Mystérium sexu

• USA Masters of Sex
USA, (2013–2016), 43 h 54 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Michelle Ashford

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney (více)

O sexu chtěli vědět všechno. A nebáli se zeptat. Co všechno se vlastně děje s lidským tělem při sexuálním vzrušení? Tuto otázku začal koncem padesátých let dvacátého století systematicky zkoumat americký gynekolog William H. Masters se svou asistentkou a posléze i pracovní a životní partnerkou, sexuoložkou Virginií E. Johnsonovou. Masters a Johnsonová se svým výzkumem podíleli na tzv. sexuální revoluci. Jak však jejich výzkum vlastně probíhal? Jak přesvědčili lidi, aby pod jejich dohledem prováděli ty nejintimnější praktiky? A jak vlastně vypadal soukromý život těchto průkopníků sexuální vědy? Na to se pokouší odpovědět úspěšný americký seriál Mystérium sexu, v němž ústřední dvojici ztvárnil britský herec Michael Sheen a Američanka Lizzy Caplanová. Výsledky výzkumu Masterse a Johnsonové vyšly mj. i česky, a to čtyři roky po americkém vydání, v roce 1970 pod názvem Lidská sexuální aktivita. (Česká televize)

Diskuze

KevSpa

Jé, to je dobrá zpráva! Děkujeme za ní! :) Jinak Nicholas D´Agosto dostal roli v How I Met Your Dad, ale v MoS by se měl objevovat i nadále (ne, že bych Ethanovi nějak fandila, ale drama je drama...)

Prod1gy

Prod1gy (hodnocení, recenze)

hlavně si nečtěte na wiki co se stalo s tim skutečným Billem a Virginií, nebo budete mít spoiler seriálu jak já :D

erased (hodnocení, recenze)

Eržik

myslel jsem samozřejmě stylem, ne obsahem :) close-up na každodenní předměty a jejich pohyb, identická hudba..

na příspěvěk reagoval Frkyn

erased

Tak to mě ani ve snu nenapadlo. A stále to tam nevidím. Copak u Dextera inklinují ženské a mužské pohlavní orgány záběry z přírody, na nástroje, zeleninu a podobně? Jestli jsem za těch osm let pochopila Dextera, tak úvodní znělka k němu je o jeho ranní rutině. Ale možná se tedy šeredně pletu. To bych, ale asi nebyl jediný, protože se mi líbil jeden vtip na to jak měl Dexter skončit, a to tím, že umře na malárii, protože ho každé ráno štípne komár :-)

na příspěvěk reagoval erased

erased (hodnocení, recenze)

koukám že tu ta obvious otázka ještě nepadla: proč mi úvodní titulky TAK MOC připomínají titule Dextera? Inspirace by byla fajn ale toto mi připadá spíš jako nekompromisní vykrádání :P

na příspěvěk reagoval Eržik, himzu7

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Eržik

Taky se mi líbí, že kromě hlavního příběhu se dotýkají i dalších témat, jako je právě "léčba" homosexuality. A myslím, že od toho hned tak neupustí.

Frkyn (hodnocení, recenze)

Tak viděno. Naprostá paráda, pro mě jeden z nej seriálů dnešní doby, co se tohohle žánru týče. Finále, no nemám slov...

SPOILER: Přesně jak řekl Eržik, také bych chtěl více rozvíjet tuhle linku. Bylo mi ho na té prezentaci fakt líto, jaký k tomu měli ostatní odpor, neskutečný... Je krásně vidět rozdíl toho dneška a fakt nedávné doby...

Eržik (hodnocení, recenze)

Finále velkolepé! Přesně v duchu tohoto intenzivního a psychologicky detailního seriálu. Žádný happyend, vše se motá a komplikuje a jako divák můžu úplně na vlastní kůži cítit tu tíhu emocí a událostí. Sám nevím čemu se přiklonit a jsem v koncích...

Zajímavou vedlejší linkou je i to, jak můžeme nahlédnout do historie a tragédie léčby homosexuality. Moc bych si přál, aby i v tomhle ukázali revoluci.

Každopádně tenhle seriál je tím nejlepším, co se vztahů týká, nikde mi nepřijdou lépe vykreslené.

Ocenění bych přál též, jak tvůrcům, tak představitelům.

na příspěvěk reagoval KevSpa

Beagle (hodnocení, recenze)

Tak jak se vám líbilo finále? Já jsem nadšená, přeju si Zlatý glóbus minimálně pro Sheena a těším se na druhou řadu.

Eržik

Díky za tip na lepší verzi, přijít o tu scénu v autobuse s Lilian (resp. ji mít střihnutou v půlce) by byla velká škoda. Julianne Nicholson jí hraje výborně.

Upozornění!

Musel jsem stáhnout všechny verze nového dílu, než jsem natrefil na tu, kde nechyběly kousky scén... Doporučuji tedy stáhnout verzi: Masters.of.Sex.S01E11.PROPER.HDTV.x264-KILLERS

SPOILER

V jedné z těch zkrácených verzí chybí to jak Lilian řekne Gini o své rakovině a nabídne jí, aby pak převzala její studii a Virginie ji potom vezme za ruku.

Byla to opět jedna z neskutečně silných a skvěle ztvárněných scén.

Líbí se mi jak jsou všechny dialogy perfektně promyšlené a dotažené, ale při tom vůbec ne umělé. Protože když třeba někdo položí přímou a osobní otázku Billovi, tak ten se nezmůže na víc než jen něco zakoktat. A je skvělé jaká rozmanitost emocí je v tolika situacích, třeba v tomto dílu, kdy Libby říká Billovi jak jí vyhovuje jako milenec.. úplně jde cítit ta rozpačitost v té scéně. Krásně to vykresluje jak mnohostranná intimita vlastně je.

Jednoduše je radost se na tento seriál dívat. Jde o kus dobré práce. Příběh je zajímavý a přirozeně vzrušující, ale hlavní je pro mě to, na co se skutečně soustředí a jak široký záběr toho soustředění vlastně je.

A důležitý poznatek: Tento seriál nestojí a nepadá na sexuálních scénách nebo tom jak moc šokuje, jak by se mohlo někomu zdát, protože v posledních dvou dílech nebyla prakticky žádná nahota a přesto jde o jedny z nejlepších dílů.

na příspěvěk reagoval Beagle

Frkyn (hodnocení, recenze)

Hm, už jen dvě epizody, to zase bude dlouhý čekání, ach jo :(

Uživatel KevSpa smazal svůj příspěvek.

Liqid

Liqid (hodnocení, recenze)

Včerejší díl byl celkem zásadní. Jsem zvědav jak Bill bude pokračovat bez Virginie.

na příspěvěk reagoval KevSpa, KevSpa

Frkyn (hodnocení, recenze)

Fakt díl od dílu lepší, pro mě je to prostě další perla jako je House of cards...

Beagle (hodnocení, recenze)

Tady se ta diskuze vždycky tak rozproudí...:)Mně se seriál zdá čím dál tím lepší, role všech se tak hezky překlápí z jedné strany na druhou (viz zprvu super emancipovaná Virginie). Ale chtěla bych vidět víc Julianne Nicholson, zatím se tam jen tak mihla.

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted