Jurcekk

Derrickson umí. Tam kde má vyľakať vyľaká. Vata by mohla byť menej vatou. A vymietanie presvedčivejšie. Bana tam len tak postával. Pár krát ma vydesil. ()

StanleyVanH

Prvotřídní, hororová, vyšetřovací zábavička. Skvělé je na filmu ta temná atmosféra, doprovázená skvělími zvuky a efekty. Odehráno na suprovích místech, od zoo až po temné sklepy, nemám co vytnout. ()

Allein4

Kdyby i ostatní natáčené "horory" byly zajímavé alespoň tak, jako Deliver Us from Evil, byla by hororová scéna relativně v pohodě. Ale proto, že každý americký blbeček, co dostane kameru pod stromeček (nebo do fusekle - kdo se v tom má vyznat), hned jde něco natočit a už jen čeká, až se mu ozve Hollywood, je hororová scéna velmi mizerná. Takže i proto Derricksonův film vypadá trochu jako zjevení. Sice to nemá na jeho zatím asi nejlepší film "Sinister", ale režisér chystaného Zvláštního marvelovského doktora to v té ruce přecejen má. Ale zase to nepřechvalme, sice existuje spousta horších filmů, ale nebudeme přece laťku nasazovat podle nich ;-) 60 % ()

RavenSpector

Klasická vymítací hovadina. Snad jen ten nezbytný finální vymetací rituál se tady snaží předvést zase o něco hrůzostrašněji a drsněji, než v předcházejících Vymítacích Hovadinách. Zlatý Constantine - to byla sranda a zábava. Ovšem tenhle snímek je obyčejným průměrným vymetadlem. ()

Albydeeere

Déllka filmu 119 min. rozpočet 30 mil. USD, distributor Sony Screen Gems, při otevíracím víkendu v USA výdělek necelých 10 mil. USD. Po dlouhé době, kdy u hororu jsem měl uvnitř divný pocit. Scénář filmu není nějak zvlášť bohatý, ale za to makeup hlavní záporné postavy je perfektní. Celý film je doprovázený skvělou hudbou, ale i zvukové efekty též nejsou k zahození. Z filmu se stane postupně skvělý hororový zážitek. Eric Bana zde hraje policajta, který není jen hrdina, ale člověk bojující uvnitř sama sebe s minulostí. V průběhu děje se spojí s knězem, který se stane jeho tzv. pravou rukou. Postava kněze je netypická, ale to bych už toho moc prozradil. ()

Kubasino

Jakožto fanda hororů jsem jich viděl už hromadu a jsem tedy poměrně zocelený. Některé si užiju, i když nejsou děsivé. Většina je ale srágora, u které lituji ztraceného času. Tentokrát jsem ale narazil na tu nejlepší kategorii - horor, který je děsivý. Hmatatelné zlo čiší z filmu hodně drsně a atmosféra je až tísnivě sužující. Potlesk a chvála za obnovení důvěry v lepší zítřky mého oblíbeného žánru. ()

Mr.Bordan

Som trochu sklamaný, pretože som čakal viac. Príbeh dobrý, napätie slušné, avšak nevedel som sa zbaviť pocitu, že režisér použil podobnú koncepciu ako mal film Constantine s Keanu Reevesom: úvodné predstavenie zla, predstavenie drsného "chlapíka so zbraňou" a na drogách závislého exorcistu (rovnaké črty ako Constantine, len v 2 osobách), vyháňanie diabla.....ale to je možno len môj subjektívny pocit. Navyše som sa neubránil úsmevu pri myšlienke, že zlo v americkom filme pochádza z Iraku (nie som USA hater, ale toto by pre nich bolo celkom vďačným sústom). Spojenie s The Doors bolo smiešne a dosť nelogické. Čo viac dodať? Eric Bana je svetlým bodom filmu a ťahá moje hodnotenie hore, scenár veľmi slabý, kamera fajn, finále filmu slabé a trochu klišéovité. 51% ()

zeromen

Zase se opakuje, téměř to nejlepší hodí do ukázek. Mírné zklamání ale svoji práci si film odvedl, a můžu říct že skvělý Eric Bana jen potrhuje kvality filmu. Na pět hvězd to bohužel není. Je to spíš krimi thriller než horor, velká škoda. ()

avalonek

Musím říct,že pro mě to bylo dost strašidelný.Posednutí ďáblem a jeho následné vymítání není zrovna můj šálek kávy,ale nechala jsem se ukecat a pak to taky tak dopadlo(v noci sem se bála jít i na WC).Za mě musím říct,že ty duchařsky kousky byly moc dobře provedený.Ta paní byla dost ošklivá(asi zrovna neměla svůj den),a to škrábání v dětským pokoji,dost hnus..Takže shrnutí,já měla husí kůži a pár dni nikam do tmy nevlezu. ()

90125

Obrázky sú pekné, majú atmosféru, pekné svetlo. Ale scenário je tak od polovice, keď sa zo solidného policajského trileru úplne zbytočne stane exorcistický horor, diabolsky hrbolaté. Príbeh sa úplne rozpadne a režisér nevie čo s tým. Celá zápletka sa nakoniec ukáže ako pekelne obohratá pesníčka a to nemám na mysli the Doors, tých môžem stále dookola. Akoby tvorcovia pozbierali všetky možné klišé finty žánru a polepili ich do tohoto zlepenca. Skutočne ničím, vrátane úsmevneho happyendu, nedokázal tento film prekvapiť. Pán režisér, pevne verím, že sa vám ešte podarí natočiť jeden, aspoň čiastočne tak dobrý film, ako bol The Exorcism of Emily Rose. 55 % ()

Hejkal_03

Čekal jsem jestli nám Eric vzteky nezezelená... :D Hlavní filmové postavy, policista a "constantine" , představují nebe a dudy. Propojenost celé zápletky by mohla být ještě propracovanější. Mohlo se to více navázat na hlavního hrdinu a ne jen přes jeho senzibilitu. Ale i tak celkem dobrá podívaná. Hlavní pravidlo zní: vždy měj při sobě baterku (nevim, co by bez ní ti policisté dělali). A stejně mi bylo nejvíc líto Ralphovo kolegy, který zemřel naprosto zbytečně a bezdůvodně... ()

Emily Firth

Film obsahuje vše, co na horrorech tak milujeme. Zavírání dveří, krvavý xichty, plyšáci, zrcadla, hrací skříňky, démoni, kousání, škrábání, latinský nápisy, zvířata, Ježíš, kříže, hodiny, vnitřnosti, malý děti...prostě všechno na co si vzpomenete. A i přes to to vlastně vůbec nebylo špatný! ()

Poryv

Déjà vu film, při kterém si můžete odškrtávat reminscence se všemi vymítacími filmy, které jste doposud viděli. Posedlost, vyvrácená hlava, svěcená voda, křížky přiložené na čelo, stigmata, biblické elaboráty vyškrábané zuřivě do stěn, oživlé hračky v dětském pokojíku atd. atd. Tvůrci kulišáci však sérii stereotypů vybalancovali geniálním nápadem. Protkali film skladbami od Doors a do hlavní role detektiva obsadili tenistu Rafaela Nadala. Tato strategie se ukázala natolik účinná, že vám dvě hodiny napínavé gradace utečou jak finále US Open. ()

Nechic

Hororová kriminálka okořeněná duchovnem. Scény rozhodně nejsou pro slabší povahy, možná až přehnané. Někdy ta nechutnost mystické atmosféře ubírala. Náznaky dokáží mnohdy větší parádu než litry krve. ()

uprchlice

Režisér Scott Derrickson a Christopher Young zase spolu. Po úspěšném hororu Sinister v roce 2012, se jejich cesty střetly tentokrát ve vymítání Chraň nás od zlého. Skvělá hudba zaujme především v děsivých scénách, které pokrývají téměř celý film. Obsazení ve stylu Erica Bana nebo Édgara Ramiréze byla volbou číslo jedna. A vyplatilo se! Vznikl film jenž dodnes(zatím) nikdo nepřekonal. Úžasně čtená kniha byla skvělou inspirací a cestou k veleúspěchu a zrození Chraň nás od zlého za což je mnoho fandů vděčná. ()

ondra.p

Dobrý a správně temný horor, hustá atmosféra a pár lekaček. Super zážitek, který od hororu chceme. Navíc můj oblíbený Eric Bana. 70%. ()

Xmarc

Nic převratného, prostě bezva podívaná, fajn postavy, spíše mysteriózní s menšími hororovými prvky v průběhu a o něcco více hororovým finále, žádné kýče a trapné rádobylekačky, ale solidní jízda v podobě vymítání posedlosti. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014