Reklama

Reklama

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. (Cinemart)

(více)

Videa (43)

Trailer 1

Recenze (444)

mzss1 

všechny recenze uživatele

|30%| Shlédnuto v kině díky CSFD projekci. No, už si ani nepamatuju, kdy jsem byl nakonec na CSFD projekci – vždy mi do toho něco vlezlo a nemohl jsem. Hacker je dokonce prvním filmem, na kterým jsem byl v tomto roce 2015 v kině. Bohužel se mi film moc nelíbil, nudil jsem se od začátku do konce. Neříkám, že to byla úplná blbost, ale bylo to pojato tak nudně a nezáživně, že jsem dokonce plánoval opustit kino ještě před koncem. No, nakonec jsem to vydržel. Co mám vlastně k tomu filmu říci ? O akci vůbec nejde, pár akčních sekvencí zde je, ale není moc o co stát. Je to sice R-kové provedení, ale to nám moc nepomůže. První fight v baru proti několika protivníkům je sice tvrdý, ale dost nepřehledný díky rozklepané kameře. Následující přestřelky jsou také nic moc, až na jednu, která celkem jde. Finále nic extra, aspon drsnější zneškodnění hlavního Hackera, který byl ale úplně blbej a nevýraznej – pardon, no. Takže o akci tu nejde, fajn. Nějaká ta napínavost atd ? Toho se zde moc nedočkáme. Potenciál to má strašně nevyužitý. Hlavní herc Chris Hemsworth byl ale hodně dobrý. Zde si roli užíval jako vždy. Jeho mám rád v Thorech nebo mi sednul i ve filmu Rivalové. No, zde se aspon snažil a film trochu zachraňoval. Měl jsem co dělat, abych tu nejslabší možnou 2* nakonec dal. Velkou chybu film neměl, jen to bylo dost nevýrazné a bez větších nápadů, k tomu ta strašně dlouhá stopáž. Hudba celkem šla. Takže tu ve výsledku máme dost velký podprůměr. Film vlastně ani nestojí za pozornost. Takže docela slabý film. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak tohle jsem si mohl odpustit. Neskutečně odfláknutej a dějově nedořešenej film kterej se sice tváří hrozně chytře, ale s tím totálně rozstříleným scénářem prostě nemá co nabídnout. Čekal jsem třeba na konci nějakou pointu nebo aspoň trochu obsáhlejší vysvětlení toho co se dělo a proč se to dělo, ale dostal jsem jenom groteskní krvavou lázeň, šroubovák vraženej do palice a podobný vychytávky nevím proč asi aby ukázali, že je to Rko. Teda já proti násilí nic nenamítám, ale do způsobu jak se tenhle film tváří, že je pojatej mi to moc nepasovalo. Pak ještě asi dvě přestřelky z komickou naprosto idiotsky rozklepanou kamerou. Přidejte neúnosnou stopáž a máte tu smrtící koktejl. Takže mi vychází, že 2 hodiny tupě čumět do zdi by byl efektnější zážitek.20% ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Realistická a setsakra vážna Mannova forma opäť funguje parádne a jedna scéna, bohužiaľ nie tá finálna, je strhujúca i dopadom na vývoj príbehu. Hemsworthova nekompromisná postava hackerského trestanca dodáva filmu grády, je dobrým ťahúňom. Problém je ale v scenáristickej báchorke, ktorá proste nie je chytrá a prepracovaná adekvátne k unikátnej Mannovej forme (a viacej by jej to svedčalo v podaní béčkového rěziséra a s Wesleym Snipesom). Mannove filmy nepotrebujú komplikovanú zápletku. Sú silné v psychologickom portrétovaní hlavných hrdinov, a ich osudovom zasadení do banálnych, ale ostrých kriminálnych komplotov. Hacker pracuje s nebanálnou krimi zápletkou a bohužiaľ podáva príliš zjednodušene ako ju, tak i psychologickú kresbu postáv. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Scenár by som si vedel predstaviť v rôznych podobách. Od áčkovej bondovky až po céčkový akčňák s Dolphom Lundgrenom, a stále by to mohla byť zábava. Mann ho však poňal svojsky odťažito a všade, kde by mohol využiť napr. exotické prostredie alebo paranoju, ide na pol plynu a prichádza so skrat(k)ovitými riešeniami, kde hlavne finále vôbec nedáva zmysel... Hlavný hrdina mi celkovo prišiel slabo vyprofilovaný, na čom zlyhávajú aj ostatné vzťahy... Zlatý SWORDFISH... ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Chris Hemsworth ako silácky hacker v "novom" krimi thrilleri. Držanie diváka v napätí napomáha v pomalých scénach, kde sa Mann snaží hrať so psychikou postáv, hoci sčasti zbytočne. Civilné scény a že ich je v stopáži väčšina nemajú poriadne tempo a odhalia najväčšiu slabinu filmu - charaktery hrdinov. Chris Hemsworth ako z lochu vytiahnutý hacker pôsobí ako akčné eso i inteligent v teréne, jeho postava má zvláštne interakcie a je sčasti neuveriteľné, že po rokoch v izolácii zvláda nové systémy a drží si kondičku. Blackhat sa berie veľmi vážne a pri vrstvení napätia buduje nesmierne veľké očakávania či pointu a ona skôr vyšumí do prázdna. Dve tretiny čakáte niečo výborne vykonštruované, no vysvetlenie asi uspokojí iba máloktorého diváka. Rovnako nenaplnení budú aj fanúšikovia špionáže či politiky, ak tie virtuálne pletky majú menej priestoru, civilné násobne viac, no akurát zdržujú. Hacker sa mení na akési ázijské Miami Vice so silnou atmosférou, kvalitnými prestrelkami, naháňačkou a Mannovou typickou ručnou kamerou. Keď sme na úteku, zrazu to funguje. Ak nie, ponoríme sa do zvláštnej atmosféry. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (10)

  • Režisér Michael Mann přiznává, že neměl o Lee-Homově velkolepé hvězdné kariéře tušení, dokud s ním loni v Hongkongu nenatáčel na Nathan Road a nenarazil na neobvyklý problém. LeeHom Wang podepsal smlouvy s několika firmami, například na fotoaparáty Nikon a Coca Cola a jeho tvář byla vyobrazena na obřích billboardech všude v okolí. „Nemohl jsem při natáčení Blackhat namířit kameru žádným směrem, protože všude byly obrovské plakáty s Lee-Homem," říká Mann. (MJackie)
  • Originální název filmu je Blackhat (černý klobouk). Toto je moderní anglické označení pro hackera, který se nezákonně nabourává do počítačových systémů pro vlastní potěšení, z pomsty nebo pro osobní výhodu. "Black hat" je tedy synonymum kyber-zločince. Označení je převzato z americké kinematografie, kde ve westernech 20. až 40. let minulého století padouši nosili černé klobouky a kladní hrdinové převážně bílé. Analogicky k tomu označení "White hat" (bílý klobouk) v internetové terminologii znamená eticky jednajícího hackera. (Aelita)
  • Rok po vydaní filmu prezentoval Michael Mann svoj režisérsky zostrih počas Brooklyn Academy of Music. Pre verejnosť bol dostupný ešte o rok neskôr, v roku 2017 na stanici FX. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Reklama

Reklama