Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

bloodcountes

asi takhle: Když jsem seděla v kině, celkem jsem se bavila, celkem jsem s tím plynula. Ale už na zastávce busu před kinem mi začalo docházet, jaká chujovina to byla. Jestli si Besson myslí, že stačí mít Scarlett a nápad, tak to sakra nestačí. Aby mohl ten nápad fungovat, aby mohl bejt vůbec nějak kvalitně vyjádřen a ztvárněn, musí mít bytelnej příběh. Na tomhle nedomrlým bastardovi stovek otců a předků se to postavit nedalo a tak ten nápad "jak blondýna plynule upgraduje mozek" byl využitý ani ne z těch pověstných deseti procent. Film nebyl ani akčním či psychologickým sci-fi thrillerem ani mystickou cestou za hranice deseti procent. Byl místama obskurně didaktický a místama šokujícně béčkový - křečovité cukání hlavní hrdinky kdykoli jen se to aspon trochu hodilo, záře z pusy a nový počítač byly snad ukradený ze Supernatural, že? Takže aspoň kvalitní duchárna? Ani ta to nebyla. Byl to takovej nepodařenej pokus bejt vším. Oceňuju soukromě pouze to, že mě zase připomněl a otevřel moje cesty za zrcadlo, pravda, dávno už se mi to nepřihodilo. Hudba mě místama celkem citelně otravovala. Přesto bych fakt nemohla říct, že lituju, že jsem na to šla, pořád jako bych v tom cítila poctivou snahu ten nápad podat - čili to vidím na poctivý tři hvězdy. ()

Fary

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, ale to by byla asi prvotní euforie a dokonalý ten film rozhodně není. Dost dobrý ale určitě. Doporučuji. :) ()

HArna

Určitě pominu fakt, že 10% využité mozkové kapacity lidí je jen mýtus a fikce. Film obsahuje dost rozmanitou škálu prostřihů, například když Lucy vejde do hotelu následuje vsuvka a záběr na geparda lovíci gazelu. Těchto záběrů najdete v první polovině filmu poměrně dost a nijak mě to nevadilo. Bohužel mě film ve druhé půli začne trochu nahlodávat tím způsobem, že místo toho aby Lucy například své schopnosti zkoušela a vylepšovala je tady velký důraz na otázku - proč jsme tady? Smysl a existence života. A to mě překvapivě nudilo. Film mě bavil a tak trochu z mého pohledu vylepšil režiséra Luca Bessona, jehož jsem považoval za vyhaslého. Pátý element nebo Leon to ještě není, ale za posledních 10let je to od něho asi nejlepší film. 80% ()

LittleMonste

Jízda od začátku až do konce. Zajímavý nápad nápad, co by se stalo, kdyby člověk dosáhl maxima své mozkové kapacity + Scarlett v hlavní roli tvoří impozantní film, který nenudí, ale ke konci je MOC(a to opravdu hodně) přehnaný. (75%) ()

Corpsegrinder odpad!

Luxusně natočená sračka aneb Všemocný Počátek Transcendence. Prvních zhruba 20 minut jsem to sledoval se zájmem co bude a jak se to vše vysvětlí a místo vysvětlení jsem dostal jakože mimochodem přestřelku na chodbě mezitim co Scarletka tripuje za dveřma miliony let zpátky a sleduje indiány, dinosaury, vybuchující planety a zhruba 350 dalších druhů efektový onanie tak nesmyslný že bejt na tom v kině asi se rovnou zvednu ze sedačky a s brekem uteču na Mars. Ve filmu se jinak skoro nic neděje a tragicky nevyužitej Freeman a "Oldboy" Min-sik Choi taky na náladě nepřidaj. Besson zůstává one hit wonder rejžou. ()

Greenpeacak

Krasivaja devuška cestuje na kancelárskej stoličke naprieč časom, aby sa pri jazere stretla s ľudoopicou. Keď cestou zahliadne všetky tajomstvá vesmíru, rozhodne sa premeniť na nový čierny počítač, aby mohla dať čierny USB kľúč Morganovi Freemanovi (tiež čiernemu). ()

Rewsy

Něco totálně příšerného. Idea super, takhle to zmršit? Jeden by řekl, že to ani nejde,ale tento film je toho důkazem. ()

Fantomas92

Besson si to ohodnotil sám:"Ze začátku by to mělo být jako Leon (1994), uprostřed jako Počátek (2010) a na konci jako 2001: Vesmírná odysea (1968)." Dostal jsem o dost víc, než jsem čekal. Zdejší nízké hodnocení moc nechápu. ()

dopita

Další obstojná akční oddechovka z Francie, i když vzhledem ke jménu režiséra bych čekal o něco lepší podívanou. První třetina filmu nemá chybu, to jsem se královsky bavil. Poté pozvolna tempo a zajímavost filmu upadá (poprvé ve chvíli, kdy Lucy telefonuje během operace mámě domů). No a slabších chvilek je od té doby ve filmu několik, což je velká škoda. Co se týká závěru, tak ten jsem nějak nepobral, ale asi jsem na to moc blbej. ()

Hanys_

Vyvolený Matrix v slušivém vizuálu (akci má Besson v malíku), který je boužel scénaristicky hodně mimo. S tím závěrem jenom Luc dokázal, jakou si z nás celou dobu dělal prdel. 5/10 ()

Giggs

Ani ryba, ani rak. Len velky zmatok. Na akcny film prilis filozoficke, na filozoficku rozpravu o byti zbytocne akcne. 2 filmy v jednom no ani jeden poriadny. ()

Lucindajet

Nemám problém vypnout hlavu a koukat na film bez přemýšlení, jestli to má nějaký 'logický' vysvětlení nebo ne. Někdy to beru, i když to sama nepoberu, protože to prostě tak nějak jde pochopit, co tím chtějí říct. Myslím že je to tím, že když už ty filmy moc logiky nemají, alespoň se v tom nenimraj, nebo radši míň než víc, a tak to jde. A filmy co si zas hrajou na chytrý, to občas vysvětlí až moc polopaticky, ale zas vím která bije. Tady ne. Tady nic. Marná snaha. Pro mě to bylo spojení těchto dvou variant. Film co se snaží vypadat chytře ale naprosto se nedokáže obhájit. Na to, abych při sledování hlavu vypla, se děj až moc věnuje tomu, co se děje při vyších kapacitách používání mozku (šak o to jde, já vím). A popustit uzdu fantazii abych si neříkala každou minutu filmu cotokuaje nešlo. Pardón, ale koukat se jak se ze Scarlett stane megaultra kompjůtr a jak si na svý kolečkový židli protočí 4 miliardy let až k big bangu, mezitím stihne highfive s australopitékem a mrkne na dinosaura, no uf. Nechápu na základě čeho by můj mozek mohl ovládat hmotu, ohýbat čas, a číst myšlenky. Holt já tu matiku ráda už od malička, a zůstanu tak radši u toho že 1+1=2 než že 100%mozečku=bůh (i když se jmenuje po mě) ()

Tessie

Lepší zmatený pohled než od Scarlett bychom těžko hledali. Její naprosto úžasný výraz mě na filmu bavil asi nejvíc a celou dobu. Prokládané snímky zvěře na začátku mě dostávaly taky docela dost. Velmi povedená jednohubka, znovu film asi vyhledávat ale nebudu. ()

ti88na

Začalo to celkom dobre, nebyť tých hlúpych záberov z national geographic, bola by som celkom spokojná. Lenže po intoxikácii sa film už rúcal ako domček z karát. Chúďa Scarlett Johansson, ja ju mám inak rada, ale toto bol tragický výkon. Po celý čas sa tvárili buď príliš drsne alebo príliš vypatlane. Čím viac stúpalo percento využitia jej mozgu, tým menej bol film pozerateľný a záver bol už prehnaný aj na sci-fi. Akcie tu bolo pramálo a keď už, aj tak nestála zaveľa. Po vizuálnej stránke mi prišiel film spiatočnícky a tá mega fleška to už iba zaklincovala. Námet by nebol zlý, ale rozhodne ho treba prekopať do základov a poňať úplne inak, ako sa o to pokúsil Besson. ()

Litvicek

NOT BAD. Proč psát dlouhé, obsáhlé a nezajímavé komentáře? Přečtěte si popis filmu, dejte si dohromady hodnocení a hned víte co od filmu čekat. Já teda dostal přesně to, co jsem si myslel, že dostanu. Prsatou blond Black Widow, která dosáhla povýšení na vyšší bytost. Herecky Scarlett řádila nádherně a v těch akčních scénách neřádila jenom ona ale i její poskakující prsíčka. To je pohled. Když se zadívám na její hrudník, těžko mohu přemýšlet o fantasticko vědeckých přednáškách. Morgen Freeman, klasicky super. Luc Besson umí překvapit. ()

reditelka

Skvělý námět, výborná Scarlett Johansson, ale tak nepovedený film... Na můj vkus to bylo bohužel více "fi" než "sci". Protože když se ze science fiction stane pohádka a když se z chytré holky stane počítač, nemůžu prostě hodnotit lépe... ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell