Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

PólBulva

Sci-fi moc nemusím, ale tento kousek mna bavil. Super herecké obsazení a příběh taky dobrý. Za začátek odebírám jednu hvězdičku. ()

lmc

Scénář je neskutečně hloupý, ale na druhou stranu jsem se u žádného filmu dlouho tak dobře nebavil. ()

Kennedy_R

Slušné sci-fi za tři až čtyři hvězdy. Oproti přesvědčivějšímu Limitless, který byl určitě inspirací, se netváří úplně vážně. Je to prostě akční sci-fi, ovšem s množstvím znamenitých efektů a destrukcí. Zvláště finále. ()

dannyfe

Je tady vidět Bessonův styl, což si myslím, že s k tomuto námětu nehodí, film mě velice zaujal a rád bych viděl další podobný filmy. Když vyškrtnu akční scény, jak proti sobě střílí 20 korejců proti 20 policajtům. Tak by to byla supr sci- fi. ()

waltosin

Mozek je velká věc a tenhle francouz nám ukázel jak ho využít před kamerou s nádhernou Scarlett Johansson akorát mi připadá že se tam trošku ztrácel ten potenciál co na začátku slibovali, ale i tak příjemný sci-fi, kde navštívíte ne jenom vývoj naší populace, ale taky stvoření života na zemi. 60% ()

maxcold

Všichni slintají nad duchařskými filmy (včetně mě) a teď tady budou rozebírat jak tento sci-fi film vlastně hloupý. Hvězdné války (pro neznalce také sci-fi) jsou snad reálné? Polemizovat, zda to tak je nebo není nemá smysl, protože někteří zde používají snad jen 5% svého mozku. Je to film a dobře natočený. Skvělá myšlenka i když se mohla daleko lépe dotáhnout. Spokojenost velká! ()

harycek

Každý má právo na svůj názor, ale mně se to líbilo!!!!!! Nyní tj.21.00 hod. 29.4.2017 si to pouštím asi po páté a stále mě to bere, takže mé hodnocení , alespoň pro mne je odpovídající!!! ()

DaliborekD

Béčkový, ale zajímavý, námět Besson postupně utápí v dementních dialozích a vývoj příběhu je tak moc bizardní, že potřebujete veeeelkou dávku nadhledu nebo halucinogenů, aby vám to přišlo zábavné. Slušný vizuál nemůže zachránit Bessonovu rutinní režii, která je zaměnitelná s kterýmkoliv z kluků, kteří pro něj točí béčka za pár šupů. Akce plus mínus nic, Scarlett samozřejmě koukatelná a zbytek ansáblu to taky nijak nekazí. Jenže když je film špatný v základech... ()

silak_xup

Čeho je moc, toho je příliš. Slátanina prvků z různých filmů založená na Všemocným. Holčina je nedobrovolně najatá šikmookou mafií aby převezla drogy, které jí nedobrovolně voperovali do jejího břicha. Drogy se v ní vlivem menšího násilí následně rozpustí a ona začne umět využívat 100% svého mozku aby se z ní následně mohla stát flashka. Slušný. ()

x_ander

Parádní jízda, která je ale úplně jiným filmem, než by se z trailerů mohlo zdát. Akce je tu velice pomálu a samotné žánry se střídají snad každých 20 minut. To však nebrání tomu, aby Scarlett předvedla, že naprosto bez problému utáhne film sama za sebe. ()

pafka

Film je dobry do te doby, nez se z nej stane sci-fi. Pak uz je to jen takova ptakovinka, zadna velka hlava to nevymyslela a nedala si s tim ani moc praci. Tim nechci rict, ze je to film nekoukatelny. Ale cim vic je odvinuto z filmovy civky, tim min toho cekate, az nakonec vam konecne titulky nevadi, nerku-li ze jste na ne uz cekali. ()

ellessar01

Primocare zabavne becko...spousta psedovedeckych blbosti a celkem dost cernohumornych situaci a po hodne dlouhe dobe koukatelny Bessonuv film. a Scarlett je fakt sexy milf ()

CrazymanM

Nevyhnu se srovnání s filmem Všemocný,který se mi asi líbil o něco víc,přesto to byl velmi dobrý,odpočinkový snímek,řekl bych klasicky Bessonovsky akční. ()

ptajda

Námět je podle mě zcela geniální. Experimentální droga zvyšující využitelnost lidského mozku? Super. S tím by se dalo dělat věcí. A to je podle mě také kámen úrazu. Scarlett postupně získává další a další schopnosti, OK. Čím jich má ale více, tím méně je začíná využívat. Postupem času se objevuje stále více a více otazníků. Když má tu a tu vlastnost, proč ji proboha nevyužije? Autoři si dle mého uvařili tak hutnou kaši, že už ji nedokázali sníst. Výsledkem je pak ne zcela uspokojený divák, který v sobě má soustu otázek, na které zřejmě nikdy nedostane odpověď. No a finální reinkarnace? Jako vážně? :D Ne zcela povedený žánrový miš-maš. A mimochodem, ani Scarlett to nezachránila. :) ()

Dejvid17

ta Skárleta je tak ošklivá ženská, to je jediný ,co vám můžu říct s určitostí... zbytek zůstává kdesi v nenávratnu ()

srolyma

Tak to byla hodně velká podivnost. Nejdřív se Scarletka zamotá do mafiánského obchodu a vypadá to na klasický akčňák s hrdinkou proti své vůli. Pravda, ty dokumentární prostřihy ze života zvířat už mě mohly upozornit na to, že to asi úplně klasický akčňák nebude. Pak se jí dostane do těla nová experimentální droga a Scarletka získá superschopnosti. Něco jako Brad Cooper ve Všemocný. No ne něco jako, přesně tak. To je ještě pořád v pohodě. Ale pak se to přehoupne do scifárny, se Scarletkou se dějí divy a to už moc v pohodě není. V tom už se tak nějak ztrácím. Ale poselství filmu jsem snad pochopil dobře. Berte drogy, čím víc, tím líp, protože jenom pomocí drog využijete naplno potenciál svého mozku. ()

lobo87

Veľmi nejednoznačný film, pri ktorom rozmýšľate, či je scenár a všetky tie teórie geniálne, ale hlúpe. Táto nejednoznačnosť sprevádza celý film, scénu po scéne. Scarlett sa snažila a ako novodobá akčná hrdinka má určite potenciál. Aj vďaka nej to neskončilo ešte väčším prúserom... 65% ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell