Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

West

Co na to říct.. Na jednu stranu ,tak podobné Limitless (a Transcendence) , ale na konci vám dojde, že je to trochu o něčem jiném a mě takové věci fascinují, jako samotná odpověď na nezodpovězené otázky.. Co by se stalo, kdyby jsme využívali 30% mozku?.. 30? A proč né rovnou 100. Takže bez ohledu na béčkový příběh v pozadí, jsem si vychutnával nejvíc stupňující se podstatu celé té věci kam až to zajde.. Tak jako hlavní myšlenka týkající se vesmíru a našeho bytí.. PS: Ikdyž Scarlett Johansson nezahrála nějaký extra výkon, Morgan Freeman to naopak trochu zachránil svými zajimavými výklady o Vesmíru a Darwinovi teorii.. ("I am everywhere..") ()

ortoncz

Mozna tak 20 minut filmu, kdy tam rozstrili par asiatu stoji za to, ale jinak je to pekna blbost. Zaver mi prisel uplne stupidni. Cekal jsem mnohem lepsi zaver a rozuzleni. A celkove nechapu o cem to tedy vubec bylo, jestli akcni film, nebo spise slozite drama, jak je to vubec s tim mozkem. Film stoji na pulce cesty a nedokaze se rozhodnou cim chce byt. Jedini 3 herci stoji za neco, jinak je to bida a utrpeni. Vsemocny je uplne jiny level. 40% ()

dakarin

Zajímavý komentář sepsal Douglas. Film trošilinku mate spojením řekněme aktuálně známého filmařského výraziva v koncentrované a umné podobě s filozofií či náboženstvím mimo náš civilizační okruh. Není k životu, dává nesmysl (nebo, chcete-li, nedává smysl), popírá realitu - staví se nade vše. Není obohacením přes veškeré mimořádné obdaření tvůrce :-( Lucy se stává bohem se ztrátou lidského vnímání a citu, bez schopnosti lásky a slitování - pouze bůh znalostí, vědomostí a moci - a to je hodně málo... ()

PEZ

Ževraj Luc Besson písal scenár 9 rokov. Tak to bol asi po celý čas na samotke, na ktorej využíval iba 10 percent svojej mozgovej kapacity a po istom čase začal blúzniť o tom, ako by sa dalo z tej samotky uniknúť. Tak asi došiel k nápadu, že by to bolo možné, keby vedel nejakým spôsobom využiť viac ako tých 10 percent (čo očividne nevedel). Jeho vyjadrenie, že Lucy je spojením Leona, Inception a 2001: Vesmírnej odysey je už len smutným dôkazom toho, ako dopadol kedysi geniálny filmár. Jedna hviezda za Scarletku (baba to naplno dala, i keď nebolo moc čo dať), ostatné škoda slov. ()

Heroine odpad!

V případě takového filmu, je důležitější co nám chce říct, než jak to vypadá a co nám ukáže. Je to jedna velká teorie, co by asi tak uměl lidský mozek, využitý na 100%, a je to naprosto trestuhodně stupidně pojaté. Jako první věc ten náš mozeček dokáže hlavně skvěle střílet, a nějaké ty bojové sporty, aby si zamindrákovaný divák přišel na své. Hned další věc, dokáže megarychle pracovat na počítači, který pravděpodobně svou mentální silou i zrychluje, protože můj počítač by to teda zaseklo... Potom ztratí cokoli lidského, co v člověku zbylo, takže střílí do pacientů na operačním sále, a přejíždí chodce na chodníku. Protože když je někdo tak inteligentní, tak co by bral ohled na nějaký titěrný život, který stejně po smrti pokračuje, co? Přihlouplé fantasy schopnosti, manipulace prostorem a časem, zabíjení po desítkách, nějaká ta teorie o vesmíru, k tomu ten hloupý výraz "jsem děěěsně inteligentní, i když vypadám jak vejce s parukou", a na závěr vytvoření superpočítače, protože bez něj bychom asi skončili špatně, a ten nás zavede na správnou cestu! Takovej Ježíš na USB nosiči. Hnusný, blbý a mindrácký film. ()

DAPDO

Nemáte někdo trochu CPH4 ? Stačí tolik, abych využil svou mozkovou kapacitu na 30%, nemusí to být rovnou sto, abych byl všude, těch třicet bude stačit. Na jeden den. Převedl bych si na účet mrknutím oka tolik, že bych to v životě neutratil, vyhladil bych všechny cikorky, svrhnul bych vládu, celej den bych si užíval toho, co nemůžu a ve finále bych si v noci na hotel pozval třista šedesát dva nejhezčích děvek na celým světě a všechny je ojel tak, že by na to do konce života vzpomínali. A samozřejmě bych se neunavil. Zajímavý Bessonův nápad, ale zrovna já ho asi nedocením úplně. Jen by mě zajímalo, jak by vypadal Lucyin sex s takovým využitím mozku třeba na těch 30%. Ta by snad udělala chlapa pohledem... ()

Torpid

Zapojte 5% mozku a film si dost možná užijete jako šokantně debilní, ale dost zábavnou komediální jízdu. Scarlett Johansson si tu blbku blondýnu taky vychutnala. Morgan Freeman klame tělem, ale tady má roli komika. Hlavně se nenechte Bessonem zneužít k filozofickému analyzování, on si při psaní scénáře svůj mozek taky moc nenamohl. Možná si je dost dobře vědom toho, že na hluboká poselství už dvacet let nemá potenciál. Ale to začínám přemýšlet a hrozí, že bych šel s hodnocením dolů. ()

Cipinho88

WTF the fuck? První polovinu se film tvářil celkem slušně, říkal jsem si, že i ty 4 hvězdy by to mohlo hodit. A čím více schopností Scarlett měla, tím se snižovalo moje hodnocení, i když jako vždy byla excelentní. Vypadá to, že Luc Besson se asi dal na úžívání LSD, ten konec jsem fakt nepobral. ()

Drom

To tu zas máme ptákovinu, jen ne americkou, ale francouzskou. Nuž, od začátku: Zlý mafián, jemuž dělá šéfa ochranky hubenější dvojče Tomia Okamury, chce propašovat do Evropy pytel modrý skalice a naprat to na diskotéce do nějakých drog chtivých smradů. Kuchne teda hlavní hrdinku, šupne jí balíček do pupku a vyšle jí na cesty. Ale co se nestane? Jedna kopačka do břicha a už se to sype. A naší Lucku to sjede tak, že se z ní stane superhrdinka ovládající realitu. Využije svých schopností a vydá se tedy na cestu odplaty a poznání, kde není nouze o scény jak z Kobry 11, Matrixu, Oldboye a kdečeho, co autor kdy viděl. Najde si nabíječe, jejich láska se postupně vyvine a překoná hranice vesmíru a času, Lister pak nastartuje druhý velký třesk startérem z Kosmiku... né, sakra, to sem nepatří. Lucina se změní v borga, asimiluje všechno, proletí se historií, rozprdne se do nicoty a zbude po ní flashdisk. No zkrátka klasická story, kterak Luc Besson nevyužívá svůj mozek ani na oněch zmiňovaných 10 %. Nicméně pokud vyšel z pátý třídy základky, jsem ochoten přivřít voko a odpustit mu ty vědecký nesmysly. ()

gazogazo

A co ? Když je to asi dávno jedno , jestli je něco úplná picovina . A dává to smysl , nebo alespoň opírá o newtonovskou fyziku .. Entertainment, je s biatch, ()

Jakubik

Pocity z filmu by se vizuálně dali definovat, jako sinusoida kdy jste jednou nahoře a pak zase na samém dně s tím, že ke konci by se tato sinusoida ponořila ještě hlouběji. V rámci děje spousty zbytečností, které postrádají logiku. Defakto hodinu a kousek čekáte na to jak dostat ženskou jako flasku. ()

HenryIvan

Kladom filmu je, že je priamočiarý, progres je rapídny a človeka až zarazí, že dokážu toľko vtesnať do necelej hodiny a pol. Nie sme zbytočne bombardovaný omáčkami, kto je Lucy čo tam robí a tak ďalej. Film nestráca čas, Lucy nestráca čas a o to jej v podstate ide. Ak by sme túto teóriu brali ako nám ju film servíruje, človek by bol iba ďalším primitívnym druhom, ktorý sa ďalšou evolúciou mení na niečo „ nadľudské ”. Po zhliadnutí Lucy už ďalej nemôžem hovoriť, že človek využíva len 10 % mozgu. Nie som totiž ochotný stotožniť sa s koncom filmu. Mozog a jeho zákutia nás stále fascinujú a preto si vytvárame ilúzie ako by to vyzeralo, keby sme ovládali celý náš potenciál. Nikto poriadne nevie, čo sa nám v hlave skrýva a preto nevieme povedať, či niečo také ako nam ukázal Besson je možné. Ja osobne si to ale v svojej obmedzenosti takto predstaviť neviem a ani nechcem. Možno preto len 4*. Čo sa ale filmu týka je veľmi dobrý, ako som spomínal svižný, no miestami paródia na uveriteľnosť ( hlavne to v lietadle ). Scarlett Johansson bola skvelá, v tejto role až ukážková. Morgan Freeman drží svoj štandard, no opäť nedostáva veľa priestoru a nejak nevyniká. Filmy s takýmto motívom sú vždy risk, no sú u divákov populárne. Je to téma, ktorá fascinuje a zaujíma aj tých najväčších laikov. Inak výborný film. 80 %. ()

tranquill

"Právě nevědomost přináší chaos!" Jako akční film nic extra, to Luc jistě umí líp, ale ten sci-fi námět byl rozhodně originální a zajímavý. ()

Dimo

Pro špatné reference se mi film docela dlouhou dobu vyhýbal, musím ale říct, že to byla chyba. Už jen pro to, jak je film prostříhán, tohle mě bavilo moc. A Scarlett je ve své roli, krom toho, že je docela hot, i slušně přesvědčivá. Nu a samotný scénář je správňácky béčkový, ale přes to všechno má sílu zaujmout. ()

Mngwa odpad!

No to bylo strašné .. film, u kterého jsem zřetelně cítila intenzivní bolest a atrofii zbývajících mozkových buňek. Už nikdy takovéto "sci-fi" prosím! ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell