Reklama

Reklama

Šingeki no kjodžin

(seriál)
  • Japonsko 進撃の巨人 (více)
Trailer 2
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Hrají:

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(89)

Lidé byli nuceni bojovat s obry o záchranu svého pokolení. Když se schylovalo k nejhoršímu, postavili několik měst pod ochranou mohutných zdí, které obři nedokázali překonat. Po jedno celé století si lidé za hradbami mohli oddechnout a žít v relativním míru, avšak odříznuti od okolního světa. Mír ale trval jen do dne, než jedno z těchto měst, obehnané zdí, Maria, bylo napadeno dosud nevídaným šedesátimetrovým obrem, kterému se ochranu města podařilo překonat. Ústřední postava příběhu Aren Jaegar se svou adoptivní sestrou Mikasou při útoku přicházejí o svoji matku a vydávají se vstříc nehostinému světu. (-Victor-)

(více)

Videa (34)

Trailer 2

Recenze (191)

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Veľmi pútavý postapokalyptický príbeh, no na môj vkus plynul až príliš rýchlo. Malo to šťavu, dynamiku, trochu aj zápletku, ale chýbala tomu omáčka, nejaký kabát, ktorý by dielu pridal na hodnote. Epizódy, ktoré som zatiaľ videl ako keby len zhŕňali udalosti, ktoré sa stali a mal by to byť iba prológ k hlavnému príbehu. Ak to tak skutočne je, tak to beriem. Ak nie, tak to beriem ako nedokončený a odfláknutý príbeh s kopou nezodpovedaných otázok. ()

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele

(2013) Jedno z nejlepších anime roku 2013! Unikátní animace, velmi silný a poutavý příběh, který nás vtáhne do doby, kdy lidé narazí na svoje přirozené nepřátele - obry. Skvělé postavy, každý vyniká něčím jiným, asi nejvíce jsem si oblíbila Mikasu a Leviho :3 A ty boje! Svižné, nespoutané, a občas i odporné, když usoudím, jakou spoušť po sobě nechávají obři. Z toho mi jde vždy mráz po zádech, v tomhle jsou teda odborníci... Jen to čekání na 2. sérii bude složitější, no snad to nějak přetrpím. ^^ ..... (2022) Ach ano, už je to nějaká doba od první série a mé recenze. A panečku, Attack on Titan se zapíše do historie jako jeden z nejlepších seriálů naší doby - tohle tvrzení myslím zcela vážně (momentální čtvrtá série zachycuje to nejlepší, co může AoT nabídnout). V prvopočátku to vypadalo na klasický shounen s průměrnějším příběhem a hromadou akce, ovšem můj původní dojem se postupně měnil a byla jsem neustále překvapována, jakým směrem se příběh ubírá. Vše má své opodstatnění, nic se neděje náhodně a i sebemenší scéna či věta bude mít znatelný dopad. AoT má navíc hromadu silných stránek - líbivou a přehlednou animaci (ano, mluvím jak o WIT, tak i MAPPA - obě dvě studia zvládla zadaptovat tento skvost naprosto perfektně), chytlavý atmosférický soundtrack, skvěle napsané postavy (ano, je jich opravdu několik), hromadu nezapomenutelných akčních scén i těch "klidnějších" momentů (mnohdy právě "dialogue-heavy" scény jsou tím gró celého seriálu). Ač se snažím sebevíc, nemohu přijít na žádné větší negativum, které by mi kazilo zážitek ze sledování Titánů. Někomu může vadit někdy až úmorně pomalé tempo epizod, někomu zase "zbytečná" brutalita či uřvané postavy (pozn. asi bych taky řvala, kdybych viděla titány) - prostě každý si něco vždy najde. Za tu dobu, co anime sleduji, se AoT pomalu ale jistě dere do mé TOP 10 a už teď nějak počítám s tím, že tam i zůstane. Každému vřele doporučuji, aby tento skvost zhlédl, udělal si na něj vlastní názor a podle něj pak pokračoval dál sledováním dalších sérií, případně jej sledovat přestal. Faktem ale zůstává, že se toto anime stane v očích mnoha kultovní záležitostí. ()

Reklama

prome 

všechny recenze uživatele

Nebýt hlavní postavy (Eren), na kterou jsem byl v prvních cca deseti dílech naprosto alergický, tak bych hodnotil lépe. Svoji otravností mi připomínal postavu Rekiho z Claymore. Divím se, že jsem pokračoval a sledoval to dál. Ještěže jsem to udělal. Příběh poté upoutá a člověk se baví u akčních scén, které jsou sice udělané hlavně na efekt a občas moc logiky nepoberou, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Na postavu Erena jsem si stejně nezvykl, ale najdou se jiné postavy, kterým divák začne fandit. Další řada bude až za dlouho, tak je načase číst mangu. ()

Saraph 

všechny recenze uživatele

Velice krásně zpracovaná animace. Za posledních období toho moc nebylo, snad jen SAO, nicméně to bylo celkově trochu uhnané. Líbí se mi, jak každým dílem roste napětí a lidé na anime listech postupně zvyšují hodnocení. Opravdu je na co se těšit. Po 6. epizodě hodnotilo 40.3 % diváků z anime listu hodnocením 10/10. Stále hype stoupá a teď v době psaní tohoto komentáře (po 9. epizodě) se tato hodnota zvýšila na 42.4 %. Ještě to poleze nahoru, tvrdí čtenáři původní mangy. ;) Snad jediné mínus z mého pohledu jsou elitní vojáci se začerněnýma očima brečící v koutě, že nechtějí zemřít. [--11.ep.--] Mírné zklamání za celý díl strávený žvástěním. [--13.ep.--] Nadprůměrný díl, úroveň seriálu se zas dostala zpátky. ()

Tsukikage 

všechny recenze uživatele

Velice originální, animačně velice dobře zpracované, napjatá atmosféra, nekdy trochu moc křičí. Původně jsem myslel, že to bude jen další bojová akčnost, tisíckrát ohranná, ale moje překvapení ani větší nemohlo být. Nádherně mi to sedlo. Postavy celkem dobré, naštěstí mají logické monology. Je tam pár nepřesností či nelogičností, ale jinak nemám moc, co bych tomu vytkl. PS: naprosto boží openning, já je moc nemusím, takže se mi líbí jenom tak tři a tenhle mezi ně na sto procent patří. ()

Galerie (3 257)

Zajímavosti (53)

  • Zhruba v polovině epizody lze vidět malého Zeka, jak si hraje s plyšovou opicí. Ta nápadně připomíná podobu jeho titána, kterého získá později v příběhu. (Myslivir)
  • Scéna s pochodem titánů u útesu odkazuje na film Schindlerův seznam (1993). V této černobílé scéně jsou jedinými barevnými prvky matka a její dítě, které je zabaleno v červené přikrývce – to odkazuje na holčičku v červeném kabátě ze Schindlerova seznamu, která symbolizuje nevinnost židovské mládeže zabité během holocaustu. (mikki089)
  • Ve znělce první série se objevila scéna, ve které Eren zkušeně skolil titána pomocí svého 3DMG při bitvě o Šiganšinu. Nicméně tato scéna se v seriálu vůbec neobjevila (Eren tímto způsobem titána skolil až mnohem později). Účelem pravděpodobně bylo vzbudit v audienci očekávání, že se boj s titány bude dařit hned od začátku a ještě prohloubit šok, který „skutečná“ scéna prvního Erenova útoku na titány přinášela. (vojtaruzek)

Reklama

Reklama