Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

waska

Po tom všem humbuku kolem a tolik skvělých recenzích co jsem slyšel, jsem docela zklamán.. Plejáda výborných herců, což o tom, jsou dobří, ale nějak mi to prostě přijde jako jeden velký švindl na diváka. Svojí kvalitu má, výbornou hudbu, ale něco tomu chybí. ()

diodoros

Spletitý dej o jednej akcii FBI (a zároveň jednom veľkom podvode) s viacerými zvratmi a obratmi, kde jeden pôžičkový podvodník a jeho "kolegyňa" musia vo vlastnom záujme spolupracovať s vládou pri chytení pár ďalších švindliarov. Samozrejme sa to celé zamotá, keď sa do hľadáčika ambiciózneho vyšetrovateľa dostanú ďalšie ryby od mafie až po vládu a samosprávu... Atmosféra 70-tych rokov výborná, herci skvelí a zároveň šialene doriadení (obludne pribratý plešatý Bale, kučeravý hispánsky Cooper, tupá Lawrencová, elvisovský Renner a samozrejme nohatá a prsatá Adamsová), hudba dobrá, kamera a vizuál pútavé. Zádrhel je v deji, ktorý je síce spletitý, ale zároveň príliš ukecaný a plný neveľmi dôležitých rečí - stále sa tu kecá a kecá až to pomaly nudí a hrozí, že miestami sa človek v tej zložitosti môže stratiť. Všetko ale nakopne scéna s mafiánmi, ktorá dej rozprúdi až do záveru a tiež (proti?)korupčná pointa, ktorá nie je na zahodenie. Prvá polovica za 3*, scéna s mafiou (najlepšia a najvtipnejšia v celom filme) a druhá polovica to ale dokázali vytiahnuť z dobre-sa-na-to-pozerajúceho priemeru. ()

ER

I při pomalém tempu jde o záživnou podívanou díky vytříbeným scénám,kterým nechybí šmrnc. Navíc jsou mnohdy podbarveny ironií a přesně vystavěné dialogy povětšinou dokáží nahradit svižnější tempo. Ovšem (pro mne trochu překvapivě) to nejlepší na ději byly scény s Jennifer Lawrence.Takže hvězdička navíc. ()

rejsek9

Čechům už asi s takovým typem filmu došla trpělivost, ale Amíci to pořád žerou. Ostatně o tom svědčí i 10 nominací akademie. Na jednu stranu se nedivím. Špinavý trik nepřináší nic nového a ani v něm nenajdete kouzlo filmů typu Casino či něčeho podobného. Neoceňuji na tom děj ani provedení, které mě ale neurazilo. Důvod, proč hodnotím film kladně, jsou samotní herci. Dostali příležitost vyřádit se a to taky udělali. ŠT je koncert hereckých výkonů a mně se to líbí stejně jako u předchozích Russellových filmů. Na tohle je mistr... ()

vikino1

Nedávno jsem napsal, že Cooperův nejhorší film je Terapie láskou.. To jsem ale netušil, že existuje tohle.... ()

Inozuka

Herecky famózní, bohužel scenáristicky a režisérsky krapet rozhozené ... Výsledkem je průměr, což vzhledem k tomu, co předvádí Bale, Adams, Renner a Cooper je jako se mlátit kladivem do nohy. Stříhat, stříhat, stříhat! ()

Nešpi

Překvapivě největší zklamání roku 2013, opravdu jsem se na tento film těšil zejména z hereckého obsazení tak i favorizací na zlatých glóbech. Výsledek byl ovšem jiný, první půlka je prostě nuda, máte pocit, že moc nerozumíte co se vám to autor snažil říct, a taky to ani nezjistíte. V druhé půlce, kdy jsme se dostatečně seznámili se zbylými postavami film začne nabírat na otáčkách, ale zbytek filmu pouze nabírá. Finále je poměrně úsměvné a chytré, ale je vidět že D.O.Russel toho oscara opravdu chce tak prosím akademii aby mu ho dala a on už neotravoval se svojí nudnou kinematografií. David O. Russel sází zejména na herecké výkony, když vezmete v potaz, že jeho poslední tři filmy nasbírali řadu nominací, ale proměnili ji pouze herci. I v tomto případě filmu kraluje jasně Jennifer Lawrence a její silně uvěřitelná živelná a natvrdlá ženská v domácnosti. Nudná rádoby komedie, kde jsem zasmál možná dvakrát což na délku přes 2 hodiny není moc..... takže to asi mluví za vše ..... ()

john.h

Tak já nevim, jestli to chtělo být nějakejma art Dannyho parťákama nebo co. Ale nebylo to tak chytré, jak se to tvářilo. Pořád je tam ale nadprůměrně zábavných momentů a zhlédnutí neurazí. Christian Bale byl skvělý. Russell by se ale měl vrátit k filmům ve stylu Tří králů. ()

Tosca

Dobrá zápletka a scénář, vynikající herci (Bale skoro k nepoznání), ale takové poněkud hysterické a trochu žánrová všehochuť, neujasněné, něco mezi komedií, dramatem, krimi, gangsterkou, lovestory a parodií. A ty věčné hlubké výstřihy Amy Adams po chvíli taky omrzí. 70 % ()

mr.hack

Tento film doporučuji zejména všem fanynkám a čtyřprocentním fanouškům Krista Bejla – jsem přesvědčen, že z jeho postavy budete na větvi. Pokud mezi ně nepatříte a řadíte se mezi milovníky hlubokých výstřihů, tak si ale taky přijdete na své – Ejmy Adamsovic se s nimi zrovna moc nesrala. Pokud se neřadíte ani k jedné skupině, tak důvodem pro shlédnutí tohoto filmu může být to, že se dozvíte co dělal poručík Columbo předtím než se stal detektivem (nevím proč, ale ten Ital mi ho zatraceně připomínal), či skvělý tip na dárek kamarádovi, jako důkaz opravdového (již jsem jich pár objednal). Jestli Vás nic z toho nezaujalo a jste hnidopich, který rád sbírá důkazy o Americké demenci, tak taky nemusíte zoufat (Aby jeden páprda a řekněme ,,lehká děva,, takhle napálili celou FBI? To se může opravdu stát jenom tam (nebo možná ještě u nás)….Doufám že vás důvody pro shlédnutí zaujali a teď trochu vážněji: Co se týká samotného filmu, tak je zde asi blbost kritizovat výkony herců, scénář či masky. Co si ovšem kritizovat zaslouží je Russellova až okatá snaha o napodobení stylu ala Scorsese, kterému však nesahá ani po kotníky. S přivřením všech očí však stále stačí na 75% ()

ilovebritain

Byť je to ironie, souhlasím v zásadě s verbalem, leč je mi proti srsti zdrbnout film s tak skvělými hereckými výkony. Co tam předvádí Adamska s Balíkem, to je dokonalý. ()

dwbmb

Po nějaké době oprášený koncept filmů Italian Job a Ocean's Eleven, který vlítnul do kin s velkou pompou a s podobně velkou hanbou nejspíše odejde, neboť nenabízí žádnou přidanou hodnotu k tomu, co už jsme viděli. Naopak se Russel vydal opačnou cestou, naservíroval nám 2 hodiny utahané nudy se iritujícím scénářem (promiňte, ale některý vyslovený voloviny by nenapadly ani vás, natož lidi, který v tom chodí denně), kde stupidní lidi dělají stupidní věci, na konci vás "jakože" překvapí jak to vlastně bylo a rozloučí se s vámi patosem na hranici parodie. Nakonec se přistihnete, že jste se dívali celou dobu jen doufajíc, že Amy nebo Jennifer alespoň ukážou nějakou tu svojí krásu, když už se ničeho jiného zajímavého ve filmu nedočkáte, ale ani to ne. Vyloženě mě pobavil Michael Peña v roli arabskýho šejka (chápejte - hispánec jakožto šejk, u kterýho mělo bejt strašně nenápadný, že ve skutečnosti není šejk), dech mi naopak vyrazil Christian Bale se svojí postavou (myslím tělesně). Co pro svojí další roli udělá příště, uřízne si nohu a vypíchne oko? Tenhle chlápek si nejspíš svými prudkými změnami objemu a hmotnosti pěkně huntuje zdraví, ale klobouk dolů, taková obětavost se jinde nevidí. No co teď s tím. Bylo to lepší než Ordinace večer v telce, na Jennifer se dobře dívalo i na oblečenou... no dám tomu ty dvě hvězdy. Ale moc se mi nechce. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

.killer.

Já jsem se bavil :-). Nejen nad jednotlivými charaktery, ale tak nějak celkově... Takové odlehčené krimi, jemuž vévodí výborný Christian Bale v hlavní roli. Celkem mě zaráží poměrně rozporuplné hodnocení. Nejedná se o úplný masterpiece, ale určitě bych snímek neházel k modrému průměru. Naopak bych řekl, že má u mě American Hustle šanci vystoupat až k pěti hvězdičkám. To ale možná až někdy v budoucnu, po druhé projekci :-) ... Po technické stránce není asi co vytknout, na pár místech povedená kamera a samozřejmě (nejen) Elfmanova hudba. Za mě palec nahoru! ()

mac000

Mnohovrstevný a žánrově nejednoznačný film, ve kterém nejsou není jasné (záměrně?), kdo jsou "good guys" a kdo "bad guys". Film střídá sekvence dechberoucím spádem a sekvence, kdy se koukáte na hodinky, jak dlouho to ještě má trvat. To, že nakonec dávám čtyři hvězdičky je hlavně díky přesvědčivým výkonům herců (zejména Rosalyn v podání Jennifer Lawrence je nezapomenutelná) . ()

crjules

Perfektni retro , co se toho tyce tak pecka! Kostymy, muzika, stylovka jak ma byt. Herci jsou vyborni, Bale ma presne to, co o nem rika jeho filmova partnerka.On ma proste NECO a i s tim pupkem a nechutnou prehazovackou je cool. Cooper je komediant, to se nezapre a ty kudrny k tomu dokonale sedi.Jennifer Lawrence, krom toho, ze je pekna holka , jak jsem zjistil hrat umi a uz ji nebudu mit zaskatulkovanou jako Katniss z Hunger Games. A zlaty hreb filmu Amy Adams...byla tak sexy, ze ani nepamatuju, kde by se mi nejaka herecka libila vic.Smyslna az do ...... Slabsi stranka je v delsi stopazi a bohuzel,asi v ne uplne stastne poskladanem scenari. Film si zaslouzi spis *** ,ja ale zvedam, za stylovku jako prase, humor a herce **** . ()

No Remorse

Chviličku mi trvalo než jsem si zvykl na vzhled Coopera a Balea což mne trochu odrazovalo,ale to brzy přešlo a já začal na plno užívat tuhle hereckou symfonii. Celej film jsem seděl jak přikovanej a hltal každej okamžik - prostě mi to sedlo, kousek od nás seděla nějaká tupá kurva, co si polovinu filmu hrála s mobilem, asi si psala s boyfrendem, mezitím dva lidé odešli ze sálu na dobro a já si říkal kde je kurva problém? A pak jsem si uvědomil jak moc se lidé nechají ovlivnit recenzemi před samotným shlédnutím filmu. Zajděte si na film s čistou hlavou a užijte si ho, přestaňte čumět na Babovřesky a podobný gayoviny, přestaňte dokola číst recenze a udělejte si vlastní názor. Jinak bych se ještě vrátil k hereckému výkonu Jennifer Lawrence, který byl opravdu famózní, kterým mne velice mile překvapila a to hlavně jako herečka kterou jsem nikdy nebral moc vážně po jejích předešlých rolích, ale to se změní a ocenění ( Golden Globe) za nejlepší herečku ve vedlejší roli ji právem náleží.Málem bych zapomněl na Jeremy Rennera, který zde byl za obrovského sympaťáka. Za to pro mne absolutně nepochopitelné senilní demencí ovládané ohodnocení tohoto filmu, zvyšuji na ***** ! ()

hero_bk

Jako celek fungující, v detailech trapné nebo kopie. Zvlášť scéna s arabským šejkem, který neumí arabsky a který "čirou náhodou" narazí na Itala mluvícího arabsky je totálně okopírovaná z Hanebných panchartů, kdy se ukáže, že Hans Landa umí italsky. Jen tady je to míň vtipný a mnohem víc trapný. Taky to docela sráží typický přehrávání tradičně hrozné Jennifer Lawrence. A za poslední: Jaký je sakra rozdíl mezi anglickým a americkým přízvukem? Anglicky umím dobře, angličtinu používám denně, rozumím zcela v pohodě, ale rozdíl v přízvuku absolutně neslyším! ()

denulik

Ani sa mi veľmi nechce písať hodnotenie, takže len stručne. Jedna * za obsadenie, druhá * za hudbu a tretia * z milosti a ľútosti za atmosféru sedemdesiatych rokov a kostýmy. Inak sklamanie. Toto má byť oscarový hit? Ani náhodou. Veľmi rada by som sa Russella spýtala, čo tým filmom chcel ľuďom povedať, lebo ku mne posolstvo neprišlo. ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky