forsythia

Čím že si tenhle film, který skutečně nijak nevybočuje z padesáti odstínů šedi (dobře, občas se tam mihne trochu červené), zaslouží tolik sáhodlouhých litánií a takový humbuk okolo? Říkala jsem si to ještě, než jsem ho viděla, a říkám si to i poté, co jsem ho viděla. Autorka předlohy si patrně jednoho deštivého šedivého odpoledne sedla k internetu, zadala do googlu slovo "submisivita", nakoukla do prvních dvou odkazů a zrodil se jí v hlavě úžasný příběh. Skoro jako od Pilcherové, ale proč to trochu neokořenit, že? Místo toho měla pořádně dostat řemenem, pak by význam toho slova třeba pochopila. Čím se tedy liší Padesát odstínů od jiných, běžných a zcela konzervativních příběhů z červené knihovny? Inu, ničím. Ani tady děj absolutně neodpovídá realitě. Pořád nechápu, proč se tady tomu všichni tak diví. ()

NiWi

Nezáživný začátek, po kterém se zdánlivě nevinná dívka bezdůvodně promění v BDSM experimentátorku, jež by si od hřebce Dornana nejradši nechala seřezat svoje poslintaný cecky bičem. Zbytek filmu se táhne v paternu: šukačka - výlet někam, akorát na konci to přeruší bizarní situace končící šukačkou. Tenhle film je tak neskutečně nudný, dokonce ani erotickými scénami nijak nevyčnívá. Ženským fakt asi stačí na mlaskající klín při odchodu ze sálu málo. ()

pufina

Hudba dobrá. Jamie Dornan ujde a pro svou roli jako model asi ideální. Dakota Johnson prkenná a nepřesvědčivá. Slabý průměr. Zažila jsem 50 příznaků nudy, jupíjej... ()

filmharmony

...problém není téma, ale nuda... nedotažené, melodramatická bublina, která splaskla jako se nafoukla... no a to je asi tak všechno... ()

angel74

Pár let jsem si počkala, než jsem se rozhodla na Padesát odstínu šedi podívat a nedá mi to se nezmínit, že absolutně nechápu tu všeobecnou kritiku, která film provází. Nejde sice o nic světoborného, ale že bych se hroutila z toho, jaká je to blbost, určitě říct nemůžu. Navíc třeba po hudební stránce nemám naprosto žádné výhrady, soundtrack se opravdu povedl. Jinak jde v podstatě o romantický příběh podbarvený poměrně vkusným erotičnem zabývající se milostným vztahem, který je předem odsouzen k brzkému zániku. Přiznám se bez mučení, že velkým lákadlem pro mě byl Jamie Dornan, a to hlavně kvůli skvělému hereckému výkonu v seriálu The Fall. Tady sice nejsem z jeho ztvárnění Christiana Greye vyloženě zklamaná, na tu roli se i typově hodí, ovšem můj oblíbený sériový vrah to prostě není. (65%) ()

TomPrusik1

Dlouho jsem sbíral odvahu na to, abych se někdy pustil do fenoménu 50 odstínů šedi. Půjčit si knihu v knihovně, na to bych sílu určitě neměl, jednak bych u knihovnic působil dost divně a druhak bych asi měl problém to dočíst. Rozhodl jsem se proto pustit si tenhle film. Upřímně, čekal jsem to daleko horší a byl jsem celkem překvapen. Začátek filmu nabírá poměrně rychlý spád a hned se dostáváme do děje. Mladá studentka Anastasia se hned seznamuje s panem Greyem, bohatým podnikatelem, který má vlastní Grey House (něco jako Donald Trump). Hned od prvního setkání to mezi nimi zajiskří a tyto dvě postavy se blíže seznámí. Ukáže se, že pan Grey má zálibu v sadomasu (což u bohatých podnikatelů není nic neobvyklého) a to se pochopitelně Anastasii úplně nelíbí (má představu o klasickém vztahu, spojeným s návštěvou kin, chozením na večeři, normálním milováním s přítelem atd.) Zápletka není kdovíjak přelomová, ale to od romantických filmů chtít nemůžeme. Problém byl v tom, že mi přišli obě postavy hrozně nesympatické a nezajímavé. Anastasia je taková přihlouplá, občas má hrozně stupidní dotazy. Např. postavy jsou v bytě Greye a v místnosti je Greyovo klavír. Ona má dotaz, jestli na klavír hraje. Nebo jdou do vrtulníku, Grey se ujímá řízení a Anastasia se zeptá, jestli s tím poletí. Občas kdyby ta holka mlčela, bylo by to lepší. Grey je taková postava, o které nevíme, co máme myslet. Celý film se nedozvíme skoro nic o jeho minulosti, proč má zálibu v těchto úchylkách a v roli dominanta působí hrozně nepřesvědčivě (daleko přesvědčivější by tam byl právě Donald Trump, nebo někdo jiný). Předpokládám, že jeho minulost se vyjasní v dalších dílech, ale nevím jestli se do nich pustím. Zatímco první půlka filmu je výrazně epičtější, druhá spíše ukazuje odvážnější scény (na které je jistě lačný divák zvědavý) a otázkám, na které neznáme odpovědi. Sexuální scény jsou natočeny pěkně (práce s kamerou, nasvícení), ale milovníci sadomasa a tvrdého sexu budou nejspíše zklamaní. Čekal jsem trochu víc, než pár ran bičíkem a páskem na zadek a svazování šátkem a provazem. Na druhou stranu to ale celkem chápu, film byl natočen s vidinou velkého zisku a tvůrci si nemohli dovolit být tolik odvážní, jako třeba Pasolini ve 120 dnech Sodomy. Film končí poněkud otevřeně, s vidinou dalšího pokračování, aby divák zjistil, jak to s touhle dvojkou bude dál. Suma sumárum 50 odstínů šedi není úplně špatný film, jak mnozí tvrdí. Filmařsky je natočený dobře, hudba do filmu je také vhodně zvolená a herci se celkem snaží. Scénář a příběh trochu více pokulhává, nevím ale, jestli je to už zpracováním knihy, nebo horší interpretací scénáře a nebo obojím dohromady. Jestli jste milovníky explicitních scén ve filmu, po této stránce pro vás bude 50 odstínů velké zklamání. Jednoduše, hromada keců kolem a když se jde na věc, tak je to jako když si po třetí zalejete lógr z kafe. Celkově ale musím říct, že jsem čekal daleko větší průser a kdybych se u druhé půlky tolik nenudil, možná bych dal i vyšší hodnocení. 50% () (méně) (více)

LukeUp

Nějak jsem nepochopil, proč je tohle takový fenomén, tak mi zvědavost nedala. Co jsem dostal? Zabalené softporno s bohatým podivínem, co by rád řezal nezkušenou pannu, aby si udělal dobře. Tomu teda řikám zápletka jak prase a všechno to korunuje fakt, že na něco 2 hodiny koukáte a na konci vlastně nezjistíte vůbec nic, protože to je ustřihlé tak divným způsobem, že to nedává hlavu ani patu. No což, slečny to třeba potěší a minimálně bič bude díky tomu základním vybavením každé domácnosti. Za to je asi třeba tomuto fenoménu poděkovat... ()

SeanLSD

Dosť uťahaný a (ne)prekvapivo až príliš romantický marketingový hit, ktorý si nezaslúži tú pozornosť ani nenávisť, ktoré vzbudzuje... (Ne)Prekvapí, ako málo erotiky sa tu v skutočnosti nachádza, a tak v podstate všetko zachraňujú veľmi príjemní predstavitelia, hlavne sympatická a herecky presvedčivá predstaviteľka Anastasie (hoci v kine sa ženské prevažne uzniesli, že to teda nebolo bohviečo, zatiaľ čo ON bol ÚŽASNÝ a inak všetko super a presne tak si to v knižke predstavovali…) ___ Nuž, ak je toto pre ženy našej civlizácie taký hit, že sa vďaka tomu sexuálne objavujú, tak kde boli posledných 50 (alebo 10 000) rokov ? (Komu sa nedostalo kvalitného erotického thrilleru, ktorý by sa pri tejto tematike dal očakávať – nie však s prístupnosťou 15! - odporúčam vrátiť sa k starým dobrým 9 A 1/2 TÝŽDNOM...) ___ Keby to nebolo tak odporne prvoplánovo zamerané na vytriasanie peňazí zo ženských (ale aj obetavo sprevádzajúcich mužských) vreciek, dokázal by som sa s 50 ODTIEŇMI ŠEDI napriek počiatočnému veľkému odporu zmieriť ešte omnoho ľahšie, dokonca v nich nájsť isté zaľúbenie. Lenže ak bude musieť človek strpieť – a čakať na ne! - ešte 2 diely, aby si mohol utvoriť nejaký názor, čo si o tom vlastne myslieť (lebo čítať to kvôli tomu rozhodne nebudem!), ťažko sa už teraz nad nejakým prvkom spravodlivo rozhorčovať alebo si horko-ťažko priznávať, že verbálna zúrivosť zo strany mužskej populácie vyplýva najčastejšie z ponižujúcej rany pre chlapskú hrdosť, súvisiacu s tým, že taký mladý-krásny-chytrý-a-odpornebohatý pán Dokonalý si kliďánko môže dovoliť byť tak trochu ujetý, a aj tie sympatické, inteligentné, nezávislé ženy, čo po tom až tak veľmi zlatokopecky nejdú, sa predsa len potom poddávajú ďaleko ľahšie. Tým prichádzam k jadru problému. Hovorím si, že by bol celý ten príbeh ďaleko zaujímavejší (literárny rozsah by sa tým znížil a nároky na autora zvýšili) bez tých nablýskaných autiakov, letúnov, reštaurácií a odporne prázdnych a veľkých dizajnových priestorov na vrcholoch mrakodrapov... – lenže PRÁVE O TO TU IDE! To je predsa ŽENSKÁ VERZIA PORNOGRAFIE – ten večný sen o princovi na bielom koni – tu problematizovaný Christianovou tradično-vzťahovo-romantickou neschopnosťou (a práve preto, že neviem, či z neho Ana nakoniec po ďalších 9 stovkách strán toho romantika spraví, nemôžem sa poriadne k tomu dielu / jeho tretine vyjadriť...) A žiadny moderný muž s trochou inteligencie a (troškou viac) sebareflexie, ktorý naparí viac než jedinú hviezdičku hocijakému pornofilmu, v ktorom sa nedeje nič iné okrem prachsprostej mrdačky, by sa nemal pokúšať za každú cenu sa tomu chrapúnsky vysmievať.. ()

URBAN

Na tento film jsem šel s otevřenou hlavou a ani jsem nemusel, minimálně prvních čtyřicet minut. Protože scény ve kterých nedominuje sex jsou v rámci mezí skvělé, ale ty ostatní no já navím a taky moc nevím pro koho je tento film určený. Pro muže moc není jelikož má k pornu celkem daleko a pro ženy je trochu moc drsny a jestli ne tak bych se mohl začít bát chodit do postele a proč? Dějou se tam špatné věci. Celý tento film na mě nepůsobil odpudivě a ani přitažlivě. Viděl jsem ho a podruhé ho neuvidím. Jediné co mě na tomto filmu naštvalo je jeho konec, který je opravdu neodpustitelný. Anální fishting režisérce za toto málo, ale chápu že tímto filmem chcou nahrabat co nejvíc peněz ikdyž by se celý tento přiběh vlezl do tří hodinového filmu. ( 16.2.15/Cinema City/Sčítání lidu:40 ) ()

nineweh

Šla jsem na romantickou fiktivní selanku a tu jsem taky dostala. Herci i režisérka se s látkou v rámci možností poprali skvěle, a kdyby to nebyl tak přehnaně očekávaný film natočený podle tak megaprofláklé knihy, tak by se asi všichni shodli, že v rámci žánru je to nadprůměr. Bohužel, takhle si na Fifty shades chodí vyhonit ega hateři, kterým nedošlo, že je to prostě fikce určená pro velmi konkrétní cílovou skupinu. Dívat se na to dá, já se bavila a vůbec se za to nestydím. ()

sir-dave

Je to spíše pro ženské. Už jsem dlouho nezažil v kině, aby se mi chtělo vstát a odejít. Čím více čas ubíhá, tím více se to řítí strmě dolů. Z úvodní romantiky a oťukávání se stává stereotyp a kecání, bičovaní, dohadování se.. Ještě, že ze smlouvy vyškrtla anál, už bych jen čekal na to, až dominant strčí submisivu rákosku do řiti. Pár scén byl vtipných, např. diskuze o smlouvě nebo povedený let vrtulníkem. ()

aniabo

Takovýto jak jdete do kina s tím, že to bude sračka, ale takováhle sračka, takovejhle průjem, takovýhle chronický onemocnění střev, to člověk nečeká! První scéna, Anastasia vejde do kanceláře Mistra Greye a upadne na zem. TRAPAS. Následuje série trapasů, potřebuju propisku, jsem trošku stydlivá, kámoška mi připravila legrační interview, pardon raději budu sexy cumlat v puse tužku, venku prší, Anastasia je celá mokrá. Doma jí spolubydlící sežere sendvič. Anastazie studuje literaturu, ale nemá job v kavárně jako každej americkej student, nýbrž pracuje v železářství, kam Mr. Grey jezdí s poskokem, ale nakupuje jedině sám, what a coincidence! Mr. Grey je cyp hustej jak malta, ale když po dvaceti ženskejch a dvaceti letech nezávazného SM sexu najednou přijde slečna OMG ITS A CAR, najednou se zamiluje a nic není jako dřív. Film je neuvěřitelnej svým naprosto, ale absolutně failnutým potenciálem, jedná se o extrémně drahou studiovou a přesto jaksi béčkovou produkci, o famózní příklad totálního nesetkání se záměru s účinkem ve všech ohledech, o v podstatě neexistující výstavbu příběhu, napětí, či očekávání (vrchol všeho v playroomu je poplácání po zadku; film končí asi na po osmý a ten finální závěr - odjedu si výtahem - tleskám). Já říkám, za dvacet let budeme na Fifty Shades of Grey koukat jako na The Room - jako na kultovního Občana Kayna špatných filmů. ()

kocik1 odpad!

Padesát odstínů šedi aneb otevřená studie, jak se ze slušné holky stát zlatokopkou. Film dokonale vykresluje, kam až se dá zajít za počítač, za auto anebo za vrtulník. :-)) A co už je vážně moc. Ale no tak, fuj, nechat se seřezat a nemít z toho ani dům či byt, to snad ne, to už si ten Christian dovolil vážně příliš.:-) Končím. Alespoň do příštího dílu. No a teď vážně. To, co (možná) může docela dobře fungovat v ženské erotické fantazii, na velkém plátně naprosto selhává. Počínaje dialogy, které vlastně ani dialogy nejsou, protože pořád jenom slyšíme, že on nemůže a pak zas může, i když vlastně ne, ne, nemůže. A když už teda opravdu může, tak zase jenom chce a nařizuje a co chce ona, to je druhořadé. Ona má jeden výraz tváře, on má jeden výraz tváře, možná neumějí hrát, ale spíš jenom není hrát co. Čekala jsem tedy alespoň nějaké jiskření, přitažlivost, erotiku, ale ten jejich vztah byl zpola asexuální a jestli jsem na něco po zhlédnutí tohoto dílka měla chuť, tak sex to rozhodně nebyl (Doporučila bych nadšeným divačkám zkusit třeba francouzský film Milenec z roku 1992, to jen pro porovnání, jak lze taky natočit milostný erotickým jiskřením nabitý film, jenže to je úplně jiný level.). Film v podstatě nemá divákovi co nabídnout. Chybí mu příběh a nemá ani psychologii, protože to, o čem se snaží divačky přesvědčit, a sice, že dominantní chlap se (prý) vlivem lásky změní v zamilované jehně a takovým už zůstane, je nebetyčné zlo a já jen doufám, že se o tuto proměnu nebude pokoušet žádná žena v reálu, přece jenom, milionářů, aby z toho něco měly, zase tolik není a s alkoholiky a podobnou verbeží zůstává jenom ono bití bez dalších funkčních požitků. Takže co s mým hodnocením? 2 hodiny hodnotím z výše uvedených důvodů jako odpad, poslední čtyři minuty konečně měly náznak myšlenky. Ale to v průměru na tu jednu hvězdu stejně nestačí. ()

Nivenx

Film na motivy úspěšné knihy. Knihu jsem nečetl, jelikož můj žánr v tomto jde drobet jinam, ale film jsem tedy zkusil a hodnotím podle danného žánru. Film je pro mě klasické romantické drama, které jede stylem pomaloučku polehoučku a snaží se pracovat s psychikou a procítěností, aby diváka to pohltilo. Myslím, že pro ženy co mají rády romantiku to bude super i mě si film svým způsobem získal a kdo říká, že ne tak kecá aby se přidal k davu. Jen pro "chlapské" to chtělo ještě přitvrdit v erotických scénách! 55% ()

reky odpad!

Inu, předně je třeba napsat, že se nemůžu a také nebudu vymlouvat na ono: "koukal jsem na to, protože to chtěla vidět přítelkyně/žena/... Tohle jsem podstoupil sám a zcela dobrovolně, čekaje něco na způsob Stmívání, tzn. film s hodnocením často z obou konců škály s tím, že "pravda" bude někde uprostřed a půjde o oddechovku, u které se alespoň (možná i zlomyslně) zasměju její pitomosti. No, nestalo se. Problémem filmu je stručně řečeno - slovy Josefa Csaplára - jeho obrovská nekvalita a také to, jak skoro existenciálně vážně se tváří. Přitom po cca půl hodině začíná a do konce trvá akorát tak jedna velká a prázdná nuda. Propírané erotické scény nechají chladným každého, kdo neskončil u čtení "tenkrát poprvé v bravíčku", a když slušně obsazenou Anastasii doplní Christian, jehož představitel není v roli nadsamce o moc přesvědčivější, než bych byl já, je tenhle koktejl bez chuti hotov. Ale pokud se to někomu líbí, ok, jak se to říká, někdo rád holky, jinej zas vdolky... ()

Iwus.ka

I přesto, že nejsem stará zapšklá panna, pro kterou je jediným vzrušením četba eroticky laděných románů a polohy střídá tak akorát listováním starou zaprášenou kámasútrou, jsem se rozhodla těch Padesát odstínů šedi přečíst. Jen tak, ze zvědavosti, ale s velkou dávkou cynismu. Po shlédnutí filmu však musím konstatovat, že v porovnání s knihou je na pár výjimek až k smrti nudný. ()

Prometheus69 odpad!

Kdyby quano Qvatemalského červa... to dělalo z výměškem LM James... tohle by byl jistě jejich potomek. Aneb z hovna film neuděláš... maximálně slušný průjem... řeky sraček. Jsem naprosto znechucen... jelikož se hodnocení ODPADU zásadně vyhýbám, tohle mělo jisté magické fekální kouzlo, trochu přehodnotit můj postoj. Gratuluji pane Marcel, právě jste my odemknul úplně novou dimenzi hodnocení! Nejlepší na tom je asi jen ta písnička. Která už mě taky ale, začíná slušně srát! :D Broboha lidi... jestli je ve vás aspoň trochu toho nadšení pro film, ROSTRHEJTE TO HODNOCENÍ NA KUSY! ()

alisa.upir

Z tohohle jsem byla opravdu zklamaná. Když to začaly některé mé kamarádky číst, zkoušela jsem se tou knížkou prokousat taky. Nevím teda, jak je to přeložené, ale v angličtině je to děsná nuda, ta autorka opakuje stejná slova pořád dokola, klidně i na jednou řádku, dialogy a příběh absolutně mimo. Tak jsem přečetla asi 2 kapitoly a zahodila to. No a film to samý v bledě modrým. Když pominu fakt, že žádnej takhle bohatej chlap, by nikdy takovým způsobem nedolejzal za slečnou, co dělá brigádu v železářství, tak stejně z toho hustýho sexu, kterej jsem v tom filmu očekávala, nebylo ve finále vlastně nic. Můj sexuální život je zajímavější než tenhle rádoby erotický příběh. Místo koukání na tenhle film si radši doma promluvte, co se vám oboum líbí, kde máte hranice a co byste chtěli vyzkoušet, a pak si zasouložte, bude to líp vynaložený čas :) ()

otík

Kterak průměrně hezká panna o panenství přišla se šaramantním sadomasochistou aneb udělejme z romanticky naladěného diváka voyera. No dobrá, tak jsem si to konečně z důvodu napsání recenze pustil. No a výsledek je opravdu hrozný, i když je to velká škoda. Jenže scénáristé po slušné první půl hodině, kdy se ušlápnutá studentka zamiluje do prachatého citového sobce, vůbec neví, kam film dovést. Vrcholem jsou všechny scény se smlouvou, kdy on se neustále ptá, kdy to ona podepíše a ona neustále opakuje, že ještě ne a ne a ne a ať ještě počká. Takový chlap by na nic nečekal, okamžitě by kopl dívčinu do zadku a našel si novou. Jenže naši úžasní scénáristé bohatého sado-maso vyznávajícího chlápka nakazí citem a probouzející se láskou. No a protože jsou to magoři, tak si vyvrcholení filmu nechali na .... druhý nebo třetí film. Končím s příběhem. Když se budu dívat na film jako romantická duše, vše končí tak, že moje duše bude blít. Jsem-li voyer a těším se na peprné scény, mám totální smůlu, protože pár záběrů na prsa její i jeho se mnou nic neudělají a zbytek neuvidím, protože pak střihač je mistr svého oboru a ví, jak to udělat, aby na to mohla jít mládež už od patnácti. No a jsem-li masochista a těším se, že si konečně i v kině užiju, bohužel, i tady je film velmi, ale velmi měkký a pro pár ran bičíkem mi nestojí zato. Tak doprčic pro koho je tento film?Jedna hvězda za moc hezké písničky a pro Dakotu Johnson napište normální romantický filmeček. PS: tento film je typickou ukázkou, jak diváka "utáhnout na vařený nudli". Z tohoto filmu mohli být nadšeni snad jen filmoví, oni mi to odpustí, retardi. ()

Radiq odpad!

Utrpení jak sviňa. Nevím, co bylo horší... předloha a stupidní děj, naivní blbka, zasmušilej ksicht, herci samotní, celej film... ale vím jistě, že nic tam nebylo dobry. Fakt se tam nedalo najít nic, co by se mi líbilo. Táhlo se to jak střeva přejeté srnky po silnici. Ani jednou tam neukážou frndu, jenom ty kozy furt dokola. Prej ať jí udělá to nejhorší a on ju jenom 6x mrskne... mě z toho asi taky mrsklo. Hrůza! Už vidim, jak to budou na Nově dávat minimálně každej rok a v upoutávce budou říkat, jak skvělej je to film. Kvalitativně snad ještě níž, než Pretty Woman. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva