Kathykat

Knihu jsem četla, ale do kina jsem šla s tím, že jsem neviděla ani triler, takže jsem nevěděla, ani kdo tam hraje. O to lepší to bylo, herci mě moc mile překvapili, Jamie Dornan je jednoduše nádherný a bezchybný. Je fakt, že vlastně kvůli němu se mi film tak líbil, každopádně hrál skvěle. Ano, připadám si trochu jako puberťačka, ale jednoduše se mi to líbilol a ze závěru jsem nebyla překvapená jako ostatní, věděla jsem, jak to skončí. Mám chuť na to jít znovu. :) Těším se na další díl. ()

wendy.jeej

Natočené to není špatně, herecké výkony neurazí ani nazaujmou, hudba byla docela líbivá a kopírovalo to relativně dobře knižní předlohu. A v tom je ten kámen úrazu. Kniha sama o sobě byla nudná. Tak nudná, že jsem ji četl dva měsíce a to jsem od poloviny přeskakoval šukací pasáže. Tím pádem je film taky nudný a nezajímavý. Šukací scény mě nechávají zcela chladným, stejně jako asi každého kdo v životě viděl pár pornofilmů nebo milostnou scénu Stallona a Stone ve Specialistovi. Film mi prakticky nic nového nepřinesl, jen jsem tím proletěl a od poloviny čekal na závěrečné titulky. Dvě hvězdy dávám za hudbu a technické provedení filmu. V tom vlastně žádná chyba nebyla. Ostatně se na tom moc zkazit nedalo, když by to netočil Uwe Boll. A ještě jeden postřeh. Jamie Dornan mi při některých pohledech připomíná mladého Colina Firtha. ()

Skoveta

Film si nezaslouží tak nízké hodnocení a dávat rovnou hodnocení odpad a posuzovat dílko podle knihy nejde. Já se bavila od začátku až do konce a i kamarád, který je na knihu přímo alergický byl nadšený. A dokazovali to i neustálé výbuchy smíchu v kinosále. Kniha se od filmu nijak neliší a zároveň je vše jiné. Nejde popsat, musí se vidět...prostě paráda a děkuji tvůrcům, že do filmu nebylo dáno to, co mě na knize nejvíc iritovalo a to je „vnitřní bohyně..." ()

Dracek003

Znám knihu i film. Nevím co se od toho dalo čekat jiného, když už kniha je hodně na hraně. Děkuji, že při milostých scénách z toho neudělali laciné porno a za to mají herci můj obdiv. Nevím jak moc byla dobrá volba obsazovat do vedlejších rolí takové herce neherce. Ale jen 47% si film nezaslouží. ()

flyga

Od začátku se Vám film snaží zavděčit, ale vůbec mu to nejde. Je nudný, provázený nepromyšlenými dialogy a neustálým se hryzáním do rtu. Na to, jaký je z toho dělán fenomén, výsledek není žádným kinematografickým zázrakem. Ačkoliv má Grey představovat jakéhosi nadsamce, jeho dominantní chování a fetiš v posteli nedosahují té správné úrovně. Pokud má někdo zálibu v BDSM a má rád moc, čekám, že z toho bude víc než zavázané ruce provazem. Má sice vybavenou svou tajnou komnatu, ale na jeho choutky bohatě stačí ložnice. Anna je nechutně přehrávanou postavou bez špetky vtipu, šarmu či elegance. (Kdybych chodila s miliardářem, určitě nenosím pořád jedno tričko.) Je otravná po celý film, hraje nevinnou až blbou tak moc, že jí to ani nejde uvěřit. (Oh, Krysčn, wot is bat plag.) Nic proti představitelce Anny Dakotě, ale tohle jí moc nevyšlo. Být chlap, ta by mě v životě nedostala. Možná s pytlem přes hlavu a kdyby se neotáčela (zadek nic moc). O deep příběhu ani nemluvě, občas jsem nevěděla, jestli se jen smát, nebo rovnou začít brečet nad tragickou zápletkou. On chce jenom postel (I don’t make love. I fuck.. Hard.) a ona touží po tom citlivém bojfrendovi, který jí bude milovat i tlustou po svatbě. I po předchozím pročítání ostatních hodnocení jsem od toho očekávala jednoduše víc, žádné obohacení se nekonalo. Celkový dojem? Nudný, nezáživný, neobohacující film dělající ze sebe soft porno, kterého jsem se ale nedočkala. Možná kdyby ona nebyla tak hnusná a on tak měkký, strhal by z ní oblečení a ukázal jí, jak dominantní nadsamec se zálibou v BDSM vypadá, tak možná potom by to za něco stálo. 2 * z 5, ale to jen proto, že bych si taky nechala od Greye naplácat. ()

Meitee

Na film jsem byl donucen jít s přítelkyní. Knihu jsem přelouskal do půlky, film jako takový je klasický hollywoodský (rádoby) trhák. Párkrát jsem se zasmál, párkrát jsem už chtěl odejít, ale nemohu říct, že jako celek bych byl zklamaný. Splnil svůj účel, ale jednou stačilo. Tak ale zas tam byly prsa.. ()

macherano

Tak tento film je len nafuknuta bublina ale uplne o nicom nuda akurat jednu som dal za tu babu to je setko ziadny dej pomaly a koniec uplne cele zle ()

Katzi

Co k tomu napsat - asi nic... Erotické scény mě fakt nechaly naprosto v klidu... 22 let na VŠ a panna? To snad ne, přece!!! Chlap na mě sáhne a já jsem z toho hotová? Ježíši... Podle mě příběh žádnej, sexuální scény nic moc, hudba chvílemi fakt lezla na nervy - no a podobnost děje např. se Stmíváním nebo Rosamundou Pilcher - nic nového, nic nenapsaného, nic šokujícího, bláboly ... Sotva 15 % - jednou a nikdy více! ()

whitefish

BOŽE. Je to ROMANTICKÝ FILM. Nevím co všichni čekali a už vůbec nechápu, proč všichni ti odpadáři! na to šli. Bylo jasné o čem to bude. Za mě klasický romantický film, ona samaritánské sklony - já ho zachráním, on bohatej, krásnej úchylák. Narozdíl od mnoha dalších snímků z červené knihovny tento se chlubí perfektními hereckými výkony, úžasnou chemií mezi hlavními postavami a příjemnou rouškou tajemna. Soundtrack je bombovej, o tom asi nepochybují ani nejzarputilejší kritici. A jinak asi celkem chápu to negativní hodnocení.. převážně od chlapů... musí docela pošlapat ego.. dvě hodiny koukat na nádherného, úspěšného, megabohatého chlapa, po kterém slintá každá, včetně té vedle Vás.. a pak se vrátit do své pronajaté garsonky, načít lahváče a přemejšlet o tom, co se kde pokazilo :-D ()

studentice

Jedna hvězdička za Jarmie Dornana, který byl tak úžasný v seriálu The Fall. Nechápu, co ho přimělo hrát v tomhle. Ten film je prostě směšný-není to ani romantický film, ani erotický ani drama. Dialogy jsou podle mě zcela nerealné, sexuální napětí mezi ústřední dvojicí nulové a když je navíc absence děje, tak zbývá dvouhodinová trapná nuda. ()

Naty94

Vzhledem k tomu, co měli tvůrci k dispozici jako předlohu, to zvládli podle mě poměrně dobře. Začátek mě celkem nudil, měla jsem dosti negativní přístup a nulová očekávání, avšak po půl hodině jsem se rozhodla zahodit předsudky a sledovat film s otevřenou myslí. Nakonec jsem se rozhodla přečíst si knihy pro srovnání a přiznám se, že jsem velmi zvědavá, jak bude zpracovaný (pro mě) mnohem zajímavější a lepší druhý díl. A samozřejmě také, kdo se chopí režie. Za mě 60%, je to taková oddechovka. ()

papez12 odpad!

Tento film a prakticky aj cela trilogia bude Justinom Bieberom medzi filmami. Totalne dno svetovej kinematografie. Hodnotit knihu chodte na ine stranky, toto je stranka o filmoch!!!! Tu sa neda nic ani hodnotit, film bez deja, bez linie, bez hocicoho. Od strihu cez kameru a dialogy je vsetko zle. Dej chyba. Bocne postavy absentuju tak isto. Prakticky toto je dokonala ukazka toho funguje dnesny svet - peniaze. Film vznikol len kvoli tomu aby zarobil co najviac penazi. Prakticky uz len samotna literarna predloha mala cielovu skupinu zeny, bez ohladu na vek (nehovorim o dievcatach , ale o ZENACH). zeny vsetkeho veku boli aj v kinach. Totalna davova psychoza. Film ale neponukne divakovi nic len take lentilky pod kobercom a vychrtnuteho "bodybuildera". Ale tento film si zasluzi ocenenie za marketing tisicrocia, pretoze aby zarobilo toto hovno, tato bezducha sracka tolko penazi, tomu sa povie len bravo. Ovce jednoducho zozrali prazdny tanier a este si aj pomlsali. Bravo. bravo. bravo.... Ale na druhej strane zase to motivuje, pretoze toto je naozaj dokaz ze aj ked pridete s totalnym brakom tak sa da na tom vytrieskat az rozpravkovy poklad. Po tomto filme fakt aj ten najhorsi film vyzera dobre. Aj Twilight je oproti tomuto decentny film. Absoluty odpad, najhorsi film. Zrkadlo doby, zrkadlo dnesneho cloveka a zabavneho priemyslu. Dokaz ze ked dnes prerazit a zarobit tak jedine bez talentu a bez kvality. Cely svet naruby. 0% , absolutne dno, vitaz filmovej hviezdnej roty. ()

simoniquita

Tento film bol zaradeny medzi najrozporuplnejsie filmy, s cim ja mozem len suhlasit. Cakala som od neho viac. Milostne sceny, ok, ale chyba mi tam aj romantika, je to cele bezduche. Cely film je akoby postaveny len na erotike, co je pre mna nepochopitelne. Po pozreti som zostala doslova v soku, ako toto mohlo vzniknut. Kazdopadne knihu si odporucam precitat. Co sa tyka filmu, do kina by som nan nesla, zbytocne vyhodene peniaze. ()

cechiiino

Zbytečně vyhozený peníze v kině. Oproti knize velký propadák! Smutné je to, že lidí na to chodí tolik, až to bude jeden z nejvýdělečnějších filmů... ()

Final odpad!

Když film skončil a na plátně se objevily titulky, naprosto upřímně jsem se zeptal "O čem ten film vlastně byl?". Na to se ozvaly dvě slečny sedící blízko mě, "O hovně." A přesně takhle by se dala shrnout recenze. Film, který nemá žádný děj, ve kterém se nic neděje a který ani nekončí. Původní informace o sado maso tematice byly taktéž poměrně mylné. Kromě jedné scény, která vlastně celý film ukončovala, nebylo vůbec nic, co bych mohl považovat za SM. Nezkušená anorektička Dakota Johnson filmu taktéž zrovna nepomáhala. Pohled na její kozy v zápětí přebil pohled na její žebra, které mi přišli paradoxně nejnechutnějším prvkem celého filmu. ()

tennessie

Na tento film jsem šla celkem s obavami, poté, co jsem si přečetla recenze a velkou kritiku... Musím říct, že tak hrozné mi to nepřišlo. Asi že jsem neměla nějaká velká očekávání. Každopádně místy jsem se i bavila a bylo tam pár slušných hlášek, kterým jsem se zasmála. Není to film pro nějaké intelektuály a fajnšmekry, není to film k zamýšlení, nebo s nějakou hlubokou myšlenkou, kdy vyjdete z kina a zanechá to ve vás něco... ale o to tvůrcům ani nešlo a ani se toto nedalo čekat. Je to prostě oddechovka, proto jsem nebyla nijak zklamaná a koupě lístku za kino jsem nelitovala. Myslím, že ty hodně kritické komentáře jsou přitažené za vlasy, dívat se na to dalo a za sebe říkám, že jsem viděla i mnohem horší filmy. Co se týká hlavních hrdinů - Dakota ok, na nevinnou a naivní Anu se celkem hodila, Jamie je krásnej, má úžasné tělo, ale na postavu Christiana bych si představovala asi někoho více charismatičtějšího, nebezpečnějšího... jinak se mi líbila hudba. A klidně mě za to ukamenujte :-) ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva