Šingeki no kjodžin - Season 3

(série)
Japonsko, (2018–2019), 8 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Scénář:

Jasuko Kobajaši

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Marina Inoue, Júki Kadži, Jui Išikawa, Hiro Šimono, Daisuke Ono, Romi Paku, Kišó Tanijama, Hiroši Kamija, Jú Kobajaši, Šiori Mikami, Tomohisa Hašizume (více)

Pozornost přežívajícího lidstva byla celou dobu upřena směrem ke zdem a hrozbě v podobě titánů vyskytujících se za nimi. Díra ve zdi Maria u části Šinganšina stále nebyla zacelena a Erenova snaha o její zabarikádování nenese kýžené ovoce. Situace se o to více komplikuje, když Scoutům a hlavně jejich veliteli Levimu hrozí nové nečekané nebezpečí. Nepřátelé totiž tentokrát nejsou pouze titáni. (Scalpelexis)

Diskuze

SonGokussj

SonGokussj (hodnocení, recenze)

Já jakožto člověk, co nečetl mangu: Najednou mega hodně postav, hrozně moc akce, není chvilka oddechu, mám pocit, že se příběh rozdělil do mnoha odvětví, že kolem Leviho pořád umírají lidi, ale z nějakého divného důvodu ne ti, co si je pamatuju, ale vždy noví, takže to vlastně ani jinak nevadí a Eren je stále psychologický pytel s mrtvými koťátky. :)

Starletka (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Říkám, uvidíme. Mě se první dva díly líbily a i když to nebylo všechno úplně přesně jako manze, nepůsobilo to na mě rozbitě a všechno důležité tam určitě nechají, takže bych nad tím hůl tak brzo nelámala.

Starletka

Víš že bych ani necekl, kdyby to na mě nepůsobilo rozbitě, první díl byl kromě toho divného uvedení Leviho víceméně fajn, i přes ty změny. A flshbacky si podle preview nechali až na třetí díl, ok. Jen to chtělo udělat tak, aby to nerozbilo celý díl, gradace scén atd.

Myslím že by fanoušci přežili, kdyby to bylo jak píšeš, neb poté přijde ten další arc, kde bude šílené akce až moc.. :)

Fordzy

Tohle mě strašně nadchlo. Až jsem byl skoro smutný, jak rychle to skončilo. Pokud bude každá akce na takové úrovni, tak se máme na co těšit.

TheDarKnig

Musíš to brát i tak, že ten začátek musí diváky nakopnout, stejně jako to udělal úplně první díl. Teprve potom čekám, že se to trošku zpomalí, ale ten začátek musí mít koule, aby zaujal lidi, co chtějí akci. Já se samozřejmě těším na politické hrátky, ale spousta lidí chce akci. První 2 díly byly akce plné, teď to lidi chytlo a když to zpomalí, tak už to diváky neztratí.

Starletka

Mně je jedno co říká Isayama. On to nepíše pro sebe, ale pro čtenáře. A mě se to hodně líbilo, a vlastně za celou dobu toho arcu jsem si ani jednou neřekl, že je to nějak pomalé, nudné či dokonce jiné než předchozí děj, ale bral jsem to jako hezké rozšíření komplexity toho světa, náhled do politických machinací, intrik a nakonec i jako skvělý konspirační příběh.

Starletka (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

"sakra dobře napsaná odbočka" a proto Isayama řekl, že to byla jeho nejhorší práce a v anime ji celou mění. Ano, to dává smysl. :D

S tím rozvinutím charakterů bych to taky moc nepřeháněla, protože postavy opravdu nejsou silná stránka této série a moc k rozvinutí toho nemají (třeba taková Mikasa už radši osobnost nemá vůbec). Odhalení důležitých tajemství v určitě nechají. Dle mého teď nepřeskočili nic až tak velice podstatného a pokud se drží i nečtenáři, tak je to dobré. Uvidíme co přinesou další díly.

Scalpelexis (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Co vyvádíš, prosím Tě? Jak tam nebyla scéna jak se dostal vůz zase do Kennyho moci? Vždyt to tam bylo a naprosto to dávalo smysl, pusť si to ještě jednou. Možná si zrovna nedával pozor :-O

Já souhlasím se Starletkou. Jsem si skoro téměř jistý, že spousta, možná až většina lidí na to kouká, protože rádi vidí masakr s titány, rádi ši splouchnou nad Mikasou nebo Levim. A to v Uprsing arcu v takové míře nemáš. Ok, chápu, že si ti to nelíbí, ale nemůžeš soudit, jak to vidí jiní, jak například řekl Fallanga. Pokud by to viděli tak zpraseně, jako ty, tak by tomu tady nedávali 4-5*.

Zkus se od té předjatosti s mangou trochu odprostit a užít si to, jak to nalajnují zde. Pokud sám Isayama to změnil, tak bych mu věřil, proč to dělá. Je to hlavně nakonec jeho rozhodnutí, tak se zlob spíš když už na něj než na to, co udělali ve WITu. Oni přeci jen jsou hlavně kreslíři a animátoři.

Starletka

Hm, mně se fakt těžko vybírá nejlepší arc, protože SnK mám opravdu hodně rád a zatím mě málokdy zklamalo (a rozhodně mě nikdy nezklamal arc jako celek), ale řekl bych že Uprising arc je někde v top 3 určitě. Ale někteří lidé od SnK čekají jen neustálé souboje s titány, no. :D Není jinak pravda to co píšeš v komentáři, že všeobecně je Uprising považován za nejslabší nebo dokonce že je nenáviděný, hodně lidem se líbil, protože je to sakra dobře napsaná odbočka, která dál rozvine mnohé charaktery včetně Erena, odhalí některá velká tajemství a celé je to tak trochu jako Hra o trůny ve zdech. Přitom ale nechybí stále badass bitvy, jenom že i ty mají originální nádech, protože proti sobě bojují lidé.

fallanga

Tempo boží nebylo, celé to bylo strašně uspěchané, to přece musí vidět i ten, kdo nečetl mangu. Jak ty scény spěchají dopředu. Třeba i když to porovnáš s druhou sezónou.

Kvůli tomu podivnému střihu scén skoro nefungovala ani ta Arminova emotivní scéna.. a co mělo znamenat to, že přes to, že Armin obětoval svou nevinnost a střelil tu holku, se z ničeho nic vůz ocitl zase v moci Kennyho lidí.. Vůbec neukázali co se stalo a místo toho tam vecpali jen naprosto zbytečnou scénu s Mikasou a dalším "EREEEEEEEEEEEEEEN" - zrovna to, co plno lidem vadí a tohle nebylo ani v manze! Tak jako proč?

na příspěvěk reagoval Starletka, Scalpelexis, fallanga

Scalpelexis

Soudíš správně. Jako nečtenáře mě minulý díl fakt bavil. Nemám s ním jediný problém. Tempo bylo boží, uznávám, že od souboje Levi x Kenny jsem čekal více, ale zároveň očekávám, že se ještě střetnou.

Scalpelexis (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tohle ale vidíš kvůli manze. Já si myslím, že nečtenáře tohle až tak nebolí, protože netuší. Ano, taky mi to přijde uspěchaný, ale když se pak bavím s člověkem nepolíbeným, tak tě lehce přesvědčí, že to zatím je ok.

na příspěvěk reagoval fallanga

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

S03E02 SPOILER Ne, nefunguje to na mě. Neskutečně rozbité tempo, neustále má člověk pocit, jako by ty scény nebyly dokončeny a skákalo se hned do další scény.. chybí toho strašně moc, uspěchané až hrůza.

Jestli tahle série bude taková celá, tak to bude teda hodně trpké zklamání.

A ani ten Levi vs Kenny souboj nebyl tak badass jako v manze, i když animace maj WIT zvládnuté.

na příspěvěk reagoval Scalpelexis

Fordzy

Fordzy (hodnocení, recenze)

Isayama potvrdil, že kvůli jeho vyčerpání byl pacing v manze(vol13-16) byl příliš pomalý a proto na jeho žádost ve spolupráci se scenaristou a režisérem anime, společně vytvořili upravený scénář.

Opening :)

Čím víc se na něho dívám, tím víc se mi zamlouvá, má to určitě zcela jiný feeling než ty předchozí, ale... je to tak krásně emotivní, to prolínání nevinného dětství a kruté reality současného dění. Navíc v tomto arcu nepůjde jenom čistě o politiku, ale právě o další část vyrovnávání se s minulostí a jejího odhalování.. pořádná nálož emocí je skoro jistá (jsem taky zvědav, jak do toho budou zapadat ty změny oproti manze, které chce Isayama dělat - resp. přidávat něco, co v manze nebylo)