Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

huzgi

Je potěšitelné, že stále existují režiséři, kteří mají potřebu točit "bergmanovské" filmy. To, že výšin Bergmana zdaleka nedosahují, je už jiný příběh. Na Iñárritovi si vážím, že pravidelně má chuť točit film, který by se mi hodně líbil. Jen se mu to bohužel nikdy úplně nepovede. Herecké výkony celé sestavy jsou však bezesporu impozantní. ()

eredin

Chvíli jsme koukali, ale nějak se to vleklo ... dali sme si svačinu, žena u toho žehlila, já vyřídil emaily, svíčky odhořívaly a nehty rostly. Iňáirritující nuda maskovaná jako kulturní drama, úporně natahovaná na 2h (což je asi oscarová podmínka). "Komedie" kde jediný vtip se týká Nortonova péra a přijde tak brzy, že do konce na něj zapomenete. Nebýt toho humbuku a ceny akademie, byl bych možná schovívavý, ale takhle za 35% a šup do propadliště dějin. ()

Patches1984

Jako drama to na mě moc nefungovalo, jako konverzační komedie však docela ano, i když dost často asi v místech, jež k tomu nebyla tvůrci určena. Takova hollywoodská variace na starý dobrý Samotáře, u které se ušetřilo za střihače. Navíc závěr svou předvídatelností spíše pobavil než zklamal a to se mi moc nestává. Zkrátka nic co bych cíleně vyhledával, ale i tak neurazilo. Would watch again. 7/10 ()

Guran

Tak nevím. Herci mají divné charaktery, kamera je zvláštní, neříkám, že je špatná, ale rozhodně je netypická. Tím zřejmě chtěli diváka vmísit do světa divadla, kde přece také nikdo neřekne střih a stop, ale prostě se stále jede. Ale že bych ji za to chtěl ocenit, tak to teda ne. Nechápu účel názvu Birdman. Myslel jsem, že to o jistém Birdmanovi také bude, ale místo toho se jeho postava objeví ve filmu jen jednou, jinak celý film sledujeme divadelní kariéru postavy Michaela Keatona. Muzika ve filmu je tedy špatná, složit muziku jenom u bubnů nebyl opravdu dobrý nápad. Celkově mě film nebavil. Hloupé postavy, nudný děj bez momentů překvapení, horší zpracování filmu. ()

Mr.nachos

Tenhle film patří do kategorie přeceňovaných filmů. Ne, že by to boyl úplný brak, koukat se na to dá, ale rozhodně to není film, na který bych se podívala znovu. Příběh mě nebavil a to, co mě u toho udrželo byla postava Mikea, která mě jako jediná bavila a dlouhé sekvence bez střihů. Ale ani to nestačilo k tomu, abych se opravdu bavila. ()

llydeb

Kvalitně řemeslný film, který mě nechal zcela chladnou. Hlavní psychologickou zápletkou je existenční závislost herce (umělce) na hodnotícím soudu okolí. Snaha nezmizet v zapomnění vede hlavní postavu k šíleným výkonům a k prohloubení psychické lability, k nemožnosti se soustředit na základní lidské vztahy. Je to život na dluh, jehož vyvrcholením a ospravedlněním má být absolutní vydání se na jevišti. Rčení, že jeviště jsou prkna, která znamenají svět, je tady bráno doslova. Portrét sebestředného kariéristy. ()

unique odpad!

Tento film vyhrál Oscara? A dle zdejšího hodnocení byl "červený"? WTF? Viděli jsme stejné dílo? Útrpně zdlouhavý a nudný film. Ty dlouhé záběry byly čirým utrpením. Monology taky. Interakce postav nulová. ()

DavidUrbanCZ

Ať se už snažím napsat cokoliv pozitivního, nemůžu tohle komentovat jakkoliv jinak než film "o hovně"... Herecky dobře obsazené, dobře natočené ale ten příběh... No! Černá komedie to tedy je, ale černá protože to je co jsem viděl když se mi při sledování zavíraly oči...! Možná je to tím že nedokážu myslet do hloubky, nebo že jsem nepochopil pointu tohoto filmu, ale víc jak dvě hvězdičky si dát opravdu nedovolím! Čekal jsem víc! ()

fordhont

Velmi zajímavá forma, zajímavý hudební podklad v podobě jazzových bicích, zajímavá kamera, výborné herecké výkony. Ve výpravě jsem se občas ztrácel a filosofická myšlenka mi trošku unikala. Zvláštní film, místy vtipný. ()

teba

Chvilku mi trvalo, než jsem se tak nějak dostala "do děje", ale ten vlažnější rozjezd mám u Iňárrituových filmů často. Jinak mě příběh jako vždy dostal, byl promyšlenej, dobře natočenej... a jediná výtka tkví v tom, že jsem místy pochybovala, jestli nesleduju Whiplash 2. Takže za mě možná příště trochu ubrat bicí, jinak ok. Jo a moc se mi tu líbil Edward Norton, ten je taky film do filmu lepší, Emma Stone zase v trochu jiný roli, no a samozřejmě Michael Keaton :o) ()

MFloyd

Nezajímá mě, kolik cen vyhrál, kolik dostal mašliček či medailí. Zajímá mě, jak je to natočené a jestli mě to hlavně bavilo. Musím říct že jsem se hodně bavil, nemůžu říct, že by mě film něčím zklamal, naštval nebo vyloženě sr*al, prostě sem se bavil a jako bonus byl natočen hodně netradičně. Podle mě jde o výborný film, i když si to docela dost lidí nemyslí. Co se týče oscara... osobně ho neberu vážně už pár let, pouze noblesní záležitost, kde se udělují ceny tak, jak se to komu hodí. Proto je pro mě tenhle výherce světlou vyjímkou. Není to zasazeno do Afghánistánu a neřeší sociální problémy. ()

Queendom

Jsem zmatená. Tohle existenciální drama se Iñárritu vůbec nepodobá. Ne, že by to bylo špatný, ale je to úplně jinde, než jsem u něj zvyklá. Iñárritu je skvělej vypravěč, ale tady se prostě naladil na jinej vesmír a obsahově je jeho Birdman vlastně tak nějak o ničem. Herci úžasný, ale nominaci nechápu. ()

mrclTV

Toto nie je komédia ani náhodou. Doslova ani raz som sa nezasmial. Film o psychicky nestabilnom starnúcom hercovi, čo si chce dokázať, že vie robiť aj umenie. Čakajte veľké množstvo rečníckych prekáračiek medzi "trapnými" filmovými a tými "správnymi" divadelnými hercami. Celé je to podané takou divne bláznivou formou, nie je to COOL bláznivé, ale také divne divné. Snáď som pochopil, čo chcel autor povedať, ale celé je to take kostrbaté a neisté, až sa na to zle pozerá. Vlastne by som mohol súhlasiť s Verbalom (až na časť o Emme Kammenej, tam som nestranný) Zhodnotenie: Plusy - dobré dialógy (resp. monológy) a pokus byť štýlový pri točení celého filmu na akože jeden záber. Mínusy - všetko ostatné a hlavne veľakrát bolo jasne vidieť prechod medzi scénami, čo bolo rušivé. A chcem svoje dve hodiny života naspäť! ()

DassemUltor odpad!

Je to jednoduché, dovolím si hrozné foó paá. Z komentářů některých mých oblíbených uživatelů, z komentářů některých mých "oblíbených" sluníček, z toho co mi říkal bracha (ještě teď se chudák vzpamatovává, protože vám intoušům zase neletěl) a z traileru, jsem se rozhodl dát odpad, aniž bych se kdy na tohle oskarovské veledílo podíval. To si radši po 27x pustim nového Mad Maxe ()

anyonecek

Velmi netradiční film, který se asi jen tak někomu nepodaří natočit. Herecké výkony jsou mazecké a to konkrétně Michael Keaton, Emma Stone, Naomi Watts a Edward Norton. Chvílemi jsem nevěděl co si mám o filmu myslet, bylo to jako spojit filmy "Black swan" a "Big Lebowski" dohromady a z každého něco málo vytáhnout, zde u Black swan by to bylo celé to natáčení kolem divadla + postavička Birdmana a z Big Lebowski nějaké to lítání po městě a samozřejmě spousta nesmyslných, ale vtipných dialogů, které jakoby zázračně zasedaly do filmu. Jediné co mě zklamalo, byl trochu ten příběh, který neměl dostatečnou tečku na konci, což je veliká škoda po takových hereckých výkonech a parádních dialozích. Každopádně naprosto zasloužené oskary! Birdman je přesně takový film co se rozleží časem v hlavě a člověk má nutkání ho shlídnout na 2. pokus a zjistit, o čem to vlastně bylo. ()

Izi-Peťan

Ještě druhý den po shlédnutí mě ten film ležel v hlavě. Jestli někdo tvrdí, že jednotlivé dialogy jsou prázdné a zbytečné, nemá pravdu. Vše má svůj důvod a svoje místo. A brilantní byl závěr, po kterém jsem ještě chvíli seděl a říkal jsi, co to má jako být? A to se musí náležitě ocenit. Zasloužený oscar za nejlepší film roku. 100% ()

miki68cz

Český dabing přidal tomuto kusu jednu hvězdu, excelentní. Skvělé divadelní představení, bezstřihová verze, úžasný Keaton. Rok mi trvalo, než jsem se odhodlal a stálo to za to. Doporučuji ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka