Mercy je napínavý nadpřirozený thriller, který odkrývá dávná rodinná tajemství. Dva problémoví bratři se vydají společně se svou matkou do odlehlého domu, aby se tu postarali o babičku. Snaha pomoci jim ale přinese nečekané pře- kvapení v podobě děsivých tajemství, která jejich babička dosud skrývala. (Bontonfilm)

dr.horrible

Tomu klišé, jak zle dopadajú filmofania Kingových poviedok sa radšej vyhnem, keďže som videl väčšinou tie najvydarenejšie; Mercy by patrila niekam do stredu. A možno aj nižšie. Ona forma je nevýrazná, obyčajná, jak Tv film. Spočiatku evokujúc nostalgický príbeh z dediny, prejde k psychológii, ktorej sa venovať ani nezačne, až ku strašeniu, ktoré mu nejde. Tretia hviezda za nápady. V A-čku to mohla byť pecka ()

Bloody13

Kdepak, babička Mercy nestoná. To jen zase nějakej démon usiluje o nějakou tu dušičku... Cornwell se po pěti letech vrátil opět s hororem, tentokrát po hříchu zaměnitelným. Bohužel. Ne že by to místy nemělo atmošku (to hlavně díky parádnímu houslovýmu doprovodu), ale snaha děsit přichází vniveč. Obzvlášť v závěru, kde se stereotypně prolíná přítomnost s minulostí a v temnotě se schovává pekelnej pes. Díky kratší stopáži však nehrozí nuda, takže alespoň takhle. ()

Silviaxx

V mojich očiach je Mercy skôr zbytočnosť, čo svedčí aj o prístupe tvorcov k filmu, ktorý sa ani len nesnažili priniesť niečo nové, zaujímavé alebo aspoň dramatické. Či už je tento námet vyčerpaný? Neviem, posadnutosť diablom, démonom, duchom alebo kadečím iným tu už bola asi miliónkrát a spravidla sa končí iba dvomi spôsobmi (častejšie tým pozitívnejším). Atraktívnym aspektom je v prvom rade trvanie 79 minút, počas ktorých ma film aspoň nestihol znudiť. Aj napriek kratšej stopáži sa však Mercy v prevažnej väčšine veľmi ťahá (a keby to aspoň bolo takéé atmosferické naťahovanie tak nepoviem pól slova) nezáživným tempom, kde sa dokopy nič nedeje - pomerne nevyužitý čas. Ku koncu sa ako-tak rozbieha akcia a konečne (!!) sa naplno prejaví babička, ale aj tak nie som dostatočne naplnená a chcela by som pre ňu o niečo viac priestoru. Riggs si zjavne uchmatol pre seba takmer celý film (a nedá sa povedať, že by mu to nešlo), ale u mňa sympatie zatiaľ nemá, takže ani to nemôžem považovať za plus. Tak na jedno kuknutie a následné zabudnutie je Mercy ako stvorená. ()

stration

Celkem snadno zapomenutelný film, který připomíná kupu svých slavnějších bratříčků. Pár originálních momentů se najde, hlavně co se samotné postavy babičky týká, ale jinak nic moc. Lekačky žádné, napětí je téměř neznatelné a poslední půlhodinku se to rozjede jenom opravdu lehce. Doporučuju začínajícím hororovým fanouškům (rozuměj kolem třinácti let) u kterých nehrozí, že by měli z filmu nějaký trauma. Kingovu povídku jsem určitě četl, ale momentálně si ji také nevybavuju, což samo o sobě svědčí o tom, že to asi žádná pecka nebyla. Stejně tato zfilmovaná verze. ()

Trevor

Niečo z príbehu sa objasní, niečo menej, poviedka Stephena Kinga mohla byť spracovaná aj lepšie, na druhej strane "Granny" nie je žiadnou novelou a tak z nej viťažil Cornwell čo sa dalo. Atmosféru to malo celkom dobrú, avšak skôr by sa to hodilo k hororovému seriálu ako jedna z epizód. Nedá sa povedať žeby to človeka očarilo ale určite to nebolo až také zlé, ako tomu nasvedčuje číslo na čsfd. ()

• Plenky pro dospělé, které Babička musí nosit, mají název Bachman. Pod tímto pseudonymem napsal Stephen King několik románů. (Terva)
  • Poviedka "Gramma" vyšla prvýkrát v roku 1984 v publikácii Weirdbook, neskôr ju v roku 1985 Stephen King vydal v zbierke poviedok "Skeleton Crew". (Kadas97)