Dva výtečníci

• Česko Dva poldové (více)

Bud Spencer a Terence Hill v roli policistů proti své vůli. Nouze a neustálé potíže s mafiány a jinými nepoctivci přivedou Buda do řad policistů, kteří navíc mají tak krásné motorky. V podstatě podobně je na tom i Terence. Brzy však poznají, že služba u policie byla jejich největším životním omylem. Dělají tedy všechno pro to, aby se uniformy zbavili. Ale vždy u nich nakonec zvítězí smysl pro spravedlnost. (Levné knihy)

Compadre

Po "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí", asi nejlepší komedie Buda Spencera a Terence Hilla (a to už je co říct)...tenhle film prostě miluju a cítím k němu obrovskej respekt...měl jsem ho hrozně rád už jako malej a budu ho mít rád až do smrti...o tom nepochybuju..."svět je jedna velká záchodová mísa." ...a navíc je to i pravdivý... ()

Lukiš

První polovina filmu je dokonalá, druhá polovina už pomalu ztrácí tempo, ale ta závěrečná bitka mě velice mile překvapila - neskutečně dlouhá a vtipná. Mnoho skvělých vtipných scén (například demolice aut, rugby, bitka v obchodě s hamburgrami, kde Spencer dělá hluchoněmého), které se nikdy neokoukají. ()

Segrestor

Film by mohl směle strčit do kapsy všechny ty Policejní akademie a jedny ty české poldy. Velmi směle. Hill & Spencer v nejlepší formě opět útočí na naše bránice, tentokrát v roli dvou zlodějských břídilů, kteří se dají k policii. Tehdá to musel být strašný trhák plný nabušených vozů, motorek, klasických legračních bitek atd. Dnes milá vzpomínka a pořádná dávka "klasiky". Zde vyniká především Terence Hill se svou výmluvností a filištínstvím. Bud Spencer nepředvádí nic nového a tolik nezastiňuje kamaráda Hilla svou výraznější a komičtější postavou. Film působí velmi nenuceně. Proti Superpoldům z Miami, natočeným o osm let později, rozhodně. Zkrátka a jednoduše, stará dobrá klasika, kdy ještě tihle cápkové rozdávali facky a zbytečně nežvanili a nuceně se nepokoušeli o nějakou ultravtipnou zápletku. V této jednoduchosti byla právě ta velká síla. ()

slunicko2

Totally outdated pubertální show. 1) Doba, kdy jsem okouzleně sledoval na černobílé obrazovce Československé televize živé prostředí miamského přístavu, moderních bouráků a nesocialisticky se chovajících policistů, mafiánů a nesourodé dvojice, z níž jeden rozdával rány, po kterých by šel k zemi i obr Koloděj a druhý, modrooký smíšek, si ze všech utahoval, tato doba je nenávratně pryč. 2) Když se na film podívám dnes, vidím jen pár lehce úsměvných a spoustu vyloženě trapných vtipů. ()

nash.

Už kdysi se mi líbil jako jedna z nejlepších Spencer-Hillovek a stejně tak jsem si ji užil i tentokrát. Pohodovka o dvou nedobrovolných policajtech je plná fórků, skvělých scén (přepadení, ruská baronka, auta) a zábavných rvaček, ve kterých Bud předvádí své klasické "facáky" a umí to i s bowlingovou koulí, zatímco jeho parťák předvádí dokonalou práci s kuželkami. Smíchy jsem se sice nesvíjel, ale úsměv mi setrval na tváři od titulků do titulků a mezi monitorem a židlí vládla dokonalá pohoda. ()

• Během rvačky na bowlingu bouchá Matt Kirby (Terrence Hill) protivníky kuželkami. Je ale možné si všimnout, že kuželky nejsou z pevného materiálu a ohýbají se. (KdG)
  • Ve scéně v márnici říká Matt (Terence Hill), že Číňana potkal včera na molu, což není možné, když jejich výcvik byl už u konce. (tommyvercett)
  • Film sa s návštevnosťou 3,870,000 divákov stal najnavštevovanejším talianskym filmom v československých kinách v rokoch až do roku 1989, kedy bol rekord prekonaný. (Raccoon.city)