Reklama

Reklama

Myš, která řvala

  • Velká Británie The Mouse That Roared (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers). Poté co jeden kalifornský vinař začne vyrábět imitaci fenwického vývozního artiklu číslo jedna, Pinotu Grand Fenwick, stihne tuto jedinou anglicky hovořící zemi na starém kontinentě hluboká hospodářská krize. Dědičný ministerský předseda, hrabě Rupert Mountjoy (Peter Sellers), navrhne (s cílem zachránit svou vlast) vyhlásit Spojeným státům americkým válku. Dvacet dobrovolných lučištníků pod vedením velitele vojsk, dědičného polního maršála a vrchního nadlesního Tullyho Bascomba (Peter Sellers), zaútočí na liduprázdný New York, neboť byl vyhlášen cvičný atomový poplach. Uznejte sami, že jenom imbecil by mohl vyhrát takovouhle válku. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Jako vždy výborný Peter Sellers v několika rolích poněkud televizní komedie, která hlavně díky své krátké stopáži nezačne nudit. Mám rád, když si lidé dělají srandu z vážných témat, jako je studená válka a zbraně hromadného ničení, zvláště pokud je to téma dobře uchopené. Což naštěstí je tento případ. ()

MarekT 

všechny recenze uživatele

Jestli něco mám na komediích rád, tak to, že bývají zpravidla apolitické... Fantastická exhibice ostrovního chameleona Petera Sellerse (tentokrát spíše přípomínajícího Pythony) s hutnou invencí a i dnes víceméně aktuálním dějem, navíc hranice, kterou můžete přejít, když ji nikdo nehlídá, nemá chybu, stejně jako zastávka na znamení a společenská hra Diplomacy. Těm, kterým se líbil Strangelove, zaručuji, že se zde pobaví ještě více. "Přiletěli létajícím talířem, je jich tři sta!" - "Marťani, jsou jich čtyři stovky!" - "Napadlo nás tisíce Marťanů!" - "Marťani jsou všude!" ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Jako protiválečná politická satira má MYŠ v sobě velice trefnou zápletku. Jako komedie zase oplývá hezkou řádkou vtipných nápadů, od úvodního žertíku s logem filmové společnosti Columbia Pictures, přes obsazení hned tří výrazných rolí (včetně jedné ženské) tím samým hercem (nejvíc mně zde Peter Sellers bavil jako hrabě Mountjoy v honosné šlechtické uniformě) až po řadu dílčích gagů i slovných vtipů. Své hlody má i neviditelný vypravěč. Jenomže čas je někdy neúprosný a po víc než 60ti letech z této dobové perličky zbyla v mých očích pouze řadová britská komedie pro pamětníky na jedno hezké podívaní, u níž momenty s vysoce postavenou laťkou, vyvolávající ve mne záchvaty smíchu, střídaly zase momenty, u kterých mne pro změnu provázelo mírné znudění. I těch 83 minut se mi občas zdálo na zfilmování jednoduché anekdoty trochu moc a na téma celospolečenského přesahu to působilo až příliš naivně. Těžko říct, zda bych hodnotil o hvězdičku výš, kdybych neviděl Dr. Divnolásku, jenomže Stanley Kubrick se o pouhých 5 let nebál v Anglii natočit další černohumornou satiru na aktuálně zuřící studenou válku a obsadit k tomu opětovně Sellerse do hlavní trojrole... a panečku, to už bylo po všech stránkách jiné kafé! Zatímco Jack Arnold (z jehož tvorby jsem již viděl noirový western Man in the Shadow 1957) mi opětovně nabídl originální kousek, jehož nadprůměrné kvality sice dokážu ocenit, ale vyloženě nadprůměrný zážitek z něj nemám. 65% ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Chcete orange nebo tomato džus? :DDD Ještě teď se dotlemuju.:DD Myš, která řvala mě bavila určitě více než nedávno viděná jiná  komedie s Peterem Sellersem v několikaroli Zajatec ze Zendy rovněž zabývající se poměry ve fiktivní zemi. Myš má pro tradičně excelelujícího Sellerse dokonce neodolatelnou ženskou roli, jako partnerku neobyčejně krásnou  Jean Seberg z U konce s dechem  (se kterou se budu muset ještě na něco podívat) a nabízí dokonale absurdní námět o vyhlášení války za účelem prohry. Satirická hříčka má velmi přímočarý a svížný děj i stopáž, a i když se i přesto (především v 1.polovině) občas nevyhne hlušším momentům, tak jsem se jinak z velké části velmi  dobře bavil a hodně mi to zpříjemnilo čas.  Zajatce jsem si dal v originale z vzácného DVD , u Myši asi  již asi nebude sehnatelné, ale je přjemným překvapením, že dabing s Fišerem byl volně dostupný na uložišti. A díky skvělému výkonu Fišera (tady definitivně dokazuje, že se nehodí jen na Clouseaua) ani nevadí ten malý počet dabérů na jiné role. I když je možné, že se Fišer  dost odchyhuje od originalu a na tohle se určitě rád časem v kouknu ještě jednou v původním znění,  protože se mi to fakt líbilo. Pořád si pro sebe  (:D) vzpomínám,  jak jsem v zimě 2019/2020 (poslední měsíce normálnho světa) objevil hned tři přelomové filmy s mým oblíbeným Sellersem.  A jak říkám: Hold každý film se Sellersem nemůže být Hoffman (:D), tak  za letošek si alespoň můžu po Optimistech napsat další pěkný kousek.  Ach, kéž by byly aktuální válečné zprávy stejná blámaž jako zdější bomba. ()

mi-ib 

všechny recenze uživatele

"Nemyslím si že by chtěli jít právě teď před sklizní. Myslím, že budu muset apelovat na jejich city. Muži Fenwicku, milujete svou vlast?" - "ANÓ!" - "Když slyšíte jméno Grand Fenwick, dme se vám hruď pýchou?" - "ANÓ!" - "A když vaše vlast volá necháte se odvést?" - "NÉ!" Takovýhle střeštěnosti mám rád. Zde se mi líbí celkem nápaditá a vtipná zápletka, ale i když je film místama opravdu vtipnej, tak nemůžu dát plné hodnocení. Občas jsou v příběhu hluchá místa, kdy jsem se nebavil a pak ta pointa s bombou na konci mi přišla absolutně nenápaditá. Dávám silné 3*, ale na čtyři to není. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • O několik let později byl Peter Sellers dotázán, zdali by si zahrál v pokračování Myš na měsíci (1963). To už byl Sellers mezinárodní hvězdou a odmítl. Dokonce veřejně prohlásil, že se mu Myš, která řvala vůbec nelíbila. (Pavlínka9)
  • Scény, odohrávajúce sa v prístavoch Marseille a New Yorku, sa nakrúcali v Southamptone, invázia do ulíc Manhattanu bola nakrútená priamo na mieste, v nedeľné ráno, keď boli ulice ľudoprázdne. (classic)
  • Filmování začalo v polovině října 1958 třítýdenními exteriéry v Surrey a na pobřeží Lamanšského průlivu. 10. listopadu se produkce přestěhovala do ateliérů v Sheppertonu. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama