Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První epizoda kriminálního seriálu, jehož spoluscénáristou je šéf pražského oddělení vražd, ukazuje pátrání po pachateli, který svou oběť – mladou ženu - rozřezal a roznosil po popelnicích. Kriminalisté pátrají v jejím okolí, snaží se zmapovat její poslední dny a svědky shánějí prostřednictvím médií. Pachatel tohoto činu byl dopaden za 8 dnů a potrestán patnáctiletým vězením. (Česká televize)

(více)

Recenze (35)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokráte už posílen o znalosti z Devadesátek, se opět vracím do víru Případů 1. oddělení. Oni hned některé ty scény a postavy dostávaj nový rozměr, když člověk vidí jejich předchozí osudy :) (Mladí si dělaj prdel z dědka Plíška, dialogy Kozák - Korejs). Hned první díl ale ukazuej tu nejsilnější část Případů...Výborně znázorněná policejní práce, která tu působí tak lidsky a přirozeně. Ona i ta úvodní vsuvka s bezďák bábou, je v tom ta lidskost a přirozenost každodenní rutiny. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hned ze startu se řešilo puzzle a mně to přišlo jako kalkul ze strany tvůrců, aby nalákali široké diváctvo, neboť takové záležitosti lidi zvráceně přitahují. Můžeme se všichni tvářit jako empatičtí a charakterní tvorové, ale pořádně krvavá vražda nebo šťavnatý bulvární článek pořád táhnou. Vsadil bych se, že na veřejných popravách by bylo i dnes plno. Ale to jen tak na okraj. Úvodní epizoda nebyla vůbec špatná, protože na rozdíl od různých thrillerů představila reálnou práci kriminalistů, měla atmosféru i jisté napětí, herecké obsazení bylo z větší části parádní, ale... Občas někdo v orchestru zahrál falešný tón, a to mi trochu pokazilo výsledný dojem a nedovolilo mi vyšší hodnocení. Hlavně kapitán Anděl se chvílemi choval jako naivní nováček, což i mně jako laikovi přišlo hodně zvláštní. Tyto mé pocity dokonale vystihuje kapitánova otázka: "Hele, nemáš s tou vraždou nic společného?" Podobně blbě se kdysi dávno zeptal třídy můj profesor zeměpisu, když před námi stál s oznámkovaným, nepodepsaným testem: "Komu chybí čtyřka?" Moc se mi líbil komentář / recenze, kterou spáchala troufalka. / Poučení: Správný kriminalista z vražd dělí lidi na mrtvé oběti a živé podezřelé. ()

Reklama

Cesty timem 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro Jara.Cimrman.jr :-) Policie používá psací stroje a kopíráky protože se bojí virů, trojských koňů a dalších breberek z počítačů, víme? :-)) .... Jinak celý seriál si rád dám ještě jednou. Docela zdařilé zpracování skutečných případů. Když je to dle skutečnosti, tak to má u mne většinou "tajnou" hvězdu navíc :-) ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zaujímavé, až na to, ako si vyšetrovateľ tyká so svedkami, prípadne si vypije a príde až do intímneho vzťahu so svedkyňou. Výpoveď na konci je len pre silnejšie povahy, možno išla až príliš hladko. –––– Jsou i jiný profese. Třeba řezník, myslivec, veterinář, zručný kutil. – Tak to je v tomto národu každej. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Mazej do Karlína! Čeká tě tam takovádle voňavá krasavice. Akorát už ji někdo naporcoval." Tak tohle bylo ze života, asi se to tak stalo, ale to nic nemění na tom, že mě to moc nebavilo. Ono se navíc těžko přehlíží, že policie má vozidla v aktuálním barevném provedení a přitom k výslechu používá psací stroje a kopíráky. No dobře, možná ještě do Prahy nedorazily počítače. A taky se tady hodně řve na sprosté podezřelé. Jinak se jedná pouze o myšlenkový souboj mladého kriminalistického myšlení s chytráckými poznámkami zkušeného majora Plíška. Je to tak těžké uhodnout, kdo má pravdu? ()

Galerie (8)

Zajímavosti (13)

  • Skutečný případ z roku 1997 se odehrál na pražském Smíchově, vrah se jmenoval Antonín Mokrý a za vraždu s loupežným motivem byl odsouzen na 15 let odnětí svobody. (sator)
  • Nápad napsat si malou roličku pro sebe měl scenárista Josef Mareš podle vzoru režiséra Alfreda Hitchcocka, který se také ve svých filmech objevoval v drobných rolích. (melica)
  • Ostatky oběti se našly v Karlíně na Karlínském náměstí. (sator)

Reklama

Reklama