Resident Evil: Poslední kapitola

• Německo Resident Evil: The Final Chapter (více)
Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Diskuze

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Sabrewulf

Resident evil 1 bol fajny horor, ktory si kedykolvek rad pozriem. Dvojka bola dost ubohost, potom az Extinction sla opat hore.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Revelations byla po dlouhé době hra, kterou jsem odmítal dohrát. Stupidní hratelnost, neschopnost běhat (ten poklus jako běh nepočítám, když jsou monstra rychlejší než ty), ale hlavně stupidní princip soubojů. Také připomenu některé dokonalé bugy, například když zmutuje ta zrzova kozatka, tak ji musíš v každé následující místnosti zranit a pokud tak neučiníš a přesuneš se do další, ona stále zůstává v té, kde zraněna nebyla. Chybí RE jako adventura, opravdový survival horror, tohle už jsou jen debilní střílečky a to mě nebaví.

Johnny_SVK

Na druhou stranu, slušně profláklá.... v podstatě by ta 2 docela dobře i fungovala bez Alice... :D

Ano, vzhledem k tomu scénárista měl za sebou akorát pár scénářů pro maňáskové divadlo... čemu se pak divit. :)

Možná bude nakonec Remake.... kde ho konečně udělají kompletně digitálně, ale hádám že v tom zase budou prachy.... tak snad se jen motlit aby mu nedošla munice. B)

na příspěvěk reagoval Johnny_SVK

Johnny_SVK

Johnny_SVK (hodnocení, recenze)

pane bože čo sa na to už nevyserú od trojky to ide s residentom dolu kopcom a poriadne strmým...

na příspěvěk reagoval Sabrewulf

T103 Mr.X. :D

Ale v zatracených jich bylo celkem dost...  sekerníci nebyli špatní... ale podle mě něco, z čím je hrdina vyřízenej do minuty a to je to něco ještě v přesile... nepovažuji po Residentelovku za plnodnotného bossa. :)

Z tím G-Lickerem mohu jen souhlasit... hlavně jak dopilovali tu jeho mutaci "získal jiné DNA proto bude dál mutovat.... dobře provedeno, aj to doslovné usmýkání na kolejích za jazyk... na ten rozpočet co měli. bohužel... to už se nedá říci moc o pokračování. V pětce se to tedy pokusily konpenzovat nejen rozmanitosti nepřátel, ale i prostředím.... což se jim myslím že povedlo dostatečně.

1 a 5 patří "zatím" k nejlepším dílům celé filmové série. :)

Tyrant je čistě BHW

Kdežto pan X je navíc CBHW... lajcky řečeno.... k filmovému Nemesis má hodně blízko. :)

Ten první obrázek jsou Henters.... pokut tedy zelená kytka je jakým si hlavním znakem celé RE série, tak Hunteři jsou v podstatě Maskoti. B)

Střihouni a pichlouni by tam moc nezapadali.... pač by museli přijít i z T-Abyssem a to už by byl slušně řečeno po těch všech mutacích slušný bordel. :)

Ostatně ve finále 5 je i vidět pár potvor ze kterými se jistě ještě uvidíme... že se v případě 4-5-6 dílu Anderson inspiroval právě 5 dílem... se ani netají, takže u toho jistě ještě zůstane... plus jistě přichá pár mecháčů ze 6 a toho G-Rexe... já bych to tak tedy udělal. Revelations bych nechal raději spát.... případně kdyby se náhodou za čas chtěl vrátit nějakým Rebotem. Anderson už to nejspíš nebude.

Ano, něco tu mutaci Spouští.... a je to věř mi ten A.D.R.E.N.A.L.I.N ... Jinak řečeno ten vztek... jako že Simmons byl učiněný bůh vzteku. Taky kdo by se nevztekal.... když se proměníte v něco z tím se nevejdete ani do hangáru a máte bulku v hubě. Hodně nepraktické řekl bych.... a potom ta moucha? Boha jeho jak na tohle proboha přišly? XD

Holt Hajdy byla pěkná mrcha... ale Simmons si to zasloužil, dobře mu tak.

Což potom jak se roztekla na ten blivajz po té lodi.... kam oni na ty halůze jenom choděj? :D

Uživatel Prometheus69 smazal svůj příspěvek.

st.ranger

no jasně s těma ultra příšerama , mě taky mrzí že tam nejsou pavouci , hadi , žábronožky

http://www.nintendoworldreport.com/media/33600/4/4.jpg  , či nějaký ti nový http://community.futureshop.ca/t5/image/serverpage/image-id/28567i718D1675BEA45108/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1 , jo a resident evil revelations můžu vřele doporučit , je to něco mezi prvním a čtvrtým dílem , část na lodi klasická jednička , neznámé prostředí málo nabojů hodně nepřátel , perfekt a když se hraje za vedlejší postavy tak mi to připomíná čtyřku moc horové to neni , ale fajn akce a příběh , nějaké to napětí tam taky je

ten v tom baloňáku by měl být taky jeden z Tyrantů jakási odrůda či co http://www.oxmonline.com/files/u10/reorc_screen_1a.jpg ti už byli v raccoon city

na příspěvěk reagoval Prometheus69, st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Takže fakt jen 2, přihřátý Nemesis, který si vzpomene a doktor alá Tyrant? To je hodně slabé. V jedničce udělali z obyčejného lickera to zásadní monstrum, což nebylo špatné, ale pro další bych čekal trochu více. A zrovna debilního sekýrníka a podobné ubohosti neberu. Škoda, potenciál měli i ten v baloňáku z RE2, nepamatuji si označení. Třeba se za pár let dočkáme restartu a vezme to do ruky někdo, kdo to nedovede k takové prostoduché břečce.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Prometheus69, Prometheus69

Yoshitsune

Promiň, já jsem snad celou dobu tvrdil něco jiného? 8)

Jo něco podobného bylo i v DOOM... ale né až v tak fatálních změnách... a kulka to nespouští, ani oheň.

Na tom už se snad schodném.... Když si vzpomenu na toho starostu ve 4.... tak on už byl takovej hnusák pod tím kabátem.

Když mu ho Leon podpálil.. tak ho prostě jen z chodil. Oheň zkutečně nemůže být v takovýchto hrách/případech katalyzátorem... v tom případě bych pak namísto rozžhavených hlavní rozličných zbraní... uplatnil své lochtajicí umění a ulechtal leda každého k smrti. B)

Yoshitsune

On byl ale opak T-Viru.... pač s chramstal jen tu protilátku.

V podstatě se jí předávkoval, zmutoval a dostal do vy jímky kinestetické schopnosti... jako u Alice je to z tou TK trochu jinak.

Doktor by tedy nemohl. Mimo jiné, ve hře.... nikdy nezkoušeli udělat to opačně. Proč asi?

Nikdy nikoho nezkoušeli předávkovat kytkama... jako že by se třeba uhulil k smrti. :D

Jasně, že na to měl svůj vliv kousanec od těch vylepšenejch chytrejch šedejch šmejdů... ale stejně. :)

Ano... to mohl, taky bych to i čekal. Lasérová chodba jako že dobrý na efekt, trochu jsem to i čekal.

Ale spíš jsem přemýšlel o scéně ve výtahové šachtě, jak by zmutoval a táhnul by se nahoru za Alicí... no a ta by ho nakopala do obřího větráku, efekt prakticky stejný... o to by to mohli efektně třeba natáhnout o další mutaci.

Jako že z Veskera ve finále 4 dílu opravdu něco vylezlo.... sice jsme to nikdo neviděl, ale stín to mělo opravdu pořádný a ten pohled toho šmejda. B)

K tomu se jistě ještě vrátí, když se na to v 6 asi záměrně zapomnělo... jako že od toho Las-plagas ve finále jsem čekal taky trochu víc a taky nezmutovala. Škoda... jako že vodní prostředí, víz ten pitomeček v 5... :)

Yoshitsune

Předpokládám že jsi to jen kuly tomu znovu rozehrál.... :)

Nevím jak ty, ale já tam mám na 00:15 tmu.... :D

Ale na 0:15:40 se něco zkutečně děje.... ale to není kulkou, to je obraný mechanizmus toho viru, cítí se být ohrožen proto reaguje na místě kde byl nositel zraněn... což bylo vyvoláno návalem Adrenalinu.

Podobně to fungovalo třeba u Krusera ve 4... ta jeho packa, prostě se dostal do raúše tak to spustil. 8)

Není ti tak trošku divný že ten G-Virus na každého fungoval jinak? Tedy pokut to spouštěla kulka, neproměnily se všichni, jen někteří? Divný co? 8)

Něco podobného jsem řešil v RE:Revelations kde se každý vlivem T-Abyss měnil doslova rozličně.

Přitom aplikace viru byla prakticky totožná. Největšího nesmyslu se však tvůrci dopustily u finálního bosse... to už bylo téměř k smíchu. Vždycky jsem viděl v tomhle RE jistou logiku, jenže tohle bylo naprosto mimo. Dokonce Uroboros měl jistý řád ovládnutí hostitele a to byl pořádnej DNA chaos.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Prometheus69

mířím tam že Tyrant v Resident Evil: Zánik , Tyrant (doktor) mohl ještě krásně zmutovat za hodinu nebo za patnáct minut G-virus je nevyzpytatelnýa ještě tam byla krev té Alice , takže mutace by se dostavila určitě

Yoshitsune

Na 00:15 koukám Chrisovy akorát do feisu... a krásně to vystihl ti řeknu. 8)

Pořád nějak nechápu kam tím míříš... mimochodem, ten kdo to nehrál si bude o tobě za chvilku myslet že jsi trochu divnej sem dávat takové chutné detailní obrázky. B) :D

Z toho vážně nic nepoznám, opravdu né.... tak proč do nich střílej? Když je promění právě ta kulka? Tedy vztek... katanou doprostřed čela by vyvolala asi stejný efekt. hmm. :)

Takže znova? jak jsi k tomu došel? To jsi si někde přečetl, nebo jsi si to prostě vlivem pozorovacího faktoru vydedukoval?

No ono, já to tak někdy dělám taky..... ale ve hře to i vysvětlovali, je to Adrenalinem, adrenalin to celé spouští... promněna jim zůstala od Las-plagas... tedy tvůrci z tím prostě dál pokračují, ohnivé jiskření... tedy letící kulka to rozhodně nespouští.

Jen tak mimo, když si najdeš to videa jak se Simmons poprvé promění.... tak už ve chvíli kdy se začíná měnit mu ta kulka proletí hlavou. Jako že nechápu co to je za logiku, pokropit bossa vším co mám u sebe... když je evidentně ten kretén totálně nesmrtelnej, co ho vlastně nakonec zabije? To že se špíznul a vykrvácel? Ježiš šmajra... kdo na takovej kreténskej způsob likvidace vůbec přišel? ono celkově veškerý souboje ze Simmonsem patří k těm nejabsurdnějším soubojům co jsem kdy byl nucen v hystorii RE herní série nucen svést. Možná díky tomu na 6 lidi tolik nadávaj.... jinak, no problémo.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Yoshitsune

Tak se týče starosty... o tom se z tebou hádat nebudu, tam to nikdo ještě nepřekládal, takže jsem se ani nezajímal o to o co tam šlo.

Ale V 6... nejsem z toho obrázku co jsi vybral zrovna moc můdrý.... ta navíc přeložená byla a o ohni jako katalyzátoru mutace.. jako že nic. Nespletl jsi si to z tím filmem Evoluce? Tam jako že jo, ale jen si tak říkám.... kdyby byl katalizátor oheň? Proč by někdo dával do hry výbušné předměty která naopak oheň katalizatorují? 8)

V šestce to nebyla rozhodně kulkou, svou dávku mutace dostal už v té šipce od Hajdy.... tam byl katalizátor spíše než zásah do hlavy vztek... čím víc se naštval, tím víc se změnil... (tedy adrenalin) samozřejmě postupem času G-virus mutoval a mutoval až z něho vypadlo to roztomylí téměř nesmrtelný muchopavouko něco... nejlepší jeho podoba byla však, ten G-Rex.. bohužel, co do likvidace nejotravnější boss z celé hry. Jinak, kdyby se něco podobného objevila v tém 6 filmovém dílu... jako že už konečně pořádná finální boss bitka.. KURVA!  Vůbec bych se nezlobil. Takovej trochu bio-transformers, ale mimořádně povedenej.

Hele a kde jsi se dočetl to o tom ohni a kulce?

Já hledal a nenašel? 8)

Prometheus69

tak zrovna jak zmiňuješ čtyřka tak právě oheň působil jako zaručený aktivátor aby z pana Řepky Jahody stala krásné co si http://86bb71d19d3bcb79effc-d9e6924a0395cb1b5b9f03b7640d26eb.r91.cf1.rackcdn.com/wp-content/uploads/2011/07/resident-evil-4-artwork-mutated-boss-bitorez-mendes-640x800.jpg a právě v šetce taky střelba do hlavy a šup http://static2.wikia.nocookie.net/__cb20121003030457/residentevil/images/0/08/Glava-Smech.jpg protivník se změní a tím i jeho způsob boje

Yoshitsune

Však se taky vykoupal v té sračce (bioodpad) v té továrně.... že to byla čistička už raději řešit ani nebudu. B)

Však ve hře to taky nebyl žádný tupý kiborg na dálkové ovládaní.... ale plnohodnotný zombie mutant, ta jeho finální mutace se dala tak nějak čekat.... ostatně CAPCOM jak jsem již psal, v tomhle nikdy nezklamal... tedy až na 4 díl... kde my ten finální šéf přišel trochu jednoduchej i jeho způsob likvidace... (byli tam horší.. o dost složitější) jako, co kdy odolalo starému dobrému výstřelu raketometu? 8)

Oheň? To myslíš Alexii? To ale nezpůsobil oheň, ona tak prostě mutovala... pač její hlavní přednost byla pirokineze.

Mimochodem, nejvíc sexy boss komplet z celé série, bohužel jak už to tak bývá u východňáků zvykem... vždycky to musí nějak finálně znechutit... takže až takovej úchylnej entomolog nejsem..... myslím tím to její probuzení, jak dalo Weskerovy na frak...  co následovalo pak... se spíš snažím úplně vytěsnit ze svých nostalgických vzpomínek úplně. :D

Upřímně jsem nikdy nechápal ty závěrečné pohnutky finálních bossáků, či spíš hnusáků.... jak vždycky zmutují v něco aby jako byli víc GOOD, jako počítají nejspíš z tím že ten závěrečný souboj přežijí.... tak pak budou žít asi někde v kanálech? Copak tohle je snad božské? Kdyby byla ta podoba zvratná.... ale takhle? Raději prohrát, než žít dál. To už je samo o sobě prohra, řekl bych.

Prometheus69

no to pozor , to ještě nebyla ta finální verze , každý správný fanoušek ví že to může zmutovat , buď sám od sebe nebo to něco způsobí třeba oheň , však Nemesis ve trojce (ve hře ) tak zmutoval , do takové hromady hnoje s šesti chapadly

maddy

V jedničce nebyl finální Licker.... pač zmutoval... přesně do 3 Birkinovy podoby.... tedy tohoto.

Škoda že se nenechali trochu víc unést... a nedotáhli to i do tohoto... :)

JJ CAPCOM zrůdy prostě umí.... no snad pro ten závěrečný díl, nepoužijí třeba toto....

Upřímně, jenom u jeho likvidace se my dělalo mdlo.... ještě to tak oživit ve filmové podobě.

Tedy tak celkově se modlím aby si zrovna tenhle díl" nevzali za vzor... naštěstí se odehrává skoro celí na lodích.

takže snad to nehrozí.... :D

Yoshitsune

To je Tyrant.... široké veřejnosti známější jako Tiran. B)

Prý se ukázal ke konci 3.... ani jsem si nevšiml.

Pač v to co ve finále nehodný doktor zmutoval ho jen vzdáleně připomínalo, navíc byl takovej divnej ten vrchní.

Takže zůstává ve hře jen Nemesis ... jenže to nebyl ani tak velký mutantní šéf, jako spíš tupej tank z city. B)

Takže na toho zkutečně největšího bigbossa nejspíš stále ještě čekáme... tedy něco co má aspoň 3 fáze mutace a neumře to hned po jedné ráně do kebule. :)

Nejvěrohodnější finální boss se vyklubal právě z Lickera v jedničce.... takže ano, jeden boss se tam zkutečně objevil.

Na rozdíl od své animované verze, kdy to aspoň z těmi bossy berou vážně.

V odpadu se ve finále objeví prakticky celá kombinace všech podob bossáků ze 2 v jedné jediné BHW. Jinak je to zkutečně žalostný odpad... dle názvu.

Zato v zatracených.... se objeví hned celá armáda Gigantů/Golemů ... v jedné zkutečně parádní závěrečné bitce.

To se musí vidět. :)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (více)

PF 2017

28.08.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)