Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

tron

Intimita vám možno roztrhne srdce, pretože v skutočnosti nie je až taký chladný film, ako sa tvár. Bohužiaľ, zrejme ho roztrhne len tým, ktorí majú podobnú skúsenosť. Keď som pozeral Horký mesiac, rozhodne som nemohol povedať, že by som zažil to, čo Peter Coyote. No ten príbeh ma napriek tomu dostal. Intimita nie (čo ale neznamená, že nechápem, o čo jej išlo). Škoda, že to, čo dokázal Polański, nedokázal aj Patrice Chéreau. Každopádne to má niečo do seba, zbožňujem krásne pochmúrnu anglickú atmosféru, dialógy majú hlavu a pätu a postavy sú reálne (najviac sa mi páčil Timothy Spall ako manžel). Nanešťastie, za obrovský problém Intimity považujem Marka Rylancea, ktorý sa neskôr po tomto filme v Hollywoode vcelku slušne presadil a vždy, keď ho vidím, spomeniem si na... ()

MontyBrogan

Hodnotím, komentujem a názor si utváram v kontexte a zároveň v kontraste s filmom Pornografický vzťah a tiež s postavou Clairinho manžela z Intimity. Tá postava je tu podľa mňa práve na to, aby tieto dva filmy mohli niesť spoločné posolstvo. A aj záver filmu zohráva túto úlohu. Aspoň tak som si ho vysvetlil ja. Ide o to, či sa vzťah založený výhradne na sexe, zaobíde okrem citov, navyše aj bez slov. Kým jeden film začína slovami, druhý k nim speje z opačného konca. Preto odpoveď, ktorá mi prišla na um na začiatku sledovania (a teda, že to záleží od povahy každého vzťahu a hlavne jeho aktérov), zjavne nie je správna. K čomu sa dopracujú na konci, závisí od toho kde začali. Skôr či neskôr bude ten rozhovor a objasnenie niektorých skutočností, aspoň jeden z nich vyžadovať. Takže podobní milenci majú len tri možnosti. Buď začnú potichu a ku slovám dospejú neskôr, alebo to urobia presne naopak, alebo sa budú v týchto dvoch extrémoch cykliť. Na Intimite mi vadilo v podstate iba chovanie Claire voči svojmu manželovi. Ak ešte raz budem niekde počuť ako podvádzajúca žena obviňuje manžela z toho, že on nedokáže žiť, asi začnem strieľať. Žena si v záchvate vzplanutia (ktoré malo byť len akýmsi spestrením vzťahu, ktorý ju nudil), naozaj nevie uvedomiť, že jej muž to môže vnímať inak? Že ju možno rád vidí aspoň každý deň okrem stredy? Že z jeho strany tá romantická láska možno ešte nevyprchala? ()

Matty

„Jmenuji se Buck a přišel jsem na šuk“ . S ženskou verzí této hlášky by mohla do dveří vcházet hlavní hrdinka (ne)romantického (skoro)porna Intimita. Erotické scény jsou syrové, nepřikrášlené, těla herců „nevyretušovaná“. Erotických scén je v první polovině hodně. Dost na to, aby zajistily, že film vzbudí na kdejakém festivalu dostatečný rozruch. Nevím, jestli byly samoúčelné, protože ani přesně nevím, o čem to celé mělo vypovídat. Všichni tady strašně lžou? Nebo, když už jsme u těch Samotářů: „Lidi tady málo hulej?“ Ne, tohle asi fakt ne, hulení tam bylo dost a ve všech možných podobách. Spíš to bude mít co dočinění s mezilidskou komunikací, s tělesnou i duševní. Nepřipadalo mi to nějak úžasně zrežírované. Hodně chladné, odtažité, nezajímavé – ano, navzdory několika zajímavým polohám nezajímavé. Herecké výkony odvážné, nikoliv strhující. Fakt nevím, snad jedině jestli máte při sledování porna výčitky svědomí, můžete zkusit tuhle umělečtější variantu. 60% Zajímavé komentáře: Radko, Martinius ()

Djkoma

Tak tohle jsem nečekal. Hodně špatný film, který na plné čáře přejede můj oblíbený Pornografický vztah. Patrice Chéreau se nám snaží ukázat jednoho muže, který udržuje vztah s neznámou ženou. Po určité době se rozhodně poznat její soukromí a to vyvolá velké změny. Film, který hodně čerpá z Posledního tanga v Paříži se snaží muže ukázat trochu jinak, jako homo sapiens, kteří se dokáží zamilovat. Mě film naprosto neoslovil, protože užívá sexu jako nástroje k ničemu. Hlavní mužská postava stále někam kouká a málo mluví a jeho postavu si moc nezamilujete. Slečna nebo spíš žena, kterou obdivuje a do které se zamiluje není ženou krásnou a ani nijak zajimavou. Z toho všeho mi vyplývá , že vznikl další zbytečný film. Agresivní a syrová verze reality je až přehnaná(kdo v dnešní době jen leží doma a čeká až přiběhne jeho neznámá společnice kterou vidí jen jeden den v týdnu? když chcete ukázat realitu musíte si na to přivolat potřebné nástroje a nápady...) a dojíždí na svojí nudnost. ()

pm odpad!

Nejsem stará, nejsem prudérní a nemám problém číst filmy, ale už dlouho mne nic neurazilo tolik, jako tohle veledílo. Čert vem, že použitý kondom nepovažuji za novou formu uměleckého sdělení, podstatné je, že tu potřebu jsem jim ani na vteřinu nevěřila...a je mi naprosto ukradené, zda si to ti dva dodnes rozdávají na podlaze, nebo už i na chodníku před domem, zda se nakonec jeden druhému představili, nebo se navzájem probodli. ()

• Ve filmu se hned několikrát, konkrétně v časech 20:13, 30:35 a 31:38, objevuje české lahvové pivo Budějovický Budvar. (alambert)

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

07.04.2012

Filmoví fajnšmekři mají jedinečnou příležitost shlédnout dva úspěšné snímky současné světové kinematografie a navíc se vůbec poprvé osobně setkat s jejich tvůrci. V rámci 22. ročníku mezinárodního… (více)