Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

Diskuze

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

sniper18

U mě spíš naopak, první polovina taková rozjezdová, seznamovací a druhá už slušný peklo. Oculus je pro mě zatím jeden z nej hororů tohohle roku, spokojenost.

1Legend1

1Legend1 (hodnocení, recenze)

já se taky připojuji k pozitivním ohlasům, včera v noci jsem koukal a mělo to grády :)

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Prvá polovica výborná, druhá už skôr len taká zotrvačná, ale aj tak stále jeden z najzaujímavejších hororov za dlhšiu dobu. A dokonca americký, čo ma prekvapilo.

na příspěvěk reagoval Pítrs85

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Martin741

Yop, spokojenost je zcela určitě na místě, i když se mi už teď vybavuje pár neduhů, ale jsou to více méně jen drobnosti...

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

a Evansovi je dvacet osm a už má na kontě vynikající Zátah a ještě lepší Berandal , menší hororový výstřelek  Safe Haven a o něco slabší , ale přesto stále velice ceněný Merantau a plánuje toho do budoucna spoustu

misterz

tak Saw a Zátah taky nejsou bůhví jak originální a podívej se na ně , těch fanoušků , ta popularita a těch pokračování a plánů na další filmy , ber to trošku s odstupem (a neplést sem jestli ty pokračování bylo nebo nebyla fajn )

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

Tak každej režisér někdy začínal. Wan v době, kdy dělal první Saw, nebyl nikdo a překvapení bylo o to větší, že to byl fakt mladej kluk, málokterej režisér se dokáže výrazně prosadit před třicítkou, je to obecně braný trochu jako magická hranice a většinou jí dosahovaly jen opravdu velký jména (Tarantino, Spielberg - oba 29, Cameron- 30, Fincher,- 31). Ale v posledním desetiletí, kdy točit vzhledem k vývoji technologie může skoro každej cucák a za mimimum peněz se ta hranice posunuje, takže se jí daří občas překračovat (Xavier Dolan, Drake Doremus a samozřejmě třeba Alexandre Aja). Ale když se podíváte do filmografií většiny režisérů, tak hodně ze současné nastupující generace, filmařů, kteří za sebou mají jeden dva zajímavý filmy a počítá se s nima, že potáhnou tu kvalitní (nejen) americkou kinematografii, tak jsou ročníky 1975 - 1979.

Morholt (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Jasně, ale už tady si nasadil laťku a jeho další filmy žánroví fandové do jisté míry  vyhlíželi. Pak přišlo Dead Silence a Death Sentence a tady už si jméno udělal. A Insidious už ho víceméně zařadilo mezi osvědčená jména. Myslím, že nejsem sám, kdo od něj očekává velké věci.

Morholt

Tak je :-) A celkom dôsledne aj očakávania napĺňa. Niet divu, že je považovaný za nekorunovaného kráľa moderného hororu (a Conjuring považovaný za jeden z najlepších hororov posledných rokov). Len škoda, že nie je rovnako docenený aj síce nie tak realistický a skutočný, ale ešte pôsobivejší  a hlavne originálny prvý Insidious.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

prostě mám rád takové režiséry , od kterých se moc nečeká , a pak udělají takový boom že všechny studia chtějí , aby pro ně točily filmy , ale furt ti režiséři točily a točí své filmy za hubičku

na příspěvěk reagoval misterz

Morholt

ale tak víš jak , první Saw bylo bráno jako menší film a moc se od toho nečekalo , a přijetí mezi diváky bylo ze začátku taky takové všelijaké , uctívat se ten film začal až později

na příspěvěk reagoval Morholt

Yoshitsune

Chápem a vidím, že dali plný počet aj tí, ktorí rozhodne nejakému slabému filmu nedajú :-) Rešpektujem každý názor, a tie moje 4* môžeš brať ako veľmi dobré. Rozhodne nie slabé 4.

Madsbender

tak jasně že tohle furt neni ono , ale prostě já tu pátou tam mlasknout musel , já mám hroznou slabost pro režiséry kteří začínají a nikdo odnich nic nečeká , jako je Gareth Evans , James Wan a Mike Flanagan mnoho dalších

na příspěvěk reagoval Madsbender, Morholt

Madsbender (hodnocení, recenze)

Tak už som videl a musím povedať, že som príjemne prekvapený, toto som nečakal... Absolútna pecka to nie je, k dokonalosti to má ďaleko, ale (aspoň pre mňa) prvotné správy nesklamali. Som zvedavý, čo má Flanagan v pláne ďalej.

na příspěvěk reagoval JohnMiller, Yoshitsune, misterz

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Wau, to byla ale jízda! Takhle jsem se naposledy napínal u... No, já vlastně ani nevím, možná u The Conjuring ;) Každopádně pro mě parádní duchařina s velmi zajímavým stylem vyprávění, nevšedním "záporákem" a vynikající atmosférou, která mi asi ještě dlouho nedá spát! Důkazem toho budiž skutečnost, že přímo za zády mi jedno velké zrcadlo visí a já se několikráte během projekce ohlédl, zda se tam neděje něco... No, řekněme nevšedního XD Jinak o atmosféru nebyla vůbec nouze, ta se od začátku pomalu, ale jistě stupňovala a až do samého závěru mi nenechala chvíli oddechu (takové ty momenty, kdy si člověk řekne, že teď se nemůže nic stát)! Samotný příběh potom byl spíše béčkový, ale co ho staví o stupínek výše je styl vyprávění, který se neustále pohybuje mezi minulostí a současností a má tak dost velký podíl na budování již zmíněné atmosféry, kterou ještě utvrzuje skutečnost, že o hlavním "padouchovi" toho vlastně moc nevíme, jako že co a proč atp. Za to rozhodně palec nahoru. Ještě bych se otřel o her. obsazení, k

na příspěvěk reagoval Pilda17, Martin741

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)