Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

zurivymlok

Tohle je asi moje nejoblíbenější komedie s fantastickou hudbou a výborným hereckým obsazením. Film je ovšem nutné vidět s původním dabingem. /// Nedávno jsem si poctivě koupil DVD a světě div se, nový dabing. Můj vztek neznal mezí. No nic, tak jsem to, ač nerad, musel vrátit a sehnal jsem si to jinak. SLÁVA INTERNETU. Takže lidi, pozor na to. /// Tohle není film na pět, ale na deset hvězdiček. ()

holyvac

Snímek který byl po dlouhá léta mého dětsví téměř povinností. Naštěstí se nikdy nezprotivil a zůstává tak u mě navždy lékem na všemožné neduhy. ()

Linsang

Pro mě nejlepší komediální western všech dob a nejlepší film s Terencem Hillem. I když možná ještě víc než on mě bavila povedená trojka jeho "strýčků". Jejich hlášky opravdu nemají chybu a dodnes se jim směju, i když jsem film viděla už mockrát. K tomu úžasná hudba, modré oči Terence Hilla a roztomilý ukradený doplněk "já ti říkal, že to není pes" a není co řešit. Plný počet a už aby to zase brzo dávali... ()

zero_zelo

nejlepší western jízda, jakou znám. nikdy neokoukaná a snad se mi i čím dál víc líbí s narůstajícím věkem. buď debilním nebo je to fakt dobrý :))) ()

medveed

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů již od dětských let, na který se vždy rád znovu podívám a směji se i dojímám, jako bych ho viděl poprvé. Fanoušky filmu a znalce hlášek, které v něm postavy zhusta pronášejí, varuji před verzí dabingu, se kterým film vyšel v roce 2009 (Magic Box). Drobné odlišnosti a nepřesnosti od původní verze dabingu mohou pokazit dojem a zážitek ze sledování! "Děkujem Ti Pane, že jsi stvořil západ, kterej nemá konce!" 100% ()

demovka

Klasická westernová ničím nezničená komedie. Syn kovboje Tom vystudoval ve městě, obléká se a chová se jako džentlmen. Přijíždí převzít otcovo dědictví, které se skládá z venkovské chaty a tří starých kamarádů. Tak se setkává anglický džentlmen se zlodějíčky, kteří ustrnuli ve starém způsobu života. Ti mají za úkol z anglického mladíčka udělat chlapa, řádného kovboje. Mladík souhlasí také kvůli setkání s krásnou dcerou místního bohatého rančera. Tu si může namlouvat jen opravdový kovboj. A tak práce začíná, Tom se musí vše naučit dělat jako muž: jízda na koni, pěstní souboje, střílení, oblékání, plivání. Hledám, co bych vytkla..........možná bitky mohly být opravdovější, ale od roku 1972 víc nechci. Nezapomenutelné jsou scény s běloušem, bicyklem, rozcvičkou, s pejskem, šlapkou s dřevěnou nohou, posunutými dny. Prostě se to povedlo na rozdíl od Šimonů a Matoušů. ()

pepinouno

Nesmrtelný snímek! T. Hill je za prvé úžasný herec, ale co úspěšný herec? Celý film má perfektní scénář, je tam vidět krásná příroda a panoramatická scéna, kdy Tom (Terence Hill) jede do Ameriky vlakem je působivá. Celkově si myslím, že to je jeden z nejlepších westernů vůbec a já nemohu nic vytknout! Kéž by se takovéto filmy točily i dnes. Snad 100 %! :-) ()

Peddro

Perfektní westernová komedie, na kterou se vždy s chutí podívám... Jen trochu historické nepřesnosti to kazí: ředitel věznice říká, že na vlajce je 42 hvězd (42 států) a Tom na konci říká ,,píše rok 1880, před pokrokem neutečete!", ale v roce 1880 USA neměly 42 států, ale38, 42. státem se stal Washington v roce 1889. ()

Grázl83

Na western je to hloupé, na komedii trapné a akční to není vůbec. V době svého vzniku možná nadprůměr, v 21. století bohužel nuda veliká.. ()