Škoda lásky

Povídkový / Komedie
Česko, (2013–2014), 11 h 35 min (Minutáž: 19–55 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka) (více)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová (více)

Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů známých českých spisovatelů. (Česká televize)

Kingjiri

1. díl Dobrá podivaná s pár dobrejma vtípkama a překvapivě sympatickym Karlem Gottem, kterej si umí udělat srandu sám ze sebe. 2. díl Májová romance doktora Mráze: Slušnej průměr a výbornej Töpfer se šutrama v hlavní roli. Manželka: Velice pěkně natočený (především "hororový scény"), polonahá Linda Rybová a slušná pointa. Úspěšný slov: Vcelku slabý - nezajímavej příběh ani herecký obsazení. 3. díl Mokré tričko: Výbornej Suchánek s rolí šitou na míru, příběh však téměř o ničem (až na ty mokrý trička teda). Maruška: Smysl týhle povídky mi uplně uniknul. 4. díl Vzpomínky: Prima hlášky a dobrej příběh (pokud pominu fakt, že si hlavní hrdina opravdu sám neuvědomí, že na místě pobytu nikdy nebyl - krmelec nebo srdíčko na stromě by si určitě pamatoval). Diamantová svatba: Skvělá sonda do života dlouhodobejch manželů. Družička: Moc pěkný buchtičky v hlavní roli a povedená pointa (škoda jejího prozrazení v popisku). 5. díl Pravda: Zajímavá povídka "ze života" s výbornym Oldřichem Navrátilem v hlavní roli. S jedním uchem na veselo: Dobrý dětský herecký výkony, ale příběh nijak nenadchne a pointa leckoho napadne. 6. díl Hrdina: Pěkný herecký obsazení a zajímavej příběh. Situace v kuchyni: Odlehčená zábavná podivaná. Dobrodružství: Slabší příběh, ale zajímavá pointa ("Tohle ti nikdy neopustim"). ()

DR.SZ

Cyklus Škoda lásky oceňuji jako odreagovací podívanou, ale ne jako svázaný celek. Právě naopak: Díly se od sebe různě lišily a ani lásky tu nebylo dosti (např. Dobrodružství). Některé filmy (např. Manželka) by mohly býti celovečerními, kdyby je režíroval třeba nějaký rozumnější režisér s uspořádaným plánovacím systémem. Čili k pocitu trapnosti nepřibližují diváky scénaristé, nýbrž režiséři, mezi nimiž mně velmi nepříjemně překvapil Jan Hřebejk. Zbytečné využití dobrých herců. Nuže, to bylo hodnocení celku. 19% Nyní se pojďme stručně podívat na jednotlivé snímky, taktéž hodnocené odbornou porotou (E. Zaorálkovou, J. Bartoškou, F. Feničem, M. Spáčilovou a mnou - Š. Žáčkem): ŠKODA LÁSKY - Příběh, který by mohl být celkem uznáván, kdyby se zdramatizoval, popřípadě i zmelodramatizoval. Z filmu sálalo dlouho trapno a také špatné navazování. Jedině se mi docela líbil výkon černého koně Zory Valchařové-Poulové a geniální Evy Holubové. 30% MÁJOVÁ ROMANCE DOKTORA MRÁZE - Daleko horší kousek než předchozí, kvalitní herci nezachrání jízlivost děje. Tady trochu dávám za vinu i předloze, autor zřejmě u psaní nemyslel. 14% MANŽELKA - Pro mě to byl úžasný nerealizovaný nápad, jelikož Linda Rybová je na tyhle psycholgická dramata absolutní jedničkou, jenomže celkový průběh nebyl nejvhodnější a završení absolutně pokažené tím, že hlavní hrdinka se rozhodla ukončit život svého milence za úplnou hloupost. 21% ÚSPĚŠNÝ LOV - Vynikající atmosféra, nesmyslný průběh děje. Tyto dva objekty se neměli setkat. Langmajer byl nemožný už tím, že hrál hodného chudáka, přitom to co povídal redaktorkám je absolutně odstrašujícím příkladem. 17% MOKRÉ TRIČKO - Rádoby úsměvné dílko bez jediné špetky pointy. Skoro všichni tu asi museli být podplaceni. Navrch tomu přidává jen stále nechápající kravka E. Leinweberová. Roli Zahradnické jsem vůbec nepochopil. 4% MARUŠKA - Kolegům se zdála býti přijatelná, mně ne! Na dobré atmosféře překypující lidmi tomu nepřidal ani buran Malý ani vyptávající se tety. Langmajer opět uhání, tentokráte nevinnou Josefíkovou. 16% VZPOMÍNKY - Lehce zdlouhavý děj opepřen o kvalitní herce, většinou z Dejvického divadla. Nejlepší povídka, jež jsem viděl. Ale jak je zvykem dejvičáků, občas musí přehánět. Zde až moc! 49% DIAMANTOVÁ SVATBA - Chudák Skopeček a Kantorková! I Pidrmanová si zaslouží lepší nabídky. Tady jenom oceňuji nostalgické promluvy a záběry na krásnou vesnickou přírodu. A nejtrapnější na tom byla ta pseudosvatba, jelikož když se nemá ten pár rád, proč od sebe neodešli??? 15% DRUŽIČKA - Zajímavý příběh, jenž byl špatně zrežírován a špatně podán všemi herci. Ta potížistka byla až moc velkou potížistkou. Občas se mě ze zdeformovaného scénáře chtělo zvracet. 8% PŘIROZENÝ TALENT - Opět mizerně podaný herecký výkon. Langmajera jakožto svůdníka mám již potřetí plné zuby. Křenková opravdu neumí hrát, snad jen falešně. 10% PRAVDA - Scénář přepsán hrůzostrašně. Nelíbila se mi zejména vizuální stránka snímku. Opět by tomu přispěl lehce psychologický nádech, ale Navrátil to asi tak neumí zahrát, ovšem komedie by mu šly. 18% S JEDNÍM UCHEM NAVESELO - Nejvíce posraná kravina o nějakých přihlouplých pubertálních dětičkách s minimem záběrů. 1% za to, že mně hl. hrdina vzhledem lehce připomněl M. Suchánka. HRDINA - Líbil se mně výkon všech herců, akorát ten náhlý zvrat se mně jaksi nezdál. A ani mě nezamrzelo, když ten bezdomovec zemřel. Ale Issová byla dokonale zmalovaná. 39% SITUACE V KUCHYNI - Moc jsem to nepochopil, zřejmě tam byl nějaký skrytý smysl. Poměrně jsem se ale pobavl, jelikož to co se tam povídalo, je ve většině rodinách pravda. 24% DOBRODRUŽSTVÍ - Ano, tak tady asi šlo především o sex. Potem přehnaný snímek mně nenavazoval dobrý pocit. Líbila se mně atmosféra i slabé náznaky dobrodružného žánru. 19% Tak to vidíte, co se tvoří nyní za blbosti ... () (méně) (více)

Deimos

Pozn: Samostatné hodnocení budu doplňovat postupně, protože předpokládám, že každý díl bude mít jinou kvalitu. Celkové hodnocení doplním až po shlédnutí všech dílů.--TV/// Obsazení ?/10 Děj ?/10 Hudba ?/10 Prostředí ?/10/// PLUS: Karel Gott v roli sebe sama potěší určitě mnohé fanoušky MÍNUS: ? /// Shrnutí 1. Škoda lásky: Tak tohle jsem nečekal. V momentech kdy Karel Gott "hrál" aby odradil svoji nejvěrnější fanynku jsem se opravdu bavil, A docela by mě zajímalo jak moc skutečný tento příběh je. Závěr je potom krásný a potěší hlavně romantiky.(****70%) 2. Májová romance doktora Mráze: Slabší rozjezd, ale některé situace tak pěkně a vtipně zahrané, že jsem se ke konci hodně bavil.(****75%) 3.Manželka: Docela psycho, takže se mi to moc nelíbilo.(**45%) 4.Úspěšný lov: atraktivní scénář, Hana Vagnerová i Jiří Langmajer, povedená atmosféra a napětí mezi postavami, jen ta pointa mě zaskočila.(****75%). 5.Mokré tričko: Moje oblíbená disciplína :-) nicméně atmosféra byla taková nervózní a stylu jako že to asi nedopadne dobře. Mám z toho smíšené pocity.(***55%) 6.Maruška: Eva Josefíková na sebe strhává veškerou pozornost a postavě, kterou hraje Langmajer se moc nedivím. Je tu i pěkně vylíčeno vesnické prostředí a její atmosféra. Nicméně hlavně v závěru jsem se v postavách trošku ztrácel. A víc by se mi líbilo kdyby z toho byl celovečerák.(***65%). 7.Vzpomínky: Taclík, Krobotová, Brancuzský, jinými slovy tři skvělé postavy, které baví a baví. Stejně taky jsem si neuvěřitelně dobře bavil nad scénářem, který hrdinům přichystal nejedno překvapení. Zatím nejlepší díl.(*****90%). 8.Diamantová svatba: potěší Jan Skopeček a Jana Pidrmanová, příběh je tragikomický, zahráno je to civilně.(***65%). 9.Družička: Sympatické (ne)herečky v hlavních rolích, které však hrají přirozeně, děj má zajímavý průběh a závěr napovídá něco o sesterské lásce. (****80%). 10.Přirozený talent: Langmajer potřetí, tentokrát mě ovšem jeho postava nebaví tak jako ty předchozí. Zato Eliška Křenková se do své postavy pěkně převtělila. Nicméně celkový dojem je trošku rozporuplný a smíšený. (***65%). 11.Pravda: ()

greetchen

Úroveň jednotlivých povídkových příběhů je velmi rozmanitá. Někter mají vše - dobrý scénář, vtip, pointu i herecké obsazení, které nelze nepochválit. Jiné ale skomírají na všech frontách. K tomu lepšímu bezesporu patří Vzpomínky, Družička nebo Hrdina, v duchu Bakalářů pobaví a neurazí Úspěšný lov, Mokré tričko, Maruška nebo S jedním uchem na veselo. Diamantová svatba nebo finální Situace v Kuchyni a Dobrodružství jsou spíš k pláči, a to i s přihlédnutím k nevyužitému hereckému obsazení, které slibovalo větší očekávání. Je dobře, že se do něčeho takového ČT pustila, nepatří to ale k nejlepším počinům z jejich současné tvorby. ()

MáŠa

Díl s Gottem (Škoda lásky): fakt dobrej. Rozesmál hned v několika situacích. K dokonalosti tam sice něco chybělo, ale to bude jeden z filmů, u kterých nebudu mít problém, když znova poběží v televizi, abych na ně koukl. Co se týče dalších "dílů", ty jsem ještě neviděl. Májová romance doktora Mráze: Taky příjemné, trošku kýčovité Manželka: Zde bylo celkem napínavé sledovat, co z toho bude dál, ale když už vše bylo u konce, vylezl z toho neoriginální příběh, který měl bláznovský konec ()

• Exteriéry byly natáčeny ve městě Sobotka, vidět lze náměstí a zámek Humprecht. (rakovnik)
  • V čase 49:38 je možné v televizi vidět vysílání pořadu Události v regionech (od r. 2007). O reálné vysílání se ale nejedná, a to z několika důvodů: na obrazovce chybí logo stanice, v grafice ČT24 byl spodní text psán verzálkami (a ne malými písmeny) a pořad Události v regionech nikdy nebyl vysílán v odpoledním čase, ale pouze v podvečer. Ve spodním textu se také nachází drobné překlepy a vysílání obsahuje podivné střihy. (David7)