WikiLeaks

• USA The Fifth Estate (více)

Příběh o zrodu webové stránky WikiLeaks a jejím negativním dopadu na přátelství hlavních protagonistů... Mladý německý novinář Daniel Berg se seznámil na internetu s vizionářem a bojovníkem za právo znát informace v jejich co nejméně zkreslené podobě, Julianem Assangem. Přemluví Berga, aby s ním spolupracoval na internetové stránce WikiLeaks, která bude mít za úkol odhalovat kauzy o zneužívání moci ze strany vlád a mocných tohoto světa. Oficiální média začínají brát WikiLeaks jako sobě rovnou. Assange chce stále větší kauzy. A tak, když se mu do rukou dostane video z Iráku, kde jsou zabiti dva novináři americkými vojáky, neváhá ho zveřejnit. I přes odpor Berga začne uveřejňovat ohromné množství amerických diplomatických depeší, které svým obsahem nejenom, že destabilizují mezinárodní vztahy USA, ale také mohou dostat do ohrožení života ohromné množství lidí po celém světě. (Nova Cinema)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

souhlasím s tím, že je to velmi nudně vypadající i hrající člověk, ačkoliv, jak říká mad, v ST to zas tak moc nevadí, má po ruce totiž lepší kolegy :)

A za srovnání se tedy omlouvám, to byl jenom takový prvotní pocit, já Daniela viděl stejně jenom v Good Bye Lenin, takže ho moc hodnotit nemůžu. Ale tam mi byl sympatický, pravda. (j, viděl jsem ho i v dalších dvou filmech, ale tam si ho téměř nevybavuji :))

na příspěvěk reagoval KevSpa

mad_ness

mad_ness (hodnocení, recenze)

:D musí ti byť veľmi sympatický. Niečo mi na ňom nesedí, ale v Star Treku mi až tak nevadil...no chápem ťa, mňa tak neskutočne irituje papuľnatá Julia Roberts.

to je něco jako Kirk vedle... Harrisona. Stále nic moc :D

Jinak na toho se těším hlavně v Rush, jsem zvědavej jak Laudu pojme :)

Sell

Sell (hodnocení, recenze)

No Benovi to rozhodne sekne aj s blond vlasmi a určite na tento film do kina pôjdem .. :)

Ajvonka

Ajvonka (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Však mne je aj Star Trek úplne ukradnutý a na ten posledný som šla len kvôli Benovi :D Tie vlasy aj ja rozdýchavam :D

mad_ness

možná jsem o tom slyšel.. jenže můj mozek je zahlcován hrozným množstvím informací každý den, a nikdy jsem neměl výbornou dlouhodobou paměť :)

Ale tak velká role pro Bena, och, normálně na tenhle typ filmů moc do kina nechodím, ale... :))

na příspěvěk reagoval Ajvonka