Reklama

Reklama

Myš, která řvala

  • Velká Británie The Mouse That Roared (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers). Poté co jeden kalifornský vinař začne vyrábět imitaci fenwického vývozního artiklu číslo jedna, Pinotu Grand Fenwick, stihne tuto jedinou anglicky hovořící zemi na starém kontinentě hluboká hospodářská krize. Dědičný ministerský předseda, hrabě Rupert Mountjoy (Peter Sellers), navrhne (s cílem zachránit svou vlast) vyhlásit Spojeným státům americkým válku. Dvacet dobrovolných lučištníků pod vedením velitele vojsk, dědičného polního maršála a vrchního nadlesního Tullyho Bascomba (Peter Sellers), zaútočí na liduprázdný New York, neboť byl vyhlášen cvičný atomový poplach. Uznejte sami, že jenom imbecil by mohl vyhrát takovouhle válku. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Angličané si dokážou dělat legraci nejen ze sebe, ale především z Američanů. Stačí připomenout břitkou duchařskou satiru O.Wildeho Strašidlo cantervillské a například výrok:,, Britové a Američané jsou vpodstatě stejní, jediné co je odlišuje, je jazyk..." Hrátky s bombou ukazují chtivost velmocí vládnout světu za každou cenu. A nedělejme si iluze, že je to přešlo. Jen se hledají jiná slova, například hlídání demokracie, kontrola mezinárodního obchodu, dohlížení na pořádek apod. Jedno zda-li Rusko či USA, Francie nebo Čína, ambice vlastnit svět přetrvávají. Jak kdysi prohlásil jeden sovětský generál:,, Mír udržíme i za cenu rozpoutání třetí světové války!" Jak nadčasová satira je Myš si lze připomínat stále. A ještě se u toho zasmějete! Takové zajetí amerického generála pomocí indiánských luků a šípů prostě nemá chybu... ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Pěkná protiválečná satira, která měla jistě větší dopad ve své době, v době studené války, kdy se závodilo ve zbrojení. Ale ani dnes tento film nenudí, vzbuzuje úsměv na tváři, když malá zemička Grand Fenwick vyhlásí a posléze i vyhrává válku proti Spojeným státům. Film, plný absurdního humoru je trochu naivní, ale pobaví a to je to hlavní. ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

...a tak se dvacítka občanů Fenwicku alias vojáků vydala s kufry na autobusovou zastávku (na znamení), aby dobyla Spojené státy americké. A po slibném, ryze satirickém úvodu bohužel dává vzniknout spíše nevalné britské verzi klasické francouzské komedie "zlatého věku". Ve výsledku roztomilé, ale přespříliš úsporné dílko. ()

šerminator 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě tento film bavil více než někteří Růžoví panteři. Peter Sellers se teprv rozjížděl a tudíž ani tolik nepřehrával. Velice zdařilá satira parodující válku, monarchii a USA. Možná že tento film skrývá větší potenciál, ze kterého by dnešní producenti udělali megafilm, ale mě se líbí v té malosti v jaké je natočen. Tento styl humoru mi sedí. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Můj nápad byl perfektní. Jen idiot by vyhrál tuhle válku." Letitá zkušenost velí, že žádný zápas není předem rozhodnutý a ani podplacený duel nemusí dopadnout podle přání ctihodných úplatkářů. Takže není vyloučeno, že by se dvacítka zběsilých lučišníků v souboji s nejmodernější armádou světa mohla postarat o překvapení a na výsledku USA : Grand Fenwick 0:1 na ukradené bomby by se jistě podařilo zruinovat nejednu sázkovou kancelář. Nápad vyhlásit válku za účelem prohry je geniální, samotná akce je třeskutě vtipná a následná diplomatická partie musí potěšit všechny milovníky sarkasmu. Pár slabších pasáží se sice najde, ale to mi skvělou náladu nemůže pokazit. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • O několik let později byl Peter Sellers dotázán, zdali by si zahrál v pokračování Myš na měsíci (1963). To už byl Sellers mezinárodní hvězdou a odmítl. Dokonce veřejně prohlásil, že se mu Myš, která řvala vůbec nelíbila. (Pavlínka9)
  • Scény, odohrávajúce sa v prístavoch Marseille a New Yorku, sa nakrúcali v Southamptone, invázia do ulíc Manhattanu bola nakrútená priamo na mieste, v nedeľné ráno, keď boli ulice ľudoprázdne. (classic)
  • Filmování začalo v polovině října 1958 třítýdenními exteriéry v Surrey a na pobřeží Lamanšského průlivu. 10. listopadu se produkce přestěhovala do ateliérů v Sheppertonu. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama