Reklama

Reklama

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

(více)

Videa (43)

Trailer 1

Recenze (444)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Pro mě je vrcholem IT dovedností uložto, čili jsem byl dvě a čtvrt hodiny na návštěvě ve španělské vesnici. Což o to, pokupě film držel dobře a kdyby v té španělské vesnici nebylo tolik Číňanů, kdo ví, třeba by se mně tam líbilo víc. Odborného vám tu ale neřeknu nic, zkrátka tenhle kybermač Hezouna s Troškou nechal můj IT obvod netknutý. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Není to ani letní high-endová lovestory, ani třicátá léta s digitálem, ale pořád to má kupu trademarků, které u Manna buď milujete, nebo ho/je vůbec neznáte. Jsou režiséři, kterým se to nepodaří nikdy. Jsou tací, kteří dokážou přesně vyhmátnout tu chvíli, kdy to svět potřebuje a přepisují trendy (Matrix) a jsou dokonce i ti, kteří se nazývají průkopníci a pokládají základy toho, co doceníme v kinematografii až s odstupem několika let. Ti co předběhli v tom co/jak ve filmu vyjadřují svoji dobu/generaci. Takovým tvůrcem je Michael Mann. Bylo to v devadesátkách, nulkách i desítkách. Stále je o krok napřed a jeho filmy v hodnocení rostou s odstupem času. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Scenár by som si vedel predstaviť v rôznych podobách. Od áčkovej bondovky až po céčkový akčňák s Dolphom Lundgrenom, a stále by to mohla byť zábava. Mann ho však poňal svojsky odťažito a všade, kde by mohol využiť napr. exotické prostredie alebo paranoju, ide na pol plynu a prichádza so skrat(k)ovitými riešeniami, kde hlavne finále vôbec nedáva zmysel... Hlavný hrdina mi celkovo prišiel slabo vyprofilovaný, na čom zlyhávajú aj ostatné vzťahy... Zlatý SWORDFISH... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nejslabší scénář, podle kterého Mann točil. Není vyloženě špatný, spíš nedomyšlený a místy dost hluchý. Starouš Mike se nevyzná v prostředí, ve kterém se pohybuje a tak to nezvládá opravit. Blackhat tak výborně funguje jako příběh o muklovi, který se aklimatizuje ve (nádhernými lokacemi reprezentovaném) světě, ale je trochu blboučký v samotném hledání ultrakoumáckého hackera. Na druhou stranu dílčí věci, jsou zvládnuté naprosto dokonale - viz. učebnicový hack banky a vzniká tak rozpor, který především zamrzí, protože se štábem takového kalibru se daly dělat divy. Hacker možná je nejlepší film o hackerech, ale sráží sám sebe ve sledovatelnosti, při popisu onoho hackování. Ostatní propriety fungují bez naprostých problémů, vymazlené přestřelky, mrazivé, osudové rozhodování, to proč mám Mannovky rád, šlape pořád skvěle. V jedné scéně i strhne jako za starých časů. Herecká parta super, Hemsworth, působí jako někdo, kdo oboru rozumí a člověk nemá problém přenést se přes fakt, že vypadá jako model/dřevorubec a s Wei Tang táhnou často svou romantickou linkou celý film... Asi podobný "fail" jako Miami Vice, jenže ten se mohl blýsknout naprostým realizmem a to Hacker, vinou scénáře nemůže. ()

Peytl 

všechny recenze uživatele

Skutečně, dlouho jsem se tak netěšil na okamžik, kdy budu moci zlikvidovat soubor s tímto filmem ze svého hard disku. Ono taky kdo by chtěl mít v PC hackera, co? To jsem ovšem už na konci této strastiplné cesty, vrhněme se tedy na začátek a zahajme ho mým oblíbeným způsobem, tedy otázkou. Proč? Milí scénáristé, prosím, nespoléhal bych na to, že vzhledem k filmovanému tématu a všeobecné degeneraci se nenajde několik jedinců, kteří ještě nezapomněli číst. Číst knihy. Rozveďme proto můj počáteční dotaz. Proč se takhle hloupě a okatě krade předloha? Byl snad J.Deaver nenažraný? Nebo se vám dostal do pracek potrhaný a nekompletní pejprbek? Jak jinak si vysvětlit, že vše neukradené a díky něčí nesmírné invenci dodatečně nalepené na příběh nefungovalo? A to i přes thorovo kladivo, kterým Hemsworth již léta disponuje a čínské holky by daly nevím co, aby si s ním hekly. Jenže hekování není žádná prdel, občas si musí člověk i zapíchat pomocí šroubováku. V ten okamžik je již romantika nenávratně v kakau, nebo jak nám je zde servírováno v Macau. Ale kašlat na granko, vraťme se k příběhu. No jo, ale k jakému. Abnormálně nudná a nelogická slátanina natažená do více než dvou hodin. Stylově bych napsal, že skript obsahoval osminásobek 0 nežli 1 a ač je to nemožné, zahlédl jsem i dvojku a v dáli slyšel ďábelský smích přítele Bendera. Pokud byste přece jen požadovali, abych se poněkud fundovaněji, konkrétněji a s jistou dávkou profesionality (a bez spoileru) vyjádřil k ději a nezasíral virtuál nicneříkajícími bláboly, pak vězte, že hodní honili zlé a mělo nám to dokázat, že počítač je dobrý sluha, ale zlý pán v rukou renegátů a že každá selfí s vyšpulenou tlamou musí být potrestána krutou smrtí. Poslední poznámka je sice jen zbožné přání, ale jsem naivní snílek, což je evidentní. Normálům doporučuji přečíst knihu Modrá sféra, ovšem světelnou rychlostí, neboť nic nestárne tak rychle jako počítačové technologie a nerad bych, abyste se nepříkladně uchechtávali u sofistikovaných kuličkových počítadel, která mě ještě nedávno ohromovala. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Režisér Michael Mann přiznává, že neměl o Lee-Homově velkolepé hvězdné kariéře tušení, dokud s ním loni v Hongkongu nenatáčel na Nathan Road a nenarazil na neobvyklý problém. LeeHom Wang podepsal smlouvy s několika firmami, například na fotoaparáty Nikon a Coca Cola a jeho tvář byla vyobrazena na obřích billboardech všude v okolí. „Nemohl jsem při natáčení Blackhat namířit kameru žádným směrem, protože všude byly obrovské plakáty s Lee-Homem," říká Mann. (MJackie)
  • Film se měl původně jmenovat Cyber. (JORDY)
  • Námět filmu byl inspirován případem Stuxnet. Stuxnet je počítačový červ objevený v červnu 2010 běloruskou firmou VirusBlokAda. Stuxnet využívá běžný program prodávaný firmou Siemens. Je vůbec prvním odhaleným červem zacíleným na průmyslové řídicí prvky. Může zničit plynová potrubí, úpravny vody, vyřadit z provozu jadernou elektrárnu či způsobit explozi továrních kotlů. Existuje domněnka, že Stuxnet cíleně vyvinul Izraelem a zpravodajské služby USA proti íránskému jadernému programu. Americký novinář David Sanger ve své knize "Čelit a skrývat: tajné války Obamy a úžasné použití americké síly" uvádí, že Stuxnet byl součástí anti-íránské operace "Olympijské hry" americké vlády. (Aelita)

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Reklama

Reklama