Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

brother

Skvělé a naprosto bombastické sci-fi. I když se na to dívám po desátý, tak pokaždé ta neskutečně ohromující, drsná atmosféra a napětí mě vždycky znovu a znovu dostanou. Nevím čim to je, ale řekl bych, že je to tím uzavřeným prostorem, protože podobné pocity mám i při sledování Vetřelce (mam na mysli ten první díl, pak už to šlo z kopce). 99 ()

zurivymlok

Velmi zajímavý horor, jehož silnou stránkou je hlavně počáteční námět (nápad jako takový). Atmosféra filmu je docela dobrá. Film má ovšem mnoho záporných stránek. První z nich jsou dialogy postav, které se mi zdají mnohdy docela scestné. Druhou věcí jsou vyloženě špatní herci - zvláště šílený policajt, který pořád akorá kulí oči, což měl být nejspíše výraz vzteku či šílenství. Vůbec jeho postava byla poměrně kazem na filmu. Myslím si, že autoři měli zůstat u příběhu lidé vs. kostka. Takto film s blížícím se koncem stále více sklouzával do klišé béčkových hororů. Po místnosti ticha se více než o boj s kostkou a její logikou jednalo o vypořádání se s jedním agresivním debilem. Samozřejmě bylo každému jasné, dokonce i když už měli otevřené ty dveře, že se tam ten polda musí ještě objevit, aby jim to zkomplikoval a že si to někdo odsere. ()

pavont

Originalny horor, ktory je plny napatia ale bohuzial uzka skupina priemernych hercov v rovnakom prostredi moze po case vyvolat stereotyp. Aj tak mozem tento film len doporucit. ()

airman2655

Jeden, aspoň podľa mňa, z míľnikov moderného hororu. Skutočne vysoko originálny námet ktorý je spracovaný naozaj brilantne. Z celého filmu ide strach z nepoznaného, z tajomna a z neistoty čo sa skrýva za nasledujúcimi dverami. Na celom filme sa mi páčilo aj to, že som nemal potuchy čo sa tam vlastne deje, aký má celý ten mechanizmus zmysel a hneď ako som ho videl som sa začal tešiť na pokračovanie. Oplatí sa vidieť. (85%) ()

antragus

Krásná práce a velmi silné 4*. Poprvé mi trochu vadil ten konec, ale tohle vpravdě o konci není. Poněkud klaustrofobická ponorková atmosféra, důmyslně vymyšlené pasti = pár nápaditě odkrouhnutých lidí, psychologie (ač u toho policajta trochu přetažená, pravda)...Co víc si přát? ()

RoyBatty444

Nevyspytateľnosť kocky cítite spolu s protagonistami a v tom je film dobrý. Samozrejme najlepšie sa udržuje tempo ak neviete čo je za rohom a v Kocke sa naštastie na jednotvárnosť prostredia tento fakt zúžitkovať a nesfádnieť. Tempo filmu nepustí a na konci čaká malý rébus, ktorý si ale musí každý vyriešiť pre seba. ()

27p16and41p6

K tomuto filmu jsem se dostala teprve nedávno, ale o to víc si ho v dnešní době mnohých nekvalitních hollywoodských hororů vážím. Ani chvíli jsem nevnímala jeho nízkorozpočtovost, s tím si tvůrci poradili bez větších zakopnutí. Hlavní postavy dohromady připomínaly zmenšeninu celé společnosti, kdo by snímek obracel ze všech stran detailně, určitě by si v dialozích a charakterech našli alegorii pro naši civilizaci. Tempo filmu není ani pomalé, ani uspěchané, napětí se nijak zvlášť nevytrácí, přestože je děj situován pouze do prostředí kostek, má spád a vývoj. Konec filmu doslova vybízí k zamyšlení nad lidstvím a schopností některých hrdinů obětovat se i pro záchranu zdánlivě nejslabšího článku skupiny. Kdo by chtěl, mouchy by si našel, ale pro mě film dosáhl k 90% bez větších klopýtnutí. ()

Sindymindy

Ty hvězdičky jsou jen za pokus o nápad a nějakou psychologii. Ale jinak hodně slabé, pro mě absolutně nepřínosné, ke konci dost hloupé. Nejvíc mi vadilo, že nevíme, proč tam byli. Ten chabý pokus o vysvětlení mě rozhodně neuspokojil. ()

DaweMcHarwy

Až na některé herecké výkony celkem slušný horror, u kterého člověk do konce neví jak to dopadne. Líbil se mi ten ironický konec: "Nemuseli jsme vůbec nikam chodit." 4* ()

Xmarc

Finále "za mostem" v mém případě zhoršilo celkový dojem a policajt byl občas méně věrohodný, ale i tak dávám za netradiční zážitek 4*. ()

D||X

Průběh filmu jsem poměrně slušně odhadl předem, nijak extrémně napnutý jsem taky nebyl. Možná jednou. Atmosféra slušná, ale konec opravdu hloupý. Zničehonic se zjeví a všechny je pozabíjí... Proboha. 3* i za krásnou Nicole de Boer ()

pirate

Zajímavý, celou dobu napínavý, i když ne moc akční, což mu ani neuškodilo. Zvláštní téma. Za nápaditost by mohl dostat i 70%. Každopádně klidné tři a půl hvězdy. ()

Hawk4

Veľmi dobrý ,zaujímavý film ,pri ktorom sa postupne odkrývajú charaktery a výnimočnosti postáv. Je trochu predvídateľný ,ale keď chcete trochu napätia a sem tam aj niečo porozmýšľať tak je to pre vás asi ten správny film. ()

Bohulib

Poměrně čistá hororová forma. Žádné patlání v souvislostech, jen trocha psychologie, aby jednání postav bylo zdůvodnitelné. To se mi líbí. Mimochodem, jestli chcete vědět, kdo to byl Kazan a jak se do Kostky dostal, pusťte si Cube zero. Že se postava jinak jmenuje, jsou tam jiné kostky i průlezy? Nebuďte detailisti :-). ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra