Případy 1. oddělení

• Česko Oddělení vražd (neoficiální název) (více)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenze uživatele Maskati k tomuto seriálu (4)

Případy 1. oddělení (2014)

Docela povedený,protože pravdivý a nevymyšlený.Z herců nikdo nepřehrává /teda mimo Onufrákový a Bareše/ a chování policistů je opravdu policajtsky přirozené /srovnej třeba Kriminálka Anděl/ a uvěřitelné.Protože jsem býval "od fochu" tak se zásadně na krimi nedivám.Pak jsem to jednou náhodou zahlédl a překvapilo mě to: žádná ženská v partě maníků /klad/,žádnej věčně nasranej a neoholenej chytrolín,6x rozvedenej misogyn a alkoholik /klad/,žádná "laborka" /hoď to do laborky,ty důkazy/,ale OKTE / oddělení kriminalistické techniky a expertíz /klad/,žádní Mirkové Dušínové,ale lidi z masa a kostí,třeba i fotbaloví fanoušci /Sparta do toho!!!/ s normálními problémy /prachy,rodina,děti/,s touhou někdy očůrat úředního šimla / povoleni k domovní prohlídce na ubytovně atd/ s vtípky mezi sebou,s chutí na pivo,prostě docela uvěřitelný detektivové - dělníci. Dokonce ten akcent na policejní doktory a krimi-techniky je bezva,protože oni taky patří do mord party a bez nich to nejde. Jen mi tam moc nesedí ten vyhulenej somrák Polívka /kterej navíc nešlukuje ???/ v tý kostkovaný košili,rybářský vestě a v kabátech ze sekáče. Takhle buranskly ohozenej nikdo nechodil ani na okresní kriminálce za komančů,natož dnes "voňavkové z města!" Chápu pak, že srovnávání Polívky se Štočkem, Honzovi moc nevoní.A chápu,že Sršeň je tam jenom pro zpestření.Dřív jo,ale dnes už by se tam takový debil neudržel i kdyby měl fotra na prezidiu. Ale celkově dobrý,a pokračování ještě lepší. Hurá!!! A Pepíkovi Marešovi děkuji, povedlo se! ()

Klíčový důkaz (2014) (S01E04)

Jednoznačně nejlepší díl ze seriálu! ()

Střihač (2022) (S03E08)

Perfektní a opět autentická ukázka kriminalistické práce, poctivé a dlouhodobé. Jen dost dobře nechápu, że v době PC programů jim počítač nevyplivl už dříve ty případy se shodným modem operandi z celé republiky. To přece musí někde někdo vyhodnocovat,ne? Nebo, že by vrcholné policejní složky nedělaly svoji práci dobře? Tohle si vyšlapali Pražáci skoro sami. Klobouk dolů. PS: Loj a Bočková mi tam stále nezapadají, jak jsou oba bez emocí, bez mimiky, studení čumáci, kteří všechno chápou a nic je nevyvede z míry. Loj dokonce působí rušivě, hrozně studeně, odtažitě. Navíc ten jeho  “wasrpolacki” přízvuk. Hrůza. Nevím, zda je to hercem nebo scénářem. To se vůbec nedá srovnat třeba s Chmelou, který se jako puntičkářský vyšetřován pořád vyvíjel. A to dost dynamicky, choval se taky odtažitě, ale provokativně a lidsky. ()

Smolař (2022) (S03E10)

Opět profesionálně natočeno, líbí se mi vývoj postav, např. sršeň  už působí jako somrák a infantilní debílek,  ten by u mě chodil jenom pro svačinu. Pražák stále bublá víc a víc, takové typy jsem u policie také zažil. Z Korejse je už jen takový dědeček hříbeček, co si loupe jablka a občas vzpomene na dvacet let starý případ. Dost málo za ty prachy. Ta holka mi připadá jako pionýrská vedoucí při noční bojovce, vúbec jí to nevěřím, a ten Slovák měl mluvit slovensky, připomíná tak Husáka. A pokud ta ředitelka  fungovala fakt takhle, tak se nedivím, že v reálu po půl roce z místa odešla. Nicméně po ní zůstala decimace a spoušť v podobě výpovědí a odchodů do civilu. K příběhu: chápu, že v podstatě nebyl úplně zjištěn a vysvětlen mechanizmus spáchání, ale tím to bohužel působí dost nedotaženě, klidně mohla vraždit i paní doktorka a frajer to vzal na sebe. Chtělo to vïc odvahy z pohledu scénáristů. Škoda! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD