Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je nečestným způsobem přemůžou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů je obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta nebo láska… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (160)

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Film mého mládí, na který nikdy nezanevřu. Teď jsem ho viděl po delší době a opět jsem seděl a koukal bez hnutí. Hned prvně musím vyzdvihnout dokonalou hudbu. Sice si film vystačil se dvěma až třema skladbama, každopádně stály za to. K. Bedi jako černý korzár dokonalý. Příběh skvělý se vším všudy. Těžko se najde něco, co bych vytknul. Ale i tak. Upřímně se mi korzárova láska fakt hodně nelíbila. A každý dospělák musí mít jasno, že film je hodně idealisticky založený. Čelit přesile bylo běžné a dobré vlastnosti korzárů taky někdy přesahovaly hranice. Ale tyhle drobnůstky, kterých si člověk všimne po 20x repríze a až když o tom přemýšlí, rozhodně nezmění můj názor.... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Když Kabir Bedi s planoucíma očima na ztemnělé palubě vyzývá satana, skoro až běhá mráz po zádech. Černý korzár je velmi slušná dobrodružná podívaná, ovšem mít na ni vzpomínky z dětství, asi by se mi líbila ještě víc. Vidět Sollimovu "westernovou" režii ve filmu z úplně jiného prostředí bylo nejzajímavější ze všeho. ()

Reklama

Johny_fork 

všechny recenze uživatele

Dnes jsem po nějakých 18ti letech shlédl snímek, ve kterém vystupuje jeden z hrdinů mého dětství. V hlavě mi uvízly pouze dvě scény, ale asi ty nejsilnější, první jak leze Černý Korzár ze sudu za doprovodu geniální vybrnkávané melodie. Druhou scénou byl závěrečný květinový pohřeb indiánky. I po letech se jedná o takový milý, hezký patos, kde nemusíme složitě rozlišovat dobro a zlo, a když se povzneseme nad pár maličkostí (například, že herci nemluví na sebe, ale do kamery:), užijete si ho. Nestyďme se unést dobrodružností a romantikou pirátského příběhu, kde ctnost a ušlechtilost vítězí nad zlem. Mnohem lepší pohádka, než ty moderní české. ()

helrohir 

všechny recenze uživatele

Naivný, miestami až hlúpučký dej, úchvatné scenérie, pekná hudba, charizmatický hrdina, krásne ženy a množstvo súbojov - to je stručná charakteristika tohto kedysi pre mňa obľúbeného filmu. Avšak ako mnohé ďalšie, aj tento nahlodal zub času a už to nemá taký náboj ako kedysi. Hlavne akčné scény mi pripadali ako keby boli natočené na jeden pokus. Avšak určité čaro podobné filmy stále majú, takže niekedy si ho ešte rád pozriem. 60%. ()

Tormentor665 

všechny recenze uživatele

Dětství pro mě skončilo třináctým rokem, kdy jsem znásilnil babičku obráceným křížem. Ovšem předtím jsem i já četl Černého Korzára. Možná je vysoké hodnocenní jak u většiny nostalgií, ale spíše to odůvodňuji (také jako značná část přítomných) tím, jak vypadají současné „pirátské“ filmy. Oproti těm prázdným, převážně digitalizovaným sračkám má tohle alespoň myšlenku a na rozdíl od cukřenkového Sandokana ještě stále dost silných scén a hlášek. „Miluješ smrt? Tady ji máš!“ ()

Galerie (33)

Zajímavosti (6)

  • Křestní jméno Černého korzára Emilio je personifikací spisovatele Emilia Salgariho, autora románové předlohy. (GilEstel)
  • Had, se kterým se hrdinové setkávají v džungli, je hroznýš královský (Boa constrictor). Tento škrtič dorůstá v zajetí 2,5-3 m, a i když dokáže bolestivě kousnout, dospělému člověku není nebezpečný. Ve filmu ovšem vidíme opak. (Prochy38)
  • Opička, se kterou se Yara (Sonja Jeannine) z počátku filmu mazlí, je tamarín pinčí (Saguinus oedipus). Jde o malou opičku čeledi kosmanovitých, která obývá velice omezené území tropických deštných pralesů v Kolumbii. U nás ji můžeme spatřit třeba v ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce a dalších. (Prochy38)

Reklama

Reklama