ryhy

A úlovek filmového semináře no. 2. Tentokrát cesta za hlubokým obohacením duše a kvalitním vzděláním. ALE! Úmysl autorův u mě sice úspěch neslavil, za to jsem si užila skvělou komedii. Alespoň prvním 35 minut, potom už to kazili tím sexem nebo co to bylo. Ale i pak se dalo smát, stačila jakákoliv dialogová výplň a akademická obec to hlasitě ocenila. Já skoro nejhlasitěji. Co přesně bylo tak skvělý? Promyšlené záběry na části těla jednoho či druhého hlavního aktéra, poselstvínesoucí dialogy, no říkám, všechno kromě té nahé části. Ta byla divná. Ještě se přiznám, že jsem četla tu knihu, tu debilní knihu (ano, stydím se). Film je prostě mnohem lepčí, páč je to komedie. Další rozdíl vidím v postavě Anastasie, ta je v knize tak plochá, že je vidět maximálně jako linka v dvourozměrném světě (a dneska už zkoumáme i dimenzi čtvrtou viz Interstellar). Prostě je tam extrémně hloupá a nezajímavá, že filmová Ana vychází jako velmi hluboký a promyšlený charakter. Dále už jen předpověď, že Dakota Johnson může mít velkou budoucnost, pakliže si vybere jinou cílovou skupinu. ()

Phoenixus odpad!

Akože Láska cez internet,Mesto anjelov, Hačikó - příběh psa,a iné dojímaky to neni cool ... teraz sú cool takéto sračky,lebo to je cool. Nechcem,nie nechaj,nemám dnes ma nechaj dnes ti nedám... AAA EEEE ja neviem, boli boli nechytaj,nechaj ,prosim to ma bolí A idete mi už volakde s takýmito sračkami. Dnešná mládež má zlých učiteľov,o ničom inom to nie je. Mladý robia chyby,ale svet v ktorom žijeme neodpúšťa tak ľahko ako pred tým. ()

Worbitka

Pohádka pro dopělé se sexuálním podtextem bez erotických scén s naprosto nesympatickými (i nepřitažlivými) hlavními herci.... ()

QQQWWW

Film nic moc,nudné a šedivé..Vše co je ve filmu zajímavé je uz v ukázce k filmu.Nudný scénář,dva nudní herci,kteří se do takového výblitku vubec nehodí a ty scény s trochou erotiky,pokud se tomu vůbec tak dá říkat,nudné tak,že i mrtvoly by to zvládly lépe.Neboť film z hlediska erotiky nemůže překvapit nikoho,je to úchylná chemie,mezi těma dvěma,jako když si vypíchnete oči.Nudný je 80%ďej filmu,a když už se tam něco děje,tak to nemá spád.Jen takový nudný šedivý nic,jak už název napovídá ()

andydufrsn

Padesát odstínů Kristiána Šedého je filmem z nějž chodí muži vyspalí a ženy s vlhkejma kalhotkama. Ty ženy sice u filmu vlhnou, ale každá jedna z nich by se nechala s tím svým okamžitě rozvézt pokud by, i jen náznakově, něco, z téhle bezdějové nudy, chtěl doma vyzkoušet. Škoda že se hlavní postava nejmenuje Bedřich, pak by se určitě česky film jmenoval "Padesát odstínů Bédi" ()

ada87

Film jsem si pustila čistě ze zvědavosti, co na tom "fenoménu" je. Po shlédnutí jsem usoudila, že je to buď o ničem anebo jsem ho nepochopila. Z nějakého důvodu mi to vrtalo hlavou, tak jsem se pustila do knížky. Po přečtení jsem se rozhodla dát filmu ještě jednu šanci. Mohu jedině konstatovat, že film důsledně kopíruje předlohu, ale hercům nevěřím. Dakotě např. nevěřím, že byla pannou, Jamiemu pomalu ani nos mezi očima. Mno, dala bych tak 30%, ale jedna hvězda málo, takže 2** ()

Annette312

Knížku jsem četla. Na film jsem se těšila. Po prvních dojmech jsem se těšit přestala. A v kině jsem pak byla velice mile překvapena. Jelikož jsem knížku četla víc jak před rokem, zůstala mi v paměti jen ta nejpodstatnější dějová linka, takže z filmu nemám ten pocit, že by vynechali něco podstatného. Oceňuji herecké výkony, kameru, prostředí, z počátku i vtip... Je to prostě dobře natočené a zahrané, a proto si podle mě tenhle film prostě odpad nezaslouží. Kdybychom pominuly ten neskutečný humbuk a s tím spojená obrovská očekávání, tak je to zkrátka pěkný romantický film pro holky, kluky to asi moc neosloví no, s tím se musí počítat. Další dost důležitá věc je ta, že se musí brát zřetel na to, že je to první díl ze tří! Dávám tedy tři hvězdy a nechávám si prostor pro druhý díl, kde se toho snad uděje víc. ()

Odevush

Jeden z nejnudnějších filmů, co jsem kdy viděla. Scény rádoby ohromující, děj přehnaně nadsazený. Na úrovni literárního braku a harlekýnek z trafiky. I 10,- Kč za DVD v pošetce jsou vyhozené peníze. Šílená nuda nuda a zase jen nuda. Doufala jsem, že aspoň závěr bude trochu překvapivý, ale bohužel. Kde nic, tu nic. Čili nikdy víc. ()

dalia

Příjemný oddechový film, který splnil moje očekávání a určitě se na něj po čase ráda podívám znovu. Herci dobře splňují představu z knihy, i když jsem předem měla podle fotek pochyby, byli myslím vybráni dobře. Jamie Dornan působí velmi odlišně od své role v seriálu "The Fall", takže se nesplnila moje obava, že si ho budu s touto rolí psychopatického zabijáka příliš ztotožňovat. Tady na mne působí mladším, chlapečtějším dojmem. Oproti knize Ana chvílemi až příliš koketuje a působí zkušeněji (ale zase uvěřitelněji, protože její nezkušenost v knize byla někdy až přehnaná, pozitivně hodnotím i absenci jejího vnitřního hlasu, který mi v knize docela vadil). Christian ve filmu působí trochu emocionálněji a méně chladně než v knize. Vhodně zvolený, příjemný soundtrack. Docela se těším na další díl. ()

Vaskova

Film Padesát odstínu šedi mě mile překvapil. Ten, kdo četl knížku, by podle mého názoru neměl být zklamaný a spoustu věcí si můžete domyslet. Ve filmu byly všechny důležité momenty z knížky... Určitě nečekejte trhák roku, ale pohodový, sexuální film přesně jako byla kniha. Zamilovanost dvou lidí je těžké přenést na plátno Jen osobnost Christiana mohli více vystihnout,. Nechápu co čekali dotyční šťouralové.. příště si pusťte porno, uděláte lépe.. ()

tennis.rules

Neviem, ci to bolo sposobene velmi malymi ocakavaniami na zaklade recenzii a hodnoteni, ktore som si precital, ale mne sa tento film kupodivu pacil. Ano, pribeh je to jednoduchy, ale dobre zvladnuty, jednoduche dievca sa zabuchne do bohateho a uspesneho uchylaka, herecka to navyse dost dobre zahrala, zamilovanost z nej priam srsala + cely film je vyrazne dotovany magickou hudbou, ktora posilnuje atmosferu erotiky. Sexualne sceny tak akurat, ani velmi vela neukazali, ani prilis vela neskryli, pricom nejake barbarske praktiky tak fakt neboli. Aj ked treba povedat, ze par seniorov a zrejme "konzervativne" naladenych divakov z kina pocas filmu odislo, ale ty sa podla mna skor neodhadli, resp. trufli si na nieco, na co nemaju. Tvrdy sex zrejme nie je pre kazdeho :-). Odo mna 80%, a to velmi malokedy taketo hodnotenie davam. ()

Mitsouko odpad!

Naivná študentka a pán Božský so sadistickými chúťkami. Ona sa zamiluje, on má tajomnú minulosť a mučiareň v kumbáli. El fasa zápletka, film som dopozerala na štvrtý krát ... Byť na tom v kine, tak si pýtam späť peniaze za lístky... celé zlé. Amíci už asi fakt nevedia kam pchať peniaze keď také chobotiny tvoria. ()

kapitan007 odpad!

varujem všetkych ludi čo si prečitali knihy aby sa tomuto filmu zdaleka vyhli,ja osobne som knihy nečital ale film bol strašný a potvrdilo mi to aj vela ludí z môjho okolia,myslím si že herci hlavný majú velký potenciál a v budúcnosti určtie dostanú úlohy ktore im viac sadnú ale toto bolo strašné,lutujem ludí ktorý si v budúcnosti pozrú 2 a 3 lebo toto bola strata času 3/10 ()

Houston1 odpad!

a to som myslel ze taketo hodnotenie nikdy ziadnemu filmu nedam,ale naopak.uz som videl vselico,ale v takuto sracku som ani nedufal. ()

lilupacmaga

stále uvažujem nad tým,prečo je okolo tohoto filmu (a kníh) toľko humbuku. Čitala som knihy a teraz videla aj film. Musím povedať,ze toto je asi prvý krát, čo sa mi film páčil rovnako,ako knižná predloha a teším sa na ďalšie diely. Nieje to žiadne porno,ako by asi veľa ľudí čakalo,ale tvorcovia sa krásne hrajú s detailami. Hlavný hrdina ma po zhliadnutí traileru dosť odradzoval,ale po zhliadnutí celého filmu myslím,ze tvorcovia výberom zabodovali. Mimochodom soundtrack je tiež excelentný. ()

aDancer

Když jsem se o filmu poprvé dozvěděla, přečetla si popis a skoukla trailer vůbec ničím mě nezaujal. Pak ale, o pár týdnů později, jsem si všimla, že se o něm dost mluví a je na něj hodně reklam. Řekla jsem si tedy, že na tak prosazovaný film, bych se přeci jen měla kouknout. Můj první dojem mohl být třeba mylný. No, ale bohužel nebyl. Celý film by se dal odvyprávět tak za dvě minuty, nemělo to žádný pořádný příběh a pořád se jen opakovalo to samé. Vzhledem k tomu, že vím, že ke knižní předloze existují ještě další dva díly, čekala jsem, že konec bude více otevřený, více člověka naláká na pokračování a přeci jen se na konci stane něco překvapujícího, ale nic. Docela by mě tedy zajímalo, o čem budou ty další dva díly. Možná jenom pro to, z čiré zvědavosti, by se člověk na pokračováni kouknout mohl, ale nečekala bych od toho nic světoborného. Zkrátka si myslím, že existuje spousta jiných filmů, které by si takovou pozornost spíše zasloužily, ale asi prostě bohužel nemají tak silný marketing... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva