Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

monolog

Trošku slabší pokračování úspěšnýho snímku Pravá a levá ruka ďábla. Není tu tolik rvaček ani střeleckejch soubojů a celý mi to přišlo takový utahanějí, než první díl. A taky míň kostýmně propracovaný. I když to není ztráta času a je to zábavnej film, to horko a smrad a tvrdost lidí na mě tolik z tohohle filmu netáhla, jako z jeho staršího brášky. I zápletka mi přijde trošku opakovaná. A hlavní záporák mnohem nemastnější. A humoru ubylo taky hodně. Takže to teď vlastně vypadá, že je to ztráta času. Jenže není. ()

adamix

Ruky boli lepšie v bitkách, ale tento film je skvostný vďaka GENIÁLNYM hláškam. Nič zábavnejšieho pri tvorbe dvoch hereckých legiend nenájdete, pretože toto je vrchol ich zábavy. Smial som sa tri štvrtiny filmu a ešte teraz mi z toho slzia oči. Prvý film je však stále mojou najväčšou srdcovkou. ()

Devadesát Dva

"Mmmmm..." "Mmmm." Bud 'Zaříkávač mul' Spencer. "Začal si najednou povídat sám pro sebe." Tohle je až z druhé poloviny, ale má to tak deset slušných momentů a to není, na dnešní poměry, málo. Jedna z těch povedenějších kolaborací slavného dua, které by ale přeci jen slušelo trochu střihu, ale už úvodní scéna, kdy se divákům představí napřed Spencer a pak Hill tím, že vyjebou s pistolníkama, okradou je a sežerou jim fazole ("Odhoďte fazole... eee. opasky!"), což je jako nekonečný a opakující se vtip ve variacích nejen tohohle filmu, je true comedy gold, stejně jako klasický trademarkový styl, kdy udělají z Hilla trickstera, co švejkuje a trollí, zatímco Spencer je popichovaný ubručený medvěd. Má to všechno, co člověka na dvojici S&H baví a je to v jejich nejsilnějším období. "Nemůžeš nás přece jen tak zabít." "Upřímně ti řeknu, že nevím... já teprve začínám. Co se obvykle dělá v takových případech?" "Na tvým místě bych šel a na všechno zapomněl. Dělali jsme si srandu." "Jo! Jasně." "To nejde. Víte co, začněte se prát a vítěze pak nechám naživu. Tak dělejte. No do toho. Do toho, hoši." (...) ()

cariada

Pokračování filmu pravá a levá ruka ďábla. Tentokrát se Bambíno či chcete Drobeček a Joe vydají navštívit rodný domek a rodiče. Ač se nemají rádi stejně jsou nuceni slíbit ,že spolu budou kráct koně a jedou teda loupit ,jenže místo loupení jsou nuceni konat dobro a vyprášit bandu grázlů. Musí se vydávat za agenty vlády. Ps-nejvíc mě rozesmálo ,když rodiče vyčítají Joe " Proč jsi nenapsal matce?" ptá se otec a Joe odpoví " Jednak neumím psát a pak vy stejně neumíte číst" otec na to " to je dobrá výmluva" poněkud paradoxní bylo ,že když se pak dostanou do města ,tak si čtou odjezdy dostavníků.(poněkud divné ,když neuměli psát a číst). Přesto skvělá westernová komedie s oblíbenou dvojicí. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 81% | FDb.cz - 76.5% | Velmi důstojné pokračování Pravé a levé ruky ďábla, které se dostalo na zhruba stejnou úroveň jako jednička a to díky (jako vždy) skvěle fungující dvojce Bud a Terence, kteří se opět naprosto výborně vrátili do svých rolí Bambina a Joea, a i když je tento film možná trošičku méně akční pokračování, tak skoro vždy má čím zaujmout a spousty scének (hl. tu karetní) jsme si užili a několikrát jsme se od srdce zasmáli a to byl účel... 75% ()

• Matku Buda a Terence zde ztvárnila herečka Jessica Dublin. Ve skutečnosti by ale nikdy nemohla být jejich matkou, protože když se Jessica narodila, Budovi již bylo dvanáct let a Terencovi tři roky. (Stocki)
  • Po tom, čo sa Trinity (Terence Hill) a Bambino (Bud Spencer) nechali podplatiť Parkerom, vrátili sa do San Jose. Scéna ich návratu ukazuje ako sa nesú na koňoch a niekoľko metrov pred nimi kráča staršia žena v tmavomodrom oblečení. V ďalšom prestrihu, keď ich kamera sníma oveľa bližšie, vidieť, že žena v tmavomodrom oblečení kráča nelogicky za nimi, navyše po pravej strane vidieť muža ako ide na koni, hoci v scéne predtým žiadny iný muž na koni nešiel. (AxelWers)
  • Natáčelo se v Itálii, v oblasti Abruzzo, konkrétně v okolí náhorní planiny Campo Imperatore v provincii L'Aquila. (Stocki)

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer