Testament mládí přináší působivý příběh lásky, touhy a války, který vznikl na motivy osudů Very Brittain a jejích knižních vzpomínek na první světovou válku. Vydejte se na bolestivou cestu od mladistvých nadějí a snů až na samou hranici šílenství a zase zpátky ve filmu o lásce, marnosti války a o tom, jak i ve zlých časech najít smysl života. (Bontonfilm)

lineker

To co se zpočátku jeví jako milá romance z britského venkova se postupem mění v silný "mementozní" protiválečný film v čele s úchvatnou Alicií Vikander. Svojí autentičností lze snímek zařadit i vedle takového protiválečného velikána jako je Na západní frontě klid. Vera Brittain musela být opravdu silnou osobností. Jen člověk takových vlastností se dokáže vyrovnat se smrtí tří velmi blízkých osob aniž by utrpěl velkou psychickou újmu a následně o tom ještě napsat bestseller. ()

stuj

Trochu rozvláčné, ale člověk se má asi nechat vtáhnout do atmosféry. Některé scény utahanost ale naštěstí vynahradí. Zejména silnější konec. Díky němu dávám 4 hvězdy, i když hodně odřené. Akci nehledejte, je to spíš pocitová záležitost. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /konec poněkud natahovanej a Kit byl jako žehlící prkno, fakt/, + /Alicia hrála dobře, podle skutečné události, protiválečně orientováno, stejně jako The Railway Man - proč ne/, hodnocení - slušný film s Alicií o pekelných válečných zážitcích, po delší době zase jednou dobrý film, ikdyž děsivě smutný a depresivní, líbilo se, ale opravdu: nemám moc rád smutný filmy ()

Tempter

Dokonalá ždímačka slz a ještě dokonalejší Alicia. Když se k tomu přidá muzika Maxe Richtra, nemůže to být míň jak za 4 i kdyby to byla sebevětší kravina... ()

NagatoPein

Nedá mi. Ok, film je pekný, spracovanie profesionálne a vizuál pôsobivý. No nemá myšlienku, popisuje a v momente keď sa snaží nasadiť nejaké ponaučenie tak nefunguje. Skôr by ho bolo treba vnímať emočne, no nedá sa mi, pretože nemám vzťah k postavám. Mladí ľudia zomreli, vojna je zlá a nemala by sa diať, vyrovnať sa s tým je ťažké - a ďalej? Moment, kedy má hlavná postava prehovor pred publikom podčiarkuje celú výpoveď filmu. Opísať sled udalosti je síce pekné, ale potom to je nuda. ()

potok.009

Drsný příběh, o tom není pochyb. Nicméně snímek je obyčejným válečným melodramem s okouzlující Very Brittain (Alicia Vikander). ()

kajicek27

Abych tak řekla pravdu nevěděla jsme co od filmu čekat. Ze začátku opravdu klasická romantika a pak se z toho vyklubalo válečné drama. Opravdu super film. Akorát na něj musí být nálada a to pokaždé není. Alicia a Kit se mi ve filmu velmi líbili. Film donutí přemýšlet jak válka ničila životy a jaké to mělo následky. ()