Bohové musejí být šílení 2

• Jihoafrická republika The Gods Must Be Crazy II (více)
Jihoafrická republika / Botswana / USA, 1989, 98 min

Stejně jako předchozí část i tentokrát se film odvíjí jako "pletýnka" několika vzájemně se proplétajících osudů. Přesněji osudů pěti. Je tu opět křovácký lovec XiXao, který se vydal s dětmi, Xisou a jejím mladším bratrem Xirem, na lov. Je tu americká právnička Ann Taylorová, která musí stihnout konferenci v Africe, ale neprozřetelně se vydá na krátký vyhlídkový let a zoolog Stephen Marshall, který ji chtěl dopravit zpět ve svém malinkém letadélku... (oficiální text distributora)

*Elfík*

Obvykle jsou druhé díly horší než ty první, ale tady se povedlo hodně věcí. Dobře, jednička je proslavená (teda aspoň pro mne) ,,ajajajováním'' a tady jsem se bavila naprostou neshodou dvou různých doktorů, u kterých jsou nejlepší scény někde uprostřed filmu, kde Ann odletí neznámo kam a Stephen se musí plahočit pouští s blíže neidentifikovatelným zvířátkem u nohy (které mohlo jít za ním stále, škoda...). Je pravda, že teoreticky jsme se toho o křovácích v tomto díle moc nedozvěděli, kromě toho, že stále běhají a také se od nich můžeme poučit skutečností, že musíme být vždy vyšší, než hyeny. A že jich tu v České republice máme hodně.... Tleskám, XiXao!! ()

Aleee89

Další a docela důstojné pokračování. Tenhle film se mi líbí, a to zhruba stejně jako jednička. Africké prostřední, milé, vtipné hlášky, herci-neherci, kteří se vám pro svou bezprostřednost stejně budou líbit... ()

PROCESOR

Už to nebyl takovej nářez jako jednička, ale furt nadprůměr. " Pane Černoch zaplatím za to kolo". -Xixao spatřil osobu, vzdáleně mu připomínala ženu.- Nádherná kravinka, ale L I D S K Á ()

Martrix

Bohové musejí být šílení, je pro mě taková srdcovka, že jsem si musel dát hned druhý den nášup. A dvojka mi šmakuje úplně stejně, ne-li víc. Tentokrát se malinko ubralo na laskavosti a přidalo se víc humoru. Také se s výjimkou XiXao změnilo obsazení. Za mě v případě vizuálu dámy k lepšímu, ale to v tomto případě nehraje roli, protože Uys si se všemi postavami pohrál a opět vtipnými scénami nešetřil. Ano, nejde o žádnou konverzační a sofistikovanou komedii, ale všechny ty veselé scénky působí mile a z děje netrčí. Vše působí plynule a přirozeně, což se v mnoha současných komediích často neděje. Za vyzdvihnutí stojí i práce se zvířaty, speciálně medojed byl úžasný a vůbec mi nevadilo, že byl v jednom momentu vycpaný...vlastně to oceňuji. Tvůrci by to dokázali i s tím živým, ale nechtěli ho trápit. Ta úcta ke zvěři a přírodě, je zřejmá v obou filmech a s tím opravdu rezonuji, takže nemám jinou volbu, než dát full stars. ()

pakobylka

Božská "zlá věc" byla sice dopravena na konec světa a navrácena dárcům, nicméně XiXao je znenadání (a aniž by o to stál) vystaven dalšímu nečekanému dobrodružství. Leč dostane tak jedinečnou příležitost ke vstřebání dalších informací o velkých bílých lidech, kteří by bez svých kouzel byli v africké divočině naprosto a nenávratně ztraceni. P.S.: Povšimněte si, že ve druhém díle není o Bozích ani zmínka ... jak to vypadá, XiXao se z opakovaného setkání dostatečně poučil - tudíž už se nenechá jen tak opít rohlíkem. ()

otík

Komedie, která se mi velmi líbila jako děcku, dnes bych se už na to asi nedíval. A přesto jsem se po mnoha letech znovu podíval (2015) a musím uznat, že i dnes se mi tato zcela neambiciózní komedie líbila. Místy jsou vskutku vypečené vtípky, hodně času je docela nuda, ale i tak se to řadí společně s Krokodýlem Dundeem k docela zajímavě natočeným a pořád hezkým filmům. Škoda jen sem tam sprosté nadávky, to si mohl český dabing odpustit. Hudba: Charles Fox ()

filmmovier

Úžasná komedie aneb návod co dělat, když vás začne ohrožovat hyena... Zábava vážně výborná, prostě odpočinkový film. Doporučuju a přísahám, že se budete bavit. Křovák N!xau by se mohl živit jako komik... ()

LeoH

Vzácný případ, kdy ač dvojka = úspěšná jednička sjetá přes kopírák, je pořád radost se na ni koukat. ()

UhLee

(7/10). Osobně se mi to líbilo více než díl první.. :) Větší rozmanitost postav a i vtipné se mi teda zdálo mnohem víc.. Režisér zde nesázel jenom na zrychlené auta atd.. ()

Mrkvič

Po tolika letech je to stále pecka. A nejspíš zůstane ještě pár desetiletí. XiXao skvěle komentující věci, kterým nerozumí, a do toho skvělá dvojka právničky a zoologa v prostředí plného šelem. Roztomilé, zábavné a něco je i naučné. ()

lennyd

Stylem velmi podobné první části. Několik různých příběhů se navzájem protkává a mísí (Xixao hledá své děti, které se připletly pod ruce pašerákům slonoviny. Doktorka Taylorová a Doktor Marshall ztroskotají uprsotřed pouště, a snaží se dostat zpátky. Kubánský a místní (těžko říct který) vojáci se snaží dostat jeden druhého)... Oproti prvnímu dílu o něco horší, i když Xixao dostává víc prostoru. Scéna s naštvaným jezevcem (či co to je za potvoru) je ale ovšem nezapomenutelná :) ()

Kubaso

Opět výborná záležitost. Sice je pokračování o něco víc "family friendly", ale díky další várce výborných vtipů to vlastně vůbec nevadí. Jednoznačně mu prospívá komplikovanější děj a propracovanější scénář. Zajímavé je, že film byl natočen už v roce 1985. A taky jsem četl názory, že oba filmy propagují rasismus (!!!??). ()