Městečko prokletých

• Česko Vesnice prokletých (více)

Na anglické městečko Midwich zapůsobí tajemné silové pole, které způsobí, že všichni v dosahu jeho účinku usnou. Každá žena v produktivním věku poté otěhotní, včetně dospívajících dívek a žen, jejichž muži nebyli v té době přítomni. Všechny porodí blonďaté, mimořádně inteligentní děti, které ale trpí naprostým nedostatkem emocí. Když se pak vesničané ve strachu spojí, děti prokáží neobyčejnou schopnost kontrolovat jejich vědomí a semknou se proti všem, kdo by je chtěli ohrožovat. (oficiální text distributora)

Freemind

Joj, tuhle britskou školu scifi horrorů mám rád :) Zatímco amíci se nechali nahánět zmutovanými gumovými monstry, tady máme velmi civilní, mrazivě reálné pojetí. Je už zde cítit náznaky nových časů - snad nejsilněji hned v úvodu, kdy kamera kličkuje skrz nebo se vznáší nad vesnicí uvrženou do podivného stavu strnulosti. Invaze blonďatých démonků. Skvělé. ()

xxmartinxx

Námět dalece převyšuje provedení, které je poněkud toporné a neozvláštněné. Poplach, který ve mně vzbudil naprosto nezvládnutý začátek, se naštěstí časem uklidnil a ke konci už to bylo jen lepší a lepší. A vyšplhalo se to až k velmi slabým čtyřem hvězdám, protože ta myšlenka je zkrátka strašně chytlavá a starším filmům na to dokážu naletět. Po zhlédnutí Carpenterovy zpackané verze jsem tuto ještě o něco víc docenil. ()

maxi6

.....jako dítě školou povinné jsem tento horor zhlédl s velkým napětím a krve by se ve mě tehdy nikdo nedořezal. Celý týden se mnou nic nebylo. Dnes mohu tvrdit s naprostou jistotou, že žádná jiná "Village" Wolfa Rilla zatím nepřekonala a jeho hypnotizující blonďáčky vidím po 35 letech ještě teď...... ()

GodComplex

Excelentni oldskool cernobily horurek, ktere uz se dneska netoci. Moderni horory se na tohle vubec nehrabou. Tady staci chvile a hned vas to vtahne do skvele atmosfery. Ze zacatku zahadna story, pozdeji desiva atmoska, ktere dominuji evil alien deticky se sviticimi ocickami. Zacinam seriozne prichazet na chut 60's B&W kouskum, pokud to jsou navic temne zalezitosti jako tohle, pak to proste nema chybu. 8/10 ()

pepo

Vzhľadom na rok výroby a krajinu pôvodu sa tento vynikajúci kúsok nedostal do tohto nášho výberu. Tématicky však na tieto počiny naväzuje a v mnohom ich aj prekonáva, takže by ste o jeho existencii mali vedieť. Mrazivé komorné sci-fi o netypickej mimozemskej invázii má remake z dielne Johna Carpentera, no pôsobivosti originálu sa mu nepodarilo dosiahnúť. 9/10 ()

• Předlohou pro film byla kniha "The Midwich Cuckoos" od Johna Wyndhama. (Chatterer)
  • Film byl natočen v obci Lechtmore Heath poblíž Watfordu. Asi 12 km od Londýna. (Chatterer)
  • Film chtěl již v roce 1957 natočit Ronald Colman, ale MGM zrušila projekt kvůli kontroverznímu neposkvrněnému početí dětí. (Chatterer)