Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svět fotbalových fanoušků a nelegálních bitek hooligans patří z hlediska policejní práce k těm obtížně zmapovatelným. Poslední epizoda Případů 1. oddělení to ukazuje na příběhu pobodaného mladíka, který byl nalezen na autobusové zastávce na okraji Prahy. Nejenže bylo obtížné dokázat, že opravdu šlo o zranění v bitce, ale ještě složitější bylo usvědčit útočníka, jenž byl potrestán osmi lety vězení. (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

Tryskomyš 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Víťa se s podezřelým rozdělí o svačinu. No počkej. Tak to je snad moje svačina, ne? Tak je to snad tvůj případ, ne?´´ Poškozený jen díky včasné lékařské pomoci útok přežil. V roce 1998 řešili čeští policisté nejvíce vražd. 313. Trojnásobek předlistopadové éry. Česká policie dosahuje více než 93% úspěšnosti při objasnění vražd. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Měla to bejt férovka, beze zbraní, dvacet na dvacet, padneš k zemi - konec." Když si Jablonečtí a Bohemáčtí fans dají třetí poločas mimo hřiště, tak tomu mohou rowdies, hooligans i tifosi jen závistivě přihlížet. V tomto případě k zápasu ani nedošlo a přesto se našla mrtvola, takže závidím všem, kteří museli vyšetřovat, která ruka z davu bodla. Bohužel mě to řvaní na fanoušky i podezřelé moc nebavilo, ale předvádění skinů z hospody nemělo chybu. Jen si nejsem jistý, že to tomu namachrovanému detektivovi tak jednoduše prošlo. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda z fotbalového prostředí pro mě byla velmi příjemným zpestřením. Dalším zpestřením byla účast Martina Hofmann, který se do tohoto prostředí naprosto skvěle hodil. Celkově řadím tuto epizodu rozhodně k těm nevydařenějším. Docela se mi zamlouval děj, který zpracovával v rámci tohoto seriálu poměrně neokoukané téma. Zajímavé bylo, že v této epizodě bylo více loserů na metru čtverečním, než je nyní v poslanecké sněmovně při projednávání důchodové reformy. [80 %] ()

dyfur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

....tomu fanúšikovstvu som nikdy nerozumel....nemyslím tento diel,ale všeobecne - až tak prežívať či vyhrá môj klub-favorit....načo...čo z toho? ....tu chlapec zo slušnej rodiny so sympatiami k fašizmu hľadá nejakú náhražku svojich komplexov (ktoré nebudú nám objasnené....a možno mu len trtlo v hlave ....)  časť slušná hlavne Víťa Sršeň sa tu ukázal....major Korejs - bolo ho málo,ale vie vyťažiť aj z pár minút...také hovädo karieristické,vypočítavé ....až začína byť svojim spôsobom sympatický :) ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Předně musím pochválit autory, že do role tatínka oběti obsadili herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavla Majkuse. Jinak jde o zajímavý případ pobodaného jabloneckého fanouška, za jehož smrtí není jen tak ledajaká roztržka. Vyšetřování je rozhodně napínavé a poučné pro všechny fanoušky fotbalu i krimi případů. Zároveň se tým kriminalistů více "sbližuje" s Víťou, který zásadním způsobem pomohl rozmluvit kardinálního svědka. Korejsův odchod do důchodu se odkládá, zato pivo partě chutná stále stejně. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • "Strašnej klub, ta Bohemka," pronese major Tomáš Kozák (Ondřej Vetchý) při výslechu fanoušků Bohemians Praha. Sám Vetchý je totiž známý fanoušek Sparty. (melica)
  • Když poručík Vítězslav Sršeň (Miroslav Vladyka) a kapitán Petr Anděl (Petr Stach) zkoumají v kanceláři fotografie tetování neznámé mrtvoly chuligána, na počítači je vidět, že fotografie jsou uloženy ve složce „FOTO Kábrt tattoo“. V té době však ještě neznají totožnost mrtvého. (azcr)
  • Sršeň (Miroslav Vladyka) při dojezdu na místo, kde leží mrtvý, nenápadně na chvilku sundává čepici. Vychází to z tradice, která pravý: „Před mrtvým se smeká.“ Všeobecně lze říci, že u muže je smeknutí/snětí pokrývky hlavy výrazem úcty. (sator)

Reklama

Reklama