnenými pohľadmi, k tomu hudba a zase pohľady, nezmyselné konanie postáv. Jedine niektoré herecké výkony to držia nad úrovňou odpadu, ale katastrofálny príbeh to nezachráni. (22.1.2013) [---] Zase som si jedným očkom popri inej práci pozrel nejaké dve časti a trochu sa to zlepšilo na pomerne pozerateľné. (30.1.2013) ()

mikhail odpad!

Na slovensku bohužiaľ jasne vidno priepasť, ktorá vznikla vo filmovej a televíznej tvorbe v posledných 20-tich rokoch. Čo bolo talentované a profesionálne, to od filmu zutekalo. Zostalo pár slušných ľudí, ktorí sa prispôsobili a točia remeselne maximálne tak priemerné seriály, ktoré však svojim príbehom diváka s IQ 100 a vyššie sotva oslovia. Toto je aj príklad zbúreného vína. ()

Jello Biafra odpad!

Búrlivé víno??? ale ľudia, nerobte si zo mňa srandu!!! Toto "víno" je riadne kyslé a dávno zvetralé čučo kúpené v obchoďáku Coop Jednota a ktoré je vhodné akurát pre opiáš bratislavských bezdomovcov. Ďalší brak z nekonečných slovenských telenoviel, ktoré postrádajú akúkoľvek kvalitu a ktoré pri dlhodobejšom sledovaní môžu nechcene spôsobiť poškodenie mozgu televízneho diváka. Takže len na vlastné nebezpečie. ()

• Pre kostymérky bol asi najväčší problém prívesok Niny Dolinskej (Nela Pocisková), ktorý sa im nepodarilo zohnať ani počas troch týždňov, a tak musel pricestovať až z Prahy. (Zdroj: markiza.sk)
  • Počas osemmesačného nakrúcania seriálu otehotneli hneď dve herečky, a to Alena Ďuranová (Dáša) a Monika Hilmerová (Eva), a preto museli tvorcovia obe tehotenstvá zakomponovať do deja. (Johnny.ARN)
  • Seriál v číslach: Štáb seriálu mal 30 členov. Nakrúcalo sa v priemere 12 hodín denne, pričom najdlhší nakrúcací deň mal 15 hodín. Na jeden diel pripadalo 86 až 93 strán scenára. V seriáli sa objavilo 160 epizódnych hercov a za deň sa vypilo približne 60 káv. Herci vystriedali vyše 750 kostýmov a v maskérni strávili buď 60 (herci), alebo 10-30 minút (herečky). (patrik1177)