Reklama

Reklama

WikiLeaks

  • USA The Fifth Estate (více)
Trailer 1

Příběh o zrodu webové stránky WikiLeaks a jejím negativním dopadu na přátelství hlavních protagonistů... Mladý německý novinář Daniel Berg se seznámil na internetu s vizionářem a bojovníkem za právo znát informace v jejich co nejméně zkreslené podobě, Julianem Assangem. Přemluví Berga, aby s ním spolupracoval na internetové stránce WikiLeaks, která bude mít za úkol odhalovat kauzy o zneužívání moci ze strany vlád a mocných tohoto světa. Oficiální média začínají brát WikiLeaks jako sobě rovnou. Assange chce stále větší kauzy. A tak, když se mu do rukou dostane video z Iráku, kde jsou zabiti dva novináři americkými vojáky, neváhá ho zveřejnit. I přes odpor Berga začne uveřejňovat ohromné množství amerických diplomatických depeší, které svým obsahem nejenom, že destabilizují mezinárodní vztahy USA, ale také mohou dostat do ohrožení života ohromné množství lidí po celém světě. (Nova Cinema)

(více)

Videa (31)

Trailer 1

Recenze (123)

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Vědění je moc. Příběh jedné myšlenky na pozadí několika konfliktů: střet internetových pionýrů a tradičních umírajících médií, práva na informace a práva na soukromí, australského podivínského samorosta a rakouského idealistického hackera. Film trochu jako Wikileaks: kopa informací a balastu na jednom místě, ale vybírat, třídit a analyzovat je musíte po vzoru Popelky sami, nikdo vám v tom nepomůže. Ani brilantní duo Cumberbatch-Bruhl. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

J. S. Mill ve svém díle On Liberty píše, že lidé by měli názory slyšet od těch, kteří jim věří, protože jen tak budou prezentovány v té nejvěrohodnější, nejpřesvědčivější podobě. A nehledě na to, zda osobně s Assangem souhlasím nebo ne, jsem si během The Fifth Estate několikrát pomyslela, jak lepší by ten film mohl být, kdyby se na něm podílel někdo, kdo se s myšlenkami hlavního hrdiny ztotožňuje. (Oliver Stone je samozřejmě první osobou, která mi přišla na mysl.) A také někdo, kdo má alespoň trochu vypravěčského talentu a ví, jak strukturovat příběh. Takhle je z toho totiž jen nevýrazné, zmatené dílko se zbytečnými metaforickými scénami. Benedict Cumberbatch se v něm sice své role zhostil dobře, s lepším scénářem mohl být ale geniální. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Z filmu cítím takový nenaplněný potenciál. Asi není snadné vytvářet film o něčem, o čem nikdo raději pořádně nic neví. Bill Condom si zřejmě ani nemohl příliš troufnout na nějaký ten agresivní snímek. To by jej mohlo také stát jeho plodnou režisérskou kariéru. Cumberbatch sice sype na diváky jednou motivační moudro za druhým, ale všechny vyznívají celkem nijak, ba dokonce skoro až negativně. Těžko odhadovat, zdali se tak stalo nedopatřením, nebo se film krotí zcela záměrně. Na duo Cumberbatch Brühl se koukalo pěkně. Počítal jsem s malinko větší účastí číče Carice van Houten, která se nakonec objevila asi ve 2 až 3 dialozích. Pokud se na snímek chcete náhodou kouknout kvůli ní, raději zvolte něco jiného. Film je v mnoha směrech úplně brutálně umírněný, proto nemá nejmenší potenciál někoho oslnit. Na 3 * bych to přeci jen viděl. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Nepříliš přehledné životopisné drama o dvou lidech, kteří tvořili internetovou informační revoluci. Benedict Cumberbatch vystřihl dalšího asociála, na které se skoro specializuje, a Daniel Brühl mu byl rovnocenným parťákem v roli postavy, podle jehož knihy je film natočen. Bill Condon už natočil několik velmi dobrých filmů, ale tenhle příběh se mu poněkud rozsypal pod rukama. Výsledek neurazí, ale ani nenadchne. ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu je pomalá a nepříliš zajímavá. Jakmile se ale začne řešit americký voják, který jim poskytl informace, tak to začíná mít obrovský spád. Jinak mám na tvůrce stránky wikileaks rozporuplné názory. Na jednu stranu s nimi souhlasím, jen ať svět ví, co firmy a banky dělaj za svinstva. Na druhou stranu, vypustit do světa tajné vojenské informace, je obrovská nezodpovědnost, která mohla vést až k rozpoutání války. Pokud jde o herce, tak jak Cumberbatch tak Bruhl byli opravdu dobří. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (15)

  • Tvůrci filmu se chtěli s Julianuem Assangem chtěli sejít. To ale nešlo, jelikož se nacházel na ekvádorském velvyslanecví v Londýně a odmítl všechny pokusy o kontakt. (morgos)
  • Julian Assange (Benedict Cumberbatch) se na ekvádorské ambasádě v Londýně skrýval od roku 2012 do roku 2019. Poté, skrze nové prezidentské volby v Ekvádoru a údajně skrze „porušení podmínek azylu“, byl z ambasády vykázán a následně předán britským trestním orgánům. (Nick321)

Reklama

Reklama