Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Snakefinger

Taková zase těžko neuvěřitelná pohádka pro předčasně dospělé, kterou nelze brát vůbec vážně. Jedno klišé střídá druhé a jediné co stojí tak lehce za zmínku byla kung fu bojovnice s ocelovýma nohama. ()

Johgas

Pobaví. Plné hlášek a gagů, občas překombinované. Skvělý Samuel L. Jackson i ostatní. Nicméně kdyby šlo dát 10 hvězd za scénu "aktivace implantátu ve formě ohňostroje s hudebním doprovodem", tak bych je ráda dala. Tohle teda nemělo chybu! ()

Trescha

Totální pitchovina na entou... Ale setsakra zábavná.... A navíc neznám lepší motivaci pro záchranu světa.... Hláška švédské princezny, zachránila nejen svět, ale u mě i pátou hvězdu... ()

Signore

8/10 Ztotožňuji se s většinou výtek uživatele Mattyho, současně sdílím pozitivního hodnocení obsažené např. v komentáři uživatele Isherwooda. Od maximálního hodnocení mě v prvé řadě odrazuje žánrová nejednotnost (nevyrovnanost) - kombinace maximální možné nadsázky (až místy parodie) s (mnou neočekávanou) brutalitou řady scén, mi úplně nevyhovovala. Navíc na mě místy působila dost rušivě hudba. ()

Naby

Takovej divnej krizenec mezi Jamesem Bondem (jenze 17ti letým) a parodii. Jenze ve filmu po celou dobu nevedeli na jakou stranu se pridat. Potom k tomu asi od pulky padaly takovy divny vtipy, ktery se po case promenili v celkem vtipne, ale zase shodili jiz tak nahnutej film. Podle meho to bylo nic moc, protoze to nebylo ani ryba, ani rak, proste takovej zpitvorenec. Mutant dostane peknou 2,4* znamku. ()

intheend

Strašně, ale tak strašně ujetej film, že to ani možný není. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale nakonec dávám 4 hlavně kvůli dvěma scénám. První je ultimátní masakr v kostele a druhá mozečkovej ohňostroj. Šílenost, ale strašně zábavná. ()

NeOn1702

Parádní akční komedie po vzoru dokonalého Kick-Ass, i když ne tak vtipný, ani napínavý. Vaughnovský rukopis z tohoto filmu srší jak jen to jde. Obsazení je absolutně perfektní a všichni předvádí výborné výkony, od Colina Firtha (klidný, elegantní špion), přes nastávající sympatickou hvězdu Tarona Egertona (svérázný, talentovaný mladík na výcviku) až po třešničku na dortu v podobě Samuela L. Jacksona (totálně cool padouch, inteligentní s megalomanským plánem). Nahláškovaný, stylový, cool akční nářez se skvělou sestavou postav, velkolepou zápletkou a osvěžujícím humorem. Stojí za to vidět. ()

Tom_17

Colin Firth si konečně střihl agenta, po kterém toužil už tak dlouho a já musím přiznat, že se mu dařilo víc než dobře. SLJ byl v roli pubertálního-moderního-na staré filmy nehledícího-super bohatého-na jazyk si šlapajícího padoucha skvělý. Od začátku do konce je to našlapané a scéna v kostele zůstane v paměti všem co film viděli. Závěrečný filmový ohňostroj je jen zakončení skvělého filmu, a já se moc dobře bavil - 5 ***** ()

Dupac

První film Mr. Vaughna, u kterého na place došly nápady dřív než prachy. Jakmile skončí výcvik a Colin Firth (neplánovaně) předá hlavní slovo mladejm, nadšení dost poleví a i hlavní záporák v podání S. L. Jacksona si při vyhlazování lidstva začne počínat poněkud letargicky. Stroboskopický střih a zpomalovačky a la Matrix nepomáhají, spíš naopak. Prostě, první půlka působí, že služba u Kinsgmanů se dá brát vážně, druhá už jenom po hrstech rozhazuje přepálenej popcorn. A tomu já říkám nevyváženost. Když uvážím jméno režiséra a všudypřítomný a přetrvávající hype, je moje hodnocení hlavně výrazem nenaplněných očekávání. ()

Mr.Hackels

Výborná komedie se spoustou výborných fórů. Nenudil jsem se ani minutku. Když už ujetá komedie se všým přitaženým za vlasy, tak určitě takhle. Colin Firth jako vylepšený a mnohem rychlejší James Bond a Taron Egerton jako jeho ''učedník'' válcují vše co jim přijde do cesty a hláškují ostošest :) ()

Maulincio

Pánské provedení Totally Spies - Špiónky... pudřenka s počítačem, laserová rtěnka, turbofén 3000, prostě "Špijóni" se vším všudy... ()

Alvin

Jedinou výtku mám ke stopáži, protože ke konci už je to fakt dlouhé. Jinak ale zábavné, se spoustou vypointovaných scén a hlášek a geniálně zahraným padouchem. Pěkná ukázka jak by mohl vypadat i nový Bond, kdyby se jeho autoři nebrali tak moc vážně a dokázali přijít s něčím novým. ()

SaMaeL98

Akčňáky jsem nikdy moc nesledoval. Né, že by se mi nelíbily, ale prostě to není můj šálek semene. Tohle byla ale taková jízda, že nemám slov. Super akce, super humor, super efekty, super herci. Udělej mi to do zadku. ()

Alekks80

Tak tohle je vyloženě povedená záležitost. V životě by mě nenapadlo, že si Colin střihne Jamese Bonda a já mu to sežeru i s navijákem. A přestože to měl skřet Egerton s tímhle hereckým ansámblem těžký, tak se vůbec neztratil a v pohodě to zvládnul. Celý je to velmi vtipný (několikrát jsem s chutí nahlas rozchechtal), akční, zručně natočený, herecky znamenitý a vůbec jsem si to fakt užil. Dokonce několikrát. Jo, tak takhle přesně má vypadat akční komedie. Doufám, že neposerou dvojku, to by mě vážně mrzelo. ()

Kardio

První akční komedie, jejiž akční scény stojí za to. Takovou jízdu jsem nezažil už léta. Mattew Vaughn se pro Kingsmany zrodil. Za zmínku stojí také pěkná kamera a vtipná a originální stylizace. ()

Spike86

Čekal jsem dost, ale má očekávání nebyla naplněna. Chápu, že to má být takový odlehčený James Bond, ale kromě pár okamžiků jako je třeba vyřízení výrostků deštníkem v baru v podání Colina Firtha, to vtipné není. Dějová linka, ve které figuruje mladá holka jako úspěšná aspirantka na post agentky a mladý hlavní hrdina, který se nejdřív agentem nestane, mi přišla jako kopie Stmívání. Ve výsledku to na mě působí jako takový nesourodý žánrový mix Jamese Bonda a Stmívání pro puberťáky, kteří se lépe ztotožní s mladými hrdiny, než se starým Jamesem Bondem. Scéna vyvraždění kostela mi pak přišla už zbytečně brutální a mimo. Naopak musím ocenit výkon šišlajícího Samuela L. Jacksona, kterého já prostě můžu a Colin Firth taky nebyl špatný. 55% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě