borohub

Nevím jestli bych 100% věřil tomu, že je to podle skutečných událostí, ale pokud tohle přehlídnu tak musím říct že to byl docela dobrý horor, plný různých lekavých scén. I přesto, že tento typ filmu moc rád nemám, tak stejně mě to bavilo, příběh zajímavý, ovšem takový "jednoduchý".. Tenhle rok jsem viděl i lepší filmy, ale toto také nebylo špatné.. 75% ()

Locksley

Podle skutečných událostí. No,nevím. Fakt je, že už mě dlouho tak nemrazilo, možná nikdy, jako u tohoto filmu, a k tomu ta drásavá hudba, která splnila účel na stopro. Jen si nedokážu představit, že by si někdo pořídil soundtrack. Leda potencionální psychouš. ()

Luuzyka

Scotta Derricksona považuju za mistra hororu současnosti. Lekačky, mrazivé videonahrávky ... to nikdo neumí zpracovat líp než on. Závidím všem, co dokázali shlédnout celý film. Já jsem bohužel strachy chtěla odejít ze sálu po 20ti minutách a valnou část filmu koukala do mobilu či do zdi. Film vás nenechá ani na chvíli vydechnout a budete se bát celou dobu. Sinister a Chraň nás od zlého se dle mého zapíší do kultu hororových filmů, za poslední dobu jsem v rámci tohoto žánru nic lepšího a originálnějšího neviděla. Celou děsivou atmosféru brilantně dokresluje hudba Christophera Younga, která byla geniální už v Sinisteru. Jen ty Doors mi do toho trochu neseděly. ()

Emjecko

Původně jsem si myslel, že jdu na detektivku s hororovými prkvy, po zhlédnutí si myslím, že to možná bylo obráceně. Většina hororů ve mně totiž pocity strachu vyvolává spíš vzdáleně, Deliver Us from Evil ho však zvládl přivést celkem blízko a udržet v podstatě po celou dobu trvání filmu. Všudypřítomná temná atmosféra stavěla především na nejjednodušším a přitom nejsilnějším strachu, strachu z neznáma. Skrz detektivní rovinu se rouška tajemství postupně odhalovala, až byla v samém závěru strhnuta úplně, ale pro mě zcela nepochopitelně na základě rezignace prvotního zla, které se zcela dobrovolně nechalo polapit a byť pak sice ještě aspoň chvíli symbolicky vzdorovalo, vymícení už nezabránilo, kdy zase musím nechat, že závěrečnou exorcistickou scénu by záviděl i Constantine. Nebýt tohoto jediného klopýtnutí, ke všemu až těsně před koncem, přemýšlel jsem velmi vážně i nad pěti hvězdičkami, film mě dokázal skutečně zaujmout, vtáhnout do sebe, a když se zamyslíte nad tím, že měl být celý příběh natočený podle "prý" pravdivých událostí, může u někoho pokračovat v jeho reálném životě i dlouho po doběhnutí závěrečných titulků... ()

B_Dup

Mně by vůbec nevadilo, kdyby to byla detektivka i horor současně. To vůbec ne. Naopak. Možná, že téměř všeříkající trailer ukázal víc, než by bylo bývalo zdrávo. Na mnoha místech jsem tušil (věděl), že půjde o lekačku, a to mně trochu kvalitu snímku ubíralo. Naštěstí je v něm několik momentů, které se mi velice líbily, a i když může být to vymítání pro někoho nudné a ohrané, u mě zafungovalo. Bohužel závěr nikoliv. ()

vipeerr

Duchařské horrory moc nemusím ale tohle byl dobrej kousek. Vkusně zasazeno do akčního thrilleru v popředí s drsným sympaťákem s jakýmsi "darem" který se nakonec ukáže jako jeho největší slabina. U filmu se člověk nebojí ale občas se lekne. Příběh má tempo a jen tak neodhadnete další děj což drží napětí a zvědavost na vrcholu. Co mě trochu mrzí je nesympatický kněz a ještě méně atraktivní zloduch. Ale béčkové obsazení velice pobavilo. ()

lucky.loo

V těchto duchařinkách se nedá až zase tak převratně nového vymyslet. Každopádně napětí a duchařina malinko v civilnějším hábitu na mě fungovala. Eric Bana a Édgar Ramírez slušné výkony, ve spojení s "brutální" hudbou (a tím nemyslím The Doors) celkem spokojenost. Hodnocení: 72% ()

The_Peach

Tieto temné, duchárske, hororové filmy veľmi silno môžem a prišiel som si na svoje. Pri pár scénach som sa temer dosral, ale o to presne ide ;-). Inak sa mi zdá, že Sean Harris od filmu HARRY BROWN trocha nabral a mal som normálne problém ho spoznať. ()

ratpile

Strašné klišé ve všech směrech. Tradiční dvojice policajtů (správný drsoň, vtipný akční týpek), klasické manželské problémy, omšele pojaté zlo i lekačky. Scénář navíc působí přesně tak, jako kdyby si látku "exorcismus, bůh, ďábel, Se7en, NYPD" načetl nepříliš inteligentní Amík. Naštěstí,všechno je řemeslně naprosto nadprůměrné a Eric Bana je dostatečně uvěřitelný na to, aby udržel diváckou pozornost. Dobře koukatelná jednohubka. ()

vieriX

Atmosfericky naprosto užasné pro mě takova to ve stylu filmu Sedm depresivní New York pořád upršený a místa kde se hrdinové dívají taková špinavá až na kost. V tomhle naprosto režisér vystihl děsivou a ubijející atmosferu, která se vám zaryje do kůže, až vám naskakuje husí kůže. A proces vymítáni je pro mě jeden z nejvic napínavých a děsivých co jsem viděl. V tomhle se režisér trefil hodně dobrý film s tématem, které tu už bylo mockrat, ale tentokrat to vyčerpá na maximum. ()

petrik11

Pekne to odsýpalo od úvodu, dobre zvolené postavy ako ich predstavtelia, konečne nejaký dobrý hororík po dlhšej dobe. ()

Themilhaus

Scott Derrickson dokazuje, že horory opravdu točit umí. A pokud chceme záruku toho, že bude stát opravdu za to a dostane nás, právě on už se stává pro mě zárukou kvality. Další perfektní napínavý horor, který i přes jeho délku nebyl vůbec táhlý a nijak mu to neuškodilo, navíc v hlavní roli Eric Bana zahrál opravdu přesvědčivě a povedeně. Za mě určitě mooc super a jen další takové! ()

1mara2

Duchařinu a obecně horor je v téhle době docela dost težké natočit. Témata se opakují, něco nového se vidí jen zřídka a když už, tak se to pak v krásnym obalu stočí do lacinýho hovna. Tenhle snímek se ale povedl - výborná pochmurná atmosféra, samotný akt exorcismu jeden z dvou nejlepších, co jsem viděl, vše do sebe dobře zapadá a relativně (!!) dává smysl. Poslední dodatkovou kýčovitou scénu si Scott Derrickson opravdu mohl odpustit, ale není to nic, co by nějak ubíralo na kvalitě celkově velmi zdařilému počinu. Když bych hodnotil mezi všemi žánry, dám 4 hvězdy, když budu hodnotit mezi horory, měl bych dát 5. Vzhledem k tomu, že už "V moci ďábla" se mi hodně líbilo a mám slabost pro podobné typy filmů, tak tohle zkrátka horší nebylo. Neni to žádnej strop, doufám, že uvidim ještě lepší, ale v nastálé situaci - díky za ty dary! ()

Romeroo

Jsem rád že, 500 komentář vyšel zrovna na tento film. V dnešní době se málokdy podaří natočit podobný atmosférický snímek, bez toho aniž by se divák nemusel utápět v nelogičnostech a hluchých místech. Jenže jako téměř vždy přijde konec a dnešní průjmovitost, místo kvalitního tuhého špalku co hezky drží při sobě a nezkazí dojem s předchozího mačkání prstů ať z toho není řídká sračka. Bohužel. Slabé 4 hvězdičky za strhující a napínavé lekačky a pár wooow keců s husinou na rukou :) ()

dzberry

Atmosférické detektivní vymítáníčko. Natočeno dle pravidel, která jsou u podobných filmů předpokládatelná, nicméně průměrně náročného diváka to nijak neurazí, napětí i hnusoty si v tomhle kousku užije dosyta. Skutečný Ralph Sarchie musí být neskutečný pako a měl by určitě snížit spotřebu všech těch psychotropních sraček, které do sebe láduje... Tedy pokud ta policejní smažka, od které celý ten příběh údajně pochází, opravdu existuje... ()

gicous

Z počátku se film odvíjí příjemně nečekaným způsobem, kdy sledujeme něco ve stylu Patroly od Davida Ayera zkříženou se Sedm od Davida Finchera. Policejní výjezdy, hlášky, akce, dobré dialogy + temná atmosféra, kriminální zápletka, sympatické ústřední duo. Ale to by nebyl Scott Derrickson. Brzy se začne do děje montovat tajemný a nadpřirozený motiv, který postupně nabírá vrch nad vším ostatním, až vrcholí v závěru, kdy se dočkáme dokonce i čistokrevného exorcismu. To už ovšem na mně bylo moc. Finále nefungovalo v žádném ohledu. Vcelku dobře gradovaná zápletka se změní ve frašku. Díky Bohu, že samotný rituál trvá pouze pár minut a je zařazen na úplný konec. Je to škoda, protože rozjezd byl perfektní - spousta dobře udělané atmosféry, vypiplané místa činu, lekačky, které opravdu vyděsí a dobrá ústřední policejní dvojice. S nadpřirozenem přichází změna žánru směrem k hororu. Derrickson dělá, co může. Metá na diváka krutosti, tmu, sem tam si pomůže vykrádačkou ze Sinistera, ale přece jenom si ukousl velký žvanec. Tento žánrový mix se pozvolna rozpadá. Bana, který je v thrillerové pozici výborný, začne souběžně s touto změnou ztrácet půdu pod noha. Jde cítit, že se v poloze "vyvoleného" nenašel. Herecký přehmat se povedl v postavě Santina ztvárněného Seanem Harrisem. Strach a hrůzu aby u něho člověk hledal hvězdářkým teleskopem! Typově obrovská chyba. Edgar Ramírez je ve své kněžské filmové službě slušnou volbou. Snad kromě závěru, ale tam selhali všichni do jednoho. Těžko ho z toho nějak speciálně vyjímat. Od této lehce nadprůměrné multižánrovky jsem očekával hit. Možná, ne takový jako byl Sinister, ale každopádně mnohem lepší než ve skutečnosti vznikl. Jsou tam výborné scény i dobré momenty, ale zároveň i horší chvílky a bohužel směrem ke konci i naprosto nepovedené pasáže. 6/10 ()

whysoserious

Výborné- tísnivé, atmosféra by se dala krájet, lekačky naprosto fungují, protože nejsou vždy v momentě, kdy by se daly čekat, ani na vteřinu jsem se nenudil. Nemám co vytknout :-) ()

Mamlas odpad!

90% filmu se odehrava potme nebo v seru, takze je videt lautr hovno, resp. svit baterky. Zbylych 10% je videt dobre, ale neni se na co divat. Do toho furt nejake panbickarske magoriny, knez, dabel. Hrozna, hrozna kravina. Jeden z mala filmu, ktere jsem nedokoukal. Preskakoval jsem po minutach dopredu, abych to mel drive za sebou. Tesne pred koncem jsem to ale vypl, protoze na to fakt neslo koukat. Otresne. Pokud tomu zde nekdo dava vice nez 1 hvezdu, tak ho fakt nechapu. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014