Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

iKosser

Ústřední čtyřka odchází s nominacemi, ale na nominaci byly jen dva výkony a to Amy a Bradleyho. However, scénář to zabil. Vše, kostýmy, krásu bab, noblesu chlapů, zabil špatný a nějak prazvláštně kombinovaný scénář. Příběh je celkem srozumitelný, ale zamotaný do obrovského klubka, které má být zábava rozplétat, ale neni. Potýkáte se s ambicemi a chtíči postav, přestanete se tolik soustředit na story a ke konci vás vyvrcholení ani trochu nezajímá jako to, jestli bude Amy s Chrisem nebo Bradleym...trochu škoda, podle hereckého obsazení jsem čekal bombu. ()

departed

Přehlídka dobových kostýmů, načančaných paruk a výstřihu Amy Adams. Nejzajímavější byl určitě Baleův Irving, jenž hereckým výstupem hodně připomínal De Nira (mimika, gestikulace). Uvřeštěná Lawrence byla na facku. A pokud se Russell snaží být druhý Scorsese, tak můžu akorát říct, že se má, co se vyprávění příběhu týče, ještě co učit. ()

sWONDER

Aj keď je Americkan Hustle chodenie okolo horúcej kaše, je to chodenie vcelku efektné. Herci su dokonalí, majú tučné účesy, vyčančané kostýmy, seriózne keci a jeden dosť špinavý trik. Solídne, prijemné retro a sexy Amy ozdobené 2 hodinky. P.S. Viktor dokonale zastavil krv v mojich žilách. ()

Dantte..

Tak přesně takhle to dopadá, když režisér do rukou dostane průměrný a překombinovaný scénář a špičkové herce, kteří si chtějí každý urvat toho prostoru ve filmu. Ve výsledku je film naplněný nudnou vatoidní omáčkou, která člověka pomalu uvádí do kómatu. Tenhle profesorský přístup Russella mne fakt nebaví. Film má skvělé herce (Adams,Bale i Cooper), skvělé kostýmy,dobovou hudbu, ale fakt hrozný scénář, který film sráží do velkých sraček. Tolik zbytečných konverzačních situací u nudných postav, které postrádají náboj už dlouho nepamatuji Ač mám filmy Davida Russella rád, tak s jistotou vím, že tenhle film si už nikdy dobrovolně nepustím. 40 % ()

DjangoDoe

Z jednej strany ide o vykostýmovanú gangsterku s nabitým hereckým obsadením, na druhú stranu len o priemerný film s jednoduchým dejom bez konečného vyvrcholenia. Práve u typu takýchto filmov sa očakáva trocha napätia, zvratov s prípadným záverečným ponaučením. Sledovať 138 minút dlhý čisto dialógový film je veľmi ťažké. Taktiež je jednoznačné, že film bol točený oscarovým nádychom ako v prípade Arga.Vážne nechápem toľko oscarových nominácií. ()

playboy_05

Těžko uvěřit, že film, ve kterém se sejde taková plejáda dobrých herců, dokáže být takovýmhle způsobem nudný. Nezáživný a utahaný děj, nesympatické postavy (až na Amy). Od začátku nasazený tón, vydržel až dokonce, aniž by mě na filmu něco zaujalo nebo na mě nějak silněji zapůsobilo. Sice lehkost, se kterou se Bale dokáže proměnit z hordy svalů v obtloustlého strejdu, je obdivuhodná, ale jinak jsem na tom filmu nic zajímavého nenašel. 10 nominací na Oscara? Proboha...nevím co v filmoví kritici hulí, ale chci to taky! ()

Cooller

Miluji retro... christian exceluje, velice se mi libi jeho ztvarněni irvinga ačkoliv nevím proč na začátku jsem am místy viděl toma cruise :D... dále mě přijemně překvapil sice ve chvilkove a male roli Jack Huston z meho oblibeneho taktež retro serialu Boardwalk Empiera... a s malou roličkou Robert De Niro.. no co víc dodat.. více takových filmů.. za mě 85% ()

TommyDiamond

Myslel jsem, že v posledních letech se stalo trendem upřednostňovat a vyzvedávat filmy, které se nějak zakládají nebo jsou podle skutečného příběhu. A proto je pro mě až k neuvěření 10 oscarových nominací pro tento snímek…. Špinavý trik je dobře nasvícený, nažehlený, hvězdně obsazený a účelově vytvořený tak, aby oslovil co největší masu lidí. I když mě film svým projevem neurazil, dívám se na něho stále skrz prsty.... ()

Gromit

V okamžiku, kdy tento film získal deset oscarových nominací, stal se terčem nemilosrdné kritiky. Ale on za to přece nemůže, za to může Akademie, která ty nominace udílí. A navíc si myslím, že je Špinavý trik výborný film. Pravda, děj je místy chaotický, ale co na tom? Hlavně že je to vtipné, stylové, perfektně zrežírované a fantasticky zahrané (hlavně Amy Adamsová je úžasná). Nejednou jsem si vzpomněl na Dannyho parťáky, s nimiž Špinavý trik srovnání rozhodně snese. Jsem opravdu zvědavý, čím mě režisér David O. Russell (který to má u mě dobré díky Třem králům a Terapii láskou) překvapí příště. A nepochybuji o tom, že to bude překvapení velmi příjemné. ()

papadoce

Toto je film o hereckých výkonoch pod jednou z najslabších réžií za poslednú dobu. Mať to ozajstného režiséra, bola by z toho bomba. Takže hviezdy budem rozdávať zásadne len hercom. 1,33 Bale, 1,33 Adams, 0,33 Lawrence. Škoda, mohla z toho byť úplná klasika. A Amy Adams a Jennifer Lawrence sú neskutočne píchateľné, ale že nenormálne. Obzvlášť Amy. Jéééžiš Maria. ()

Ewík

Sice to nebyla takova pecka, kterou jsem cekala, ale stejne film potesil. DiMasso mi lezl na nervy od zacatku, Cooperovy tihle vysinuti divnaci asi padnou. Bale ma pekny pupicek a jeho zena je mistrovska s*ine. A jak si to vse umi mistrovsky vysvetlit! Hodne dobra postava. Celkove mi to pripada jako pekny prumerny film s dobrymi seky (prave ted jedu za tebou a rozbiju ti hubu! :-D). ()

Bube1

Dlouho jsem nezažil takový kontrast vynikajících hereckých výkonů (všechny ty oskarové nominace jsou zasloužené) a naprosto rozvleklého příběhu. Děj by se dal zkrátit minimálně o 20 minut. Nicméně je to slušná gangsterka s dobrou režií a zasloužila by si o trochu vyšší hodnocení. 4 hvězdy jak nic. ()

Marator

Špinavý trik neproměnil ani jednu z deseti sošek nažloutlého maníka. A není se čemu divit. Snad jen za hadry bych mu ho dal, ale Velký Gatsby byl velký soupeř a akademici žádné špinavé triky nemají v krvi. ()

sigi2

Za hranicami oceňované, no na CSFD iba 61 %? No dobre, tie dve aurá na výpredaj DVD v Tescu risknem. A? Prekvapenie z tých pozitívnych. Parádna dobová atmosféra, herci na plný plyn. A vlastne - toľko dobre hrajúcich hercov nemôže byť náhoda. Takže ani pán režisér neodviedol zlú prácu. Rád si znovu pozriem (a nielen kvôli dámskym kostýmom...). ()

stephano

Bale opět nezklamal, ale Jennifer Lawrence ve vedlejší roli vede. Každopádně kromě skvělých hereckých výkonu, tenhle film nemá nic moc co nabídnout. Děj si nepamatuji den po shlédnutí. ()

gicous

David O. Russell je režisér, který vždycky upřednostňoval své postavy na úkor příběhu. Špinavý trik je jeho prvním filmem, kde se pokusil dát stejný tvůrčí prostor jak postavám tak i příběhu. Oceňuji jeho snahu a zároveň odvahu, že se pustil do tak obtižného úkolu, neboť podobné spektákly umí dobře natočit jen málokdo. Znovu se jedná o herecký koncert jeho oblibených herců, jenž hráli i v předešlých Russellových filmech. Především duo Bale-Adams předvádí nezapomenutelné představení. Ale ani ostatní herci nezůstávají pozadu. Od hlavních rolí až po ty nejmenší camea je na film radost pohledět. Stejně lahůdkové je i dobové zobrazení prostředí, od šatů, přes účesy a hudbu, až po domovy jednotlivých hrdinů. Bohužel tady někde končí moje spokojenost, protože se dostávám k samotnému příběhu. Film je bezesporu příliš dlouhý. Rozvleklý začátek s pár flashbacky vás spíše uspí, než že by vás nakopnul. Postrádal jsem tam větší obrazovou virtuozitu, energii a šťávu, kterou podobným filmům dává třeba Scorsese. Větší spád se dostáví až ke konci, někde v poslední půl hodině. Nejvíce mi ovšem na celém filmu vadila laciná zápletka, která je podle mě na štíru s důvěryhodností. Prostě jsem nemohl uvěřit, že by všichni ti zkušení a životem protřelí politici uvěřili v trik s arabským šejkem. Stejně jako chatrná zápletka nefungují v příběhu ani klíčové zvraty a odhalení. Špinavý trik tak pro mě zůstane především hereckým filmem, jenž ale není zvládnutý po příběhové stránce. A to je veliká škoda! 6/10 ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky