Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

Diskuze

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

ááá další diskuze u filmy kterou starý Bojler proměnil na svoji osobní tlachárnu, hezké, velice hezké

stuntmanMIKE

to je to samý, jako když se hypoteticky chytneš cestovatel za šos kabátu. vodítkem je cosi (člověk, stroj) z té budoucnosti. necestuješ tedy naslepo, jdeš s někým/něčím do jeho přítomnosti. je to ale pitomý na představivost, to jo. spíš slovní hrátka.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Problém je v tom, že slovo narace používají jen teoretici z filmový vědy. V životě jsem neslyšel říct profi filmaře slovo narace:))

Segrestor

a teraz este jedna otazka... povedzme cisto teoreticky, ze ty teraz najdes stroj casu, ktory niekto z buducnosti nechal u teba v garazi... a ty ho ides vyskusat a chces sa sam presunut do buducnosti...do jeho buducnosti... mozes to spravit ? aj napriek tomu, ze pre teba buducnost neexistuje ? nie je dana ? nevies co bude ?

na příspěvěk reagoval Segrestor, Segrestor

stuntmanMIKE

pokud budeš cestovat s někým, kdo "odtamtud" přišel, mělo by to jít. on se bude vracet do své přítomnosti a ty halt objevíš nový svět :)

vzít to zeměpisně, budeš jako ten indián, co se vrátil s Kolumbem do Španělska. Sám by tam za boha nedoplul, ani by nevěděl kam, ani že může, že to jde... ale s ním by šel najisto na konkrétní místo.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

Uživatel Mukade smazal svůj příspěvek.

Segrestor

ano v podstate ano... nemozes ist niekde co este nebolo...je tak ? lenze potom ked ty budes cestovat casom do minulosti z pritomnosti... tak pre ludi, ku ktorym prides v minulosti, ty budes z buducnosti... ergo neexistujes pretoze buducnost neexistuje... nie je dana... je tak ?

stuntmanMIKE

no ne, tak jednoduše jde o to, že pro nás je každým cestovatelem do budoucna někdo, kdo z ní přišel, to je vše ok (pokud přistoupíme na pravidla, že do minulosti to jde) spíš ti šlo o to, že nejde jen tak z fleku odstartovat z přítomnosti do budoucnosti, je tak?

stuntmanMIKE

abych se přiznal, nad cestou do budoucnosti jsem nikdy nepřemýšlel :) chápal jsem to vždycky tak, že cesta do budoucnosti je cestou z minulosti, tedy návrat. jít jako přímo někam... to mě nenapadlo.  :)

Segrestor

precital som a je to zaujimave... akurat sa to cele snazim nejako dostojne vstrebat... ale pointu chapem a rozmyslam aky dopad by tato teoria mala na to, keby si cestoval miesto do minulosti do buducnosti... da sa cestovat vobec do buducnosti ? asi nie... pretoze nie je dana... tym padom keby si cestoval do minulosti, tak ta buducnost tiez nie je dana ?

Segrestor

kurva si mi teraz pomotal hlavu s tym paradoxom :))) ale ked na to myslim, tak mas pravdu... pretoze keby sa nieco v minulosti zmenilo tym, ze tam cestujem, tak sa logicky musi zmenit aj ten vychodiskovy bod kedy do nej cestujem... :)) Asi chapem... Inak stym poslednym suhlas... musi to tak byt... inak by cestovanie v case vo filmoch bolo najnezazivnejsia vec na svete :))

na příspěvěk reagoval Segrestor, Segrestor

stuntmanMIKE

k tomu, co píšeš na začátku: tím tedy vlastně chtěli říct, že evoluce, pokud dojde na kapacity mozku, bude taková, že se lidi postupně změní z gruntu na nějaké věci, entity - tedy nazančili, že evoluce nutně způsobí zánik lidstva a nakonec i zvěře, jelikož je to v konečném důsledku musí taky postihnout.

dále: beh dejin zmenit nemohla. z hlediska teorie o cestování v čase (do minulosti) se vše v naší přítomnosti odehrává už na základě toho, že se něco takového už stalo. tedy, měla-li by něco takového udělat (vycestovat do minulosti něco změnit) už teď je v "realitě" kdy se tak právě stalo. a pořád. a pořád. to můžou právě jen scenáristé. prostě se hrdina odkudkoliv vráti do minulosti, tam zmáčkne čudlík a vrátí se zpět, ale do změněného. zásadní nesmysl. prostě nelze cestovat v čase tak, aby vznikl paradox, k takovému paradoxu nemůže prostě dojít. uf :)

přesně, ti Xmeni... to je prostě nemožné :)) ale to je právě ta fabule a to nás přece baví, ne? :)

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, Mukade

Segrestor

tak mne sa prave pacilo to, ze sa zmenila jej fyzicka podstata... telo ako take je dost zbytocne pri takych moznostiach ako mala ona... ona sa proste zmenila povedze, ze na Boha ak chces... skratka to telo nepotrebovala. Kazdopadne... pri neobmedzenych moznostiach, ktore mala... mohla zmenit vsetko...aj beh dejin... tak isto mohla sposobit, ze ta droga by nebola nikdy vynajdena... ked sa o tom tak bavime... tak cisto teoreticky je mozne, ze sa take nieco skutocne stalo len o tom nevieme lebo ten dotycny zmenil tok casu a dejin... skratka nevycerpatelne moznosti...  A kedze mohla cokolvek, tak to jej konanie bolo trosku odveci... pripomina mi to novych Xmenov, ktory poslali Rosomaka par dni pred atentatom na toho skrcka... keby ho poslali trosku dalej do minulosti, tak mohli zabranit aj jeho narodeniu... a to iste Lucy... mohla zamedzit celemu deju filmu... :) ale na co by sme sa potom pozerali :) uz asi trepem :D

stuntmanMIKE

:)) myslím, že měli v plánu, kdyby se jim to jakkoliv vymklo z rukou, že Lucy vrátí čas a zařídí vše podle toho, jak sama chce, takže by žádní padouši na půdu univerzity ani třeba nevstoupili. mohla opravdu cokoliv. spíš mi přijde pitomé, že se proměnila na flash disk, když mohla pouhým pomyšlením rozšířit kapacitu mozků těch vědátorů a tam jim vše rovnou vložit.

oni jako chtěli říct, že při dosažení 100% kontroly nad lidským mozkem, dojde k přeměně fyzického těla na jinou, ale zcela jinou entitu, a to je blbost, ne že padouši se nemohli na ni čapat... jasně, že nemohli :)

Segrestor

ano beriem, ale je to pre divaka potom trosku nuda... akoze nechap ma zle...deje sa stale nieco a ja som cakal ako to skonci, ale vedel som, ze je neohrozitelna... skratka sa sama aj regenerovala a vsetko... snad len dynamit v kunde by jej urobil problemi, ale aj ten by myslou zlikvidovala...  Scenaristi mali praveze lahku robotu pretoze na cokolvek sa dalo odpovedat jej mozgovou kapacitou, ktora vlastne dokazala cokolvek... takze toto bolo pre mna znacne minus...

Wacoslav1

ok, být to ale delší, byl by z toho kecací film pro hloubavé nerdy. podle mě to mělo být víc sexy, taková ta jakože božská sexyčnost, esli mi rozumíte :) toho se ale nedostalo a spíš se tlačilo na ty možnosti při zapojování mozku, tedy dosažení božskosti. ale to je vlastně fuk. je milion způsobů, jak to podat. spíš jsem chtěl probrat, že je zde nový, totálně neporazitelný borec, totiž Lucy. ev, další chyby ve filmu, např. cestovačky časem apod.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Segrestor

U mě 4* z přehledem, ale slovo do pranice 5* bych tomu nedal souhlas z majkem. Navíc mi celej ten film přišel takovej strašně zrychlenej mohlo to mí klidně o 15 až 20 minut víc. To atraktivní téma tu jenom nakousli a využili minimálně mám ten pocit. Pro mě je stejně Lucy spíš no brain vejplach než nějakej seriózní film :-)

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell